Myš k NB - technologie

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod A310 14. 1. 2010 22:29

Jakou bezdrátovou myš k NB by jste doporučili z hlediska technologie přenosu?
Rádiovou s mini USB přijímačem, nebo Bluetooth? Např:

http://www.anacomp.cz/default.asp?cls=s ... tiid=39425

http://www.anacomp.cz/default.asp?cls=s ... tiid=27151

Jsou velké rozdíly ve výdrži apod? Výhody, nevýhody jednotlivých technologií.
A310
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2010 22:33

BT vydrzi velmi vyrazne kratsi dobu - oproti srovnatelne drahe s miniprijimacem. Dalsi nevyhodou je caste usinani BT mysi - je treba ji pred pouzitim nared probouzet. Dalsi nevyhodou BT mysi je, ze nefunguje pri instalaci OS, leckdy ani po instalaci OS - dokud nenainstalujes drivery od BT.

Jedina vyhoda BT mysi je, ze nema ten adapter. Tzn. pro notebooky napr. s jen dvema USB porty.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod A310 14. 1. 2010 23:36

Právě to je můj případ. Mám na NB 2 USB porty. Ale když čtu ty nevýhody BT, musím si ujasnit, jestli si vystačím s jedním USB. S dokinou už je to v pohodě, to mám 4.
Dík za info.
A310
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2010 23:42

Pokud prekousnes castejsi vymenu baterek, obcas otravne probouzeni a pri instalaci Ti staci touchpad...

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod A310 14. 1. 2010 23:46

No, nechám si to projít hlavou a počítám, že tady budu ještě otravovat s výběrem :-D
A310
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2010 23:49

Klidne otravuj. Idealni by bylo si nekde nechat BT mys predvest - osahal by sis latence a hlavne to probouzeni, kdyz na ni minutku az dve nesahnes.

KineCZek

Odeslat příspěvekod hombre_71 15. 1. 2010 19:28

mám tu první už tři měsíce a naprostá spokojenost, k dnešnímu dni mi navíc hlásí že baterie vydrží ještě 418 dní :-)
hombre_71
Junior

Odeslat příspěvekod redmond 15. 1. 2010 19:46

KineCZek píše:Dalsi nevyhodou BT mysi je, ze nefunguje pri instalaci OS, leckdy ani po instalaci OS - dokud nenainstalujes drivery od BT.

Preto pouzivam BT set Microsoft Wireless Entertainment Keyboard 7000, vdaka USB BT recivru funguje klavesnica aj v BIOS-e. Mys z tohto setu je funkcna pri instalaci, napr. pri nedavnej instalaci Win7 x64. Microsoft BT reciver je na tom podstatne lepsie ako BT moduly vstavane v notebookoch alebo hoc ake ine USB BT.

to: A310
ak by si sa rozhodol pre BT, tak lepsia ako Logitech V470 Cordless Laser Mouse Bluetooth je RAZER Pro Click Mobile. Frajerka ma Logitech 470 (bielo-sedu) a ja mam k NTB Razer Pro Click.

Tak ze vyhody toho Razru:
Vyssie DPI (1200), klzne plochy su z kvalitnejsieho materialu a lepsie sa klzu, mys pouziva prenos cez BT 2.0 (Logitech BT 1.2)
my name is mond, Redmond.
redmond
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 1. 2010 20:12

redmond: Nj, sety od MS byly vzdycky luxus. Ale cenovka je taky luxus. : ) Ja mel osmitisicovku asi na tyden. Tj to same, plus podsviceni a lepsi nabijeci stanice, tkaze vim, o cem mluvis. Loucil jsem se na jednu stranu tezko, ale pri pohledu na cenovku to jinak neslo - zbytky rozumu jeste mam. : ))

KineCZek