Výber výkonného WiFi routra

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod chlapcisko 14. 9. 2009 09:59

Poprosil by som o pomoc s výberom WiFi routra pre domácu sieť. Do siete sa pripájajú bezdrátovo notebook (802.11G), v dohľadnej budúcnosti ho vymením za notebook s 802.11n, ďalej multifunkčné zariadenie tlačiareň/skener (802.11G), mobil s WM 6.0 (802.11G). Cez LAN kábel bude pripojený stolný počítač s gigabitovou sieťovkou (momentálne sa pripája cez WiFi), Playstation 3 a NAS fileserver s gigabitovou sieťovkou.

Ten NAS slúži aj ako media server, pričom ako media servre slúžia aj desktop a notebook. Prijímateľom streamovania je hlavne PS3. Keďže NAS server nepodporuje streamovanie titulkov, bude streamovanie videa veľmi často vyzerať tak, že ako media server bude slúžiť desktop so softvérom „PS3 Media Server“, pričom zdrojové video sa bude nachádzať v NAS, odtiaľ pôjde do desktopu a z desktopu bude streamované do PS3. Keďže sa bude jednať aj o HD video, požiadavky na priepustnosť siete budú asi celkom vysoké.

Požiadavky na router sú 4 gigabit LAN porty, 802.11n, čo najviac užívateľsky prívetivá konfigurácia a čo najvyšší výkon (nemám na mysli dosah, ale rýchlosť siete). Zatiaľ vyberám z týchto:
D-Link Dir-855
ASUS RT-N15 SuperSpeed N Gigabit WLAN Router
Cisco-Linksys WRVS4400N

Momentálne mám ASUS WL-500W s Olegovým firmware, ten pôjde rodičom. Na ňom mi vadí pre mňa neprívetivá konfigurácia (nie som odborník na siete a potešila by ma nápoveda priamo v konfiguračnom prostredí routra) a len 100 Mb LAN porty. Zatiaľ je favoritom D-Link Dir-855. Čo vy na to?
chlapcisko
Junior