Jakou UPS koupit??

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Milanr1 24. 6. 2011 09:18

Samozřejmě vždy
QuEsT147 píše:line-interactive

Protože
QuEsT147 píše:Offline

= tupá cihla, nereguluje vstupní -> výstupní napětí.
Fortron bude asi levnější. UPS 1000 VA bohatě a s rezervou stačí pro:
- libovolnou WKS se zdrojem do 600 W + 3 LCD + tiskárna + router;
- libovolný nadupaný herní PC se zdrojem do 700 W + 1 LCD + tiskárna + router;
- pro dva kancelářské PC se zdrojem do 350 W + 2 LCD;
- apod.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ofp.wolf 24. 6. 2011 10:14

Myslíš Milane že UPSka uživí i "žehličku" v lezrovce?
Panasonic Strada CN-GP50N, Medion MDPNA150
Don't worry, be happy ...
ofp.wolf
Junior

Odeslat příspěvekod QuEsT147 24. 6. 2011 10:54

Ahoj

dik za nazory, premyslel jsem o tom, mam totiz 8 veci co potrebuju zapojit do elektriky a v blizkosti jen jednu zasuvku, takze mam prepetovku s osmi zasuvkama... Takze asi zbyva to APC, protoze ma taky 8, s tim fortronem nevim jak bych to potom kombinoval... Jinak mam 500W zdroj, bude ta 770VA stacit? Realny odber je max 250W, vic to nebude, UPS se dimenzuje podle aktualniho odberu, ne?
QuEsT147
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 24. 6. 2011 11:17

ofp.wolf:
AFAIK každý UPS má min. 1 speciální zásuvku pro tiskárnu. Proud jen prochází před pojistky, UPS tiskárny samozřejmě nezálohuje: ani to snad není třeba! ;-)
QuEsT147:
Neboj se toho: UPS APC je velmi kvalitní a krátkou špičku nad limit lehce zvládne!
Dokonce i delší nadlimitní zatížení: pak ovšem začne výstražně pískat. ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod QuEsT147 24. 6. 2011 11:52

OK, tak je zrejme rozhodnuto, i kdyz nevim, kdy ji nakonec koupim :) Ono ani ta offline vadit nebude, jsem ve meste a nikdy jsem nemel problem s kolisanim napeti i kdyz asi nejake v siti je... I proud vypadne velmi vzacne a kdyz tak jen na par sekund... Vcera se mi to zrovna stalo pri bource, i kdyz jsem nemel rozdelanou zadnou praci, tak me to mrzelo kvuli kompu... Tak proto jsem zacal premyslet nad ups...
QuEsT147
Junior

Odeslat příspěvekod QuEsT147 24. 6. 2011 19:10

Mel bych jeste jednu otazku, muzete mi poradit jaky je rozdil mezi temito modely?

http://www.focus.sk/product.asp?ID=1338 stoji 86€

http://pccko.sk/zalo%c5%ben%c3%a9-zdroj ... p-c0710666 stoji jen 73€

Nejak jsem neprisel na to v cem je rozdil, ta druha ma napsano v nazvu Power-Saving, ma nekdo predstavu v cem je rozdil?

Diky za pomoc :)
QuEsT147
Junior

Odeslat příspěvekod ofp.wolf 24. 6. 2011 19:14

Ještě k těm osmi zásuvkám na UPSce - nic ti nebrání ufiknout ten správný konec šňůry a pověsit na ní psa s dostatečným počtem zásuvek.
Další řešení nakoupit zástrčku do UPSky, kus trojžilového kabelu o průřezu žíly minimálně 1,5 ale lepší 2,5 mm2 + "psa" s dostatečným počtem zásuvek a udělat si "adaptér" vlastnoručně. Pak už nemusíš řešit počet zásuvek na UPSce.
ofp.wolf
Junior

Odeslat příspěvekod QuEsT147 24. 6. 2011 20:12

Hmm, mozna hloupa otazka, ale co to je "pes"? :D
QuEsT147
Junior

Odeslat příspěvekod QuEsT147 24. 6. 2011 20:38

Aha :D Takze neni problem pripojit na UPS prodluzovacku? Muzu to tak udelat, nebude to problem? Nevim proc jsem myslel, ze by se to nemelo... Nemam elektro vzdelani, takze se omlouvam za mozna pro nekoho jasne otazky :)
QuEsT147
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 24. 6. 2011 20:39

Problém to není, pokud dodržíš udávaný výkon UPS nebo prodlužovačku připojíš na nezálohovaný konektor.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod QuEsT147 24. 6. 2011 22:36

Aha, diky... Jinak zjistil jsem, ze mam dvouzasuvku misto jedne :D Takze opet zvazuji Fortron, ale pry ma problemy s aktivnim PFC ve zdrojich :( Ja mam Fortron Epsilon 500W, tak nevim, kdyz je to stejna znacka, mohlo by to byt kompatibilni :D

Nema nekdo zkusenost s touto kombinaci?
QuEsT147
Junior

Odeslat příspěvekod ofp.wolf 24. 6. 2011 23:02

Myslím že v tom by problém být neměl. Zatím jsem se nesetkal s PC zdrojem, kterej by nezvládal modifikovanou sinusovku UPSky, což u některých jiných zařízení bývá občas problém.
ofp.wolf
Junior

Odeslat příspěvekod QuEsT147 24. 6. 2011 23:14

Hmm, to by bylo fajn, ale tady je post, kde se o tom pise viewtopic.php?f=938&utm_medium=podobnatemata&utm_source=superforum&t=1140962

Proc by to jinak resili? A zrovna ten Fortron:( I kdyz ja nemam stejny zdroj jako pisatel, tak si nejsem jisty... Budu to muset vyzkouset, nebo pozadat v prodejne...
QuEsT147
Junior

Odeslat příspěvekod ofp.wolf 25. 6. 2011 11:53

Eaton Nova AVR 1250 USB neznám, možná k ní někdo něco napíše, bůh ví kdo jí kde vyrobil, může být uplácaná z bambusu a rejže. S těma o kterých jsi uvažoval ty by neměl být problém ani s jednou.
ofp.wolf
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka