sekání pc po určité době nebo i při spouštění

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dragonflycz 15. 9. 2009 22:52

Zdravím, řeším problém s PC, po určité době se sekne a na nic nereaguje (až na reset či vypnutí)
Přijdu ke studenému pc a zapnu, naběhnou xp, ale po nějaké době dojde k zamrznutí. Když dám reset tak už ani xp nenaběhnou (seknou se přesně když běží logo winxp), tuhle se mi stalo, že se počítač seknul přímo v biosu. Tak jsem si říkal, jestli to není slabým zdrojem 300W, tak jsem zkusil odpojit vše nepotřebné ale nepomohlo to, i při výměně zdroje, který jsem měl doma, taky žádná změna, hdd jde v jinem pc v pořádku, dokonce jsem flashnul bios na novější verzi, stále žádná změna. Myš a klávesnice připojeny jak usb tak jsem zkusil i PS2, už si nevím rady. Vypadá to na problém se základní deskou nebo procesorem.

konfigurace pc, CPU athlon 64 2800, Ram 1,5 GB, deska MSI k8t neo

Prosím neměl jste někdy někdo obdobný problém? Co bych měl ještě vyzkoušet?
Dragonflycz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 9. 2009 23:03

Co jsi mel doma za jiny zdroj? Alespon kvalitni a znackovy 400W, abys opravdu ziskal jistotu, ze to neni napajenim?

Jake ma procesor teploty? Ale nikoliv kdyz nic nedela, nybrz v zatezi? Stahni si Orthos a Speedfan, napriklad. Speedfanem muzes teplotu merit, Orthosem zatizit procesor.

Na vine mohou byt i kondenzatory na zakladni desce. Nejsou nafoukle, vypoukle?

Memtestem jsi testovat zkousel, zda to neni pamet? Pises 1,5GB, to znamena 3x 512, nebo 1x 512 a 1x 1024MB modul. Postupne zkus stabilitu vzdy jen s jednim z nich.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Dragonflycz 16. 9. 2009 06:46

zdroj mám 350W... máš pravdu není to dost na 100% vyloučení toho zamrzání...

memtest proběhl vpořádku je tam 3x512MB

teplota procesoru při trvalém zatížení je 50 °C a nepřesáhne...

kondenzátory jsou ok... napájecí kabel měl špatný dotyk,i ten jsem vyměnil.

ale ten lepší zdroj opravdu vyzkouším, snad mi v obchodě kdyby to nepomohlo vrátí many..

ale těch 350W na jeden HDD a základku s cpu by mělo stačit ne?
Dragonflycz
Junior

Odeslat příspěvekod atti.hombre 16. 9. 2009 07:01

350W stačí...tento procák , VGA Radeon X 1650 pro DDR3,3x HDD a 1x DVD Ram kludne potiahne aj 350W Eurocase ( ale nedoporučujem ).Skús to len s jednou RAM...máš 3 pokusy.Ja som na inej doske mal mrznutie ked som mal obsadené oba PCI sloty tv kartou a zvukovka...
Ryzen5 1600,Asus Prime X370 Pro, G-Skill Flare X 3200 MHz CL14 16GB,Sapphire HD 7750 Ultimate,Sam.970 Pro ,Sam.840 Pro 128GB + Toshiba DT01ACA200 + Himuro, RM 650x ,Thermaltake Armor Jr... Pentax K-3II Silver Edition
atti.hombre
Junior

Odeslat příspěvekod Dragonflycz 16. 9. 2009 08:38

původně tam byl zdroj 300W, CPU athlon 64 2800 , 2x512MB, 1x CD-Rom, 1xDVD RW, grafika radeon 9600, HDD a FDD

zkusím koupit 400W zdroj s možností vrácení

s jednou RAM jsem to zkoušel když tam byl ten 300W zdroj
Dragonflycz
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 16. 9. 2009 09:07

Snad ještě se podívat na napětí baterky CMOS. Setkal jsem se už s tím, že při poněkud vybité baterce CMOS dělal počítač psí kusy, i když si CMOS všechno pamatovala a RTC jel dobře.
Mimochodem s tím zdrojem: I zdroje trpí nadýmáním kondenzátorů, což má vlastně vyloučit ta výměna zdrojů. Takže, pokud jsi dostatečně zručný, můžeš se kouknout do zdroje, jestli nejsou nafouknuté kondenzátory ve výstupních filtrech. Samozřejmě s náležitou opatrností, tzn. po odpojení od sítě nechat chvíli vybít kondenzátory, než do toho polezeš.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dragonflycz 16. 9. 2009 20:32

kondenzátory a baterka (3,1V) jsou ok paměti jsem odzkoušel v jiném pc a běží dobře, memtest taky hlásí vše ok

dneska jsem dával 400W zdroj a stále stejný problém

po studeným startu naběhl windows a asi po 5 minutách se restartoval sám, po restartu zamrzl na spouštění xp (kde se objevily barevné krátké pruhy..) po dalším resetu to zamrzlo už při načítání ůdajů disků a dvd (obrazovka hned po logu výrobce desky)
Dragonflycz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 9. 2009 20:37

Barevne kratke pruhy = na 90% graficka karta.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Dragonflycz 16. 9. 2009 22:03

výměna grafiky problem neřeší :-( stále stejné potíže :-(
Dragonflycz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 9. 2009 22:26

Ted uz mne napada pouze zkusit gravitacne urychlit volnym padem ze skaly.

( cti: jsem v koncich )

Cele bych to rozebral uplne do posledniho sroubecku a znovu poskladal, vymenil vsechny datove kabely od disku, CD/DVD mechanik. Zkousel jsi to poskladat mimo skrin? Muze byt spatne ukostrena, neco muze nekde probijet a diky tomu muze nahodne tuhnout pocitac. Vice mne ale opravdu nenapada...

KineCZek

Odeslat příspěvekod Dragonflycz 16. 9. 2009 22:41

deska byla venku včera, ale kabely typu power, ledky, speaker jsem nechal, kabely IDE jsem pro jistotu vzal z druhého počítače, vypadá to na nějaký problém s deskou nebo s cpu, protože paměti, grafiku, hdd, jsem vyzkoušel s úspěchem na druhém pc, flashnul jsem bios, vyměnil zdroj, nainstaloval systemy xp , vista a 7...procesor se nepřehřívá

je zajímavé, že někdy mi to nedetekuje klávesnici přestože je připojená, jak usb tak ps2 (jiná klávesnice to samé) a že zamrzne i bios (teda při prohlížení nastavení) to je už velká záhada.

no nic zkusím to dát do servisu at si taky vyhrajou, pak mi řeknou nějakou banální věc :-D
Dragonflycz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 9. 2009 23:06

Pokud to neni v zaruce, jako ze asi ne, kaslal bych na to a koupil novou desk, procesor, pameti, nebo celou sestavu. Vim, ze to muze vypadat jako zvlastni navrh, ale pri dnesnich cenach ... ?

Schvalne dam odkaz na jeden z vysledku sve dnesni prace.

Po vsech strankach vykonnejsi stroje, nez nejaky 2800+ Athlon ... zvlaste Intel varianta je na svou cenu vynikajici stroj.

KineCZek

Odeslat příspěvekod jagd 17. 9. 2009 00:04

1-2x projet MemTestem jeste zdaleka nic neznamena - uz jsem to tu nekde psal. RAM muze hodit chybu v testu i po nekolika hodinach, v provozu vsak kdykoli; lehce pretaktovat RAM (staci i 10%, to musi 'zdrava' pamet hrave zvladnout) a pravdepodobnost ci cetnost chyb se zvysi.
* Jeste me napada, zda je dobre usazeny procesor - vlastne ne usazeny, ale 'nakonektovany' v patici.
Piny CPU jsou sice zlate nebo pozlacene (-?), kontakty patice snad taky ano, ale - co treba ruzovy mor ..?
Windows - okna virům otevřená dokořán.
jagd
Junior

Odeslat příspěvekod Dragonflycz 17. 9. 2009 07:47

KineCZek: jedná se o servis kde provedou jenom analýzu za 300,- poté mi řeknou co s tím je, podle toho se rozhodnu dál.....

jj z toho co mám doma a co bych musel přikoupit by mě nový počítač vyšel na 4000 a ne žádný málo výkonný, ale tahle sestava s athlonem neni moje :-) proto se jej snažím zprovoznit :-)
Dragonflycz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 9. 2009 09:53

Das jim 300 a oni reknou: "je to rozbite", kupte si u nas novy stroj? (osobni tip)

KineCZek

Další stránka