Dálkové ovládání pc (ne home-made)

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod El Carlos 8. 11. 2009 02:59

Zdravím,

chtěl bych se optat - sháním a zatím dost marně dálkové ovládání pro PC s Win XP, konkrétně se na nich rovnou spustí XBMC, takže by to mělo fungovat hlavně zde.

Nechci a ani neumím si vyrábět nějaký domácí bastl a navíc SW o které se tyto návody opírají (Grinder) je v dnešní době již placený.

Samozřejmě, nejde mi jenom o univerzální dálkové ovládání, ale celý set vč. přijímače a SW. Bohužel, se mi toto nedaří nikde najít (CZc, Alza,...)

Předem díky za každou radu
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kohutisko 8. 11. 2009 03:19

daju sa zohnat stare verzie Girdera, ktore este boli zadarmo. ja takto pouzivam Ati Remote Wonder. dalsia moznost je pouzit telefon s bluetooth ako dliakove ovladanie. originalne dialkove ovladania k PC su obycajne dost predrazene.
kohutisko
Junior

Odeslat příspěvekod El Carlos 8. 11. 2009 13:57

Ne, ne. Prosím žádné bastly s telefony. Klidně, jestli můžeš mi hoď link na nějaký předražený set ;-)
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kohutisko 8. 11. 2009 14:13

no konkretne toto je prekvapivo lacne:

http://www.alza.sk/fractal-shape-htpc-r ... 133510.htm

celkovo si skus v alze dat vyhladat 'dalkove', len bacha, niektore su bez prijimaca pre PC a funguju len na televizory, dvd prehravace a ine zariadenia, ktore uz prijimac maju vstavane.
kohutisko
Junior

Odeslat příspěvekod El Carlos 10. 11. 2009 02:32

no to je taky přesně to, co hledám celou dobu a nemůžu najít. Není divu, protože všude mají na obrázcích jenom ten ovladač a abych zase pročítal specifikaci všech možných ovladačů...

Díky moc, už mám objednané, tak uvidíme :-)
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kohutisko 10. 11. 2009 02:46

ak nahodou zistis, ze to vie ovladat aj televizor aj pc (ako tie multiovladace) tak daj vediet, pretoze take nieco zase hladam ja. teraz mam na kazde iny ovladac a je to otrava
kohutisko
Junior

Odeslat příspěvekod El Carlos 11. 11. 2009 19:04

No TV ani repráky mi to nezapne, což se nedivým. Na PC to funguje jako myš kombinovaná s klávesnicí, ale třeba tlačítka volume vůbec nereagujou a další taky ne...

prostě tomu chybí ten SW, co na Alza.sk slibujou, na Alza.cz o něm nic není, protože taky s ovladačem žádný nedostanete. Chtělo by to něco na způsob, co má MS k jeho myším, kde si můžu pro každý tlačítko nastavit funkci.
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kohutisko 11. 11. 2009 22:55

tak si zozen ten stary Girder, s tym by to mozno islo. ak ho nezozenies, mozem ti ho poslat.
kohutisko
Junior