Mráz a běžné PC

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod timmynovak 6. 1. 2010 17:25

zatím to vidím tak, moc to nehrotit, jde o nějakou starou plečku, kterou bych si postavil z komponent, co se mi doma válej. Jen jsem chtěl vědět, jak maximálně zabránit možným problémům, řpípadně, zda a jak moc je to probém.
timmynovak
Junior

Odeslat příspěvekod Jamil 6. 1. 2010 18:25

Ešte ma napadol prípad, čo by mohlo spôsobovať problémy pri veľmi nízkych teplotách.
Teplotné snímače môžu byť tak pomätené z nízkej teploty, že sa ani neroztočia ventilátory a PC bude pracovať bez ventilátorov.
Ja osobne by som sa neobával prevádzkovať PC v chladnom priestore, chránenom pred priamymi poveternostnými vplyvmi.
Ceterum autem censeo, communismo esse delendam
Jamil
Junior

Odeslat příspěvekod timmynovak 6. 1. 2010 20:37

to je velmi dobrá poznámka, co s čidlama:) prostě to zkusím, v nejhorším to pak hodím do stoupy:( ale to je mi zas líto:)
timmynovak
Junior

Odeslat příspěvekod janajda 6. 1. 2010 21:22

Autor threadu evidentně chce souhlas okolí, takže: naprostá pohodička hele, jako vono to poletí skvěle a nic se nemůže stát, žejo:-)

a můj názor: ne, ne, ne. Teplotní rozdíl snad snese, ale vlhkosti nevím, jak chceš zabránit. Nebo to šoupni do oleje a budeš mít stajlyš komp a ještě vyřešenej problém :-P
Garáž: P5008 1.6THP
Živě: Lenovo R500&T510
janajda
Junior

Odeslat příspěvekod timmynovak 6. 1. 2010 21:47

ne, v žádném případě nechci souhlas - opakuji to asi potřetí, o co mi jde. Já to udělám, ale chci vědět, co si o tom myslíte a zda se dá nějak minimalizovat riziko.

dokonce mne zajímají i mírně stupidní návrhy, jako je olej apod:)
timmynovak
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 6. 1. 2010 22:13

Pouzivam 2ks PC uz viac ako 6 rokov v nevykurovanej miestnosti. Bezi 24 hod denne a neboli s nim ziadne problemy ani pri nizkych teplotach pod -10 stupnov. V jednom PC momentalne uz disk zacal hlasit vadne stopy. Zrejme ma toho uz dost. Zatial ich neni vela, tak je mozne ich este prealokovat.
Ventilator som menil len raz za tych 6 rokov v jednom PC. Bol ale skorej prachovy.
PC pouzivam vzdialene cez wifi. Mam sice pri nich obrazovku, ale sluzi len pre pripad servisu. Nesedim v zime u PC. Vsetko okrem kontroly a modifikacie Bios-u sa da robit na dialku. Na niektorych doskach je mozne aj s Biosom robit na dialku.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod timmynovak 6. 1. 2010 22:17

díky za další praktický příklad.
timmynovak
Junior

Odeslat příspěvekod mickeecz 6. 1. 2010 22:32

Imo nejvetsi cast problemu budou tvorit skokove zmeny teplot - zejmena u disku. Jeho casti se ti nerovnomerne zahreji a zacne pracovat teplotni rotaznost. Pro minimalizaci tohodle problemu by melo pomoct vzit disk do vytapene mistnosti (idealne cca 15 stupnu). Jasne, bude to opruz, porat vyndavat a zandavat, ale nic lepsiho me nenapada.

Z kondenzaci vody zkusenost nemam, ale urcite bude zalezet na teplote uvnitr bedny.

tzn. jestli tam nejsou moc topivy komponenty, tak bych se bal jenom o disk...
mickeecz
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 7. 1. 2010 00:13

Gruppe píše: a na teplem PC se v tak chladne mistnosti bude kondenzovat vlhkost.

Hrnek s čajem se neopotí, tos poplet. Kondenzuje to na chladnějším povrchu. Pokud na to nebude snaživě funět, tak nic. A při provozu se to rozhodně zahřeje na teplotu nad rosný bod. Takže spíš to mít v bedně, než odkryté.
A když se kvůli čidlu nerozeběhne větrák, tak je procík studený, když se zahřeje, čidlo větrák spustí, tak to nepřekombinovávejte.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod timmynovak 7. 1. 2010 08:31

funět na to rozhodně nebudu:)
timmynovak
Junior

Odeslat příspěvekod p0etrik 7. 1. 2010 10:10

karlos00x píše:> Zhruba před pěti lety jsme v nevytápěném skladu provozovali pc. Konfiguraci už si nevybavím, ale byl při mrazech o poznání pomalejší.

jeste nejaky dobry vtipek... mozna displej, to jo. ale ze by čipy v pc byly pomalejsi kvuli chladu? nebo ze by se kvuli tomu pomaleji tocil HDD? no tak to snad ani v zime nevytahovat auto z vytapene garaze, co kdyby se tem valcum tak nechtelo jak v lete...

Po svych zkusenostech s PC verim, ze mozne je uplne vsechno. Staci jeden studenak, ktery se projevi prave v chladnem prostredi...
Ja jednou resil podobny problem s PC, ktere se po chvili behu zacalo zpomalovat. Ne, tehdy si jeste CPU nebyly schopny hlidat teplotu a chladit se pomoci instrukce HALT, byl to studenak na patici procesoru. Stacilo na nej fouknout a PC zas par minut jel normalni rychlosti.
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod timmynovak 7. 1. 2010 12:07

jo jo, studenaky jsou svinstvo:(
timmynovak
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 1. 2010 17:09

jagd píše:Pozn.: Jsem nevěděl, že slovo v-y-s-r-á-ž-í by mohlo být sprosté ..
- Hluboce se všem přítomným omlouvám za svou nevycválanost.

Obsahuje "v-y-s-r-a" ... : )) Zrejme kvuli tomu.

Celkove bych do takove mistnosti pocitac radeji nedaval, a nebo pokud, tak vyslovene pouze vybehovou plecku z bazaru v hodnote par korun, ktera kdyz shori, reknes si "tak to ma za sebou" a nebudes pro nej truchlit.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod N3RF 7. 1. 2010 17:56

karlos00x píše:> Zhruba před pěti lety jsme v nevytápěném skladu provozovali pc. Konfiguraci už si nevybavím, ale byl při mrazech o poznání pomalejší.

jeste nejaky dobry vtipek... mozna displej, to jo. ale ze by čipy v pc byly pomalejsi kvuli chladu? nebo ze by se kvuli tomu pomaleji tocil HDD? no tak to snad ani v zime nevytahovat auto z vytapene garaze, co kdyby se tem valcum tak nechtelo jak v lete...

Hele fešáku, kdybych si chtěl honit triko psanim kravin, tak je psát budu. Snažím se odpovídat jen na věci, o kterých něco vím, osobně jsem je zažil. Ten počítač nebyl žádná špica, líný byl i za tepla, ale za studena to prostě bylo utrpení howgh.
Co se týče toho auta, tak se sám směji řečem, že nafťák dostává na krátkých trasách zabrat, nestihne se dobít baterka . . . . . Dostane zabrat úplně stejně jako auto, které má před sebou kilometrů padesát, protože obě začínají se studeným motorem. O těchto věcech se budou lidi hádat donekonečna, protože se pokaždé objeví odborník který bude tvrdit pravý opak než jeho předchůdce, viz. "léčivý" účinek záření z mobilů na alzhajmra. Takže pokud nemáš co říct k tématu, tak mlč.
N3RF
Junior

Předchozí stránka