USB video grabber

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lsafric 12. 12. 2010 17:02

čauves,

nemáte s tím někdo zkušenosti? V LIDLU http://goo.gl/RvuUe to teď mají za 500, jak bude vypadat výsledný video? Chtěl bych převést staré VHSky, je děsný kolik zabíraj místa.
Na kameru to používat nebudu, tu tahám normálně přes firewire...
lsafric
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 14. 12. 2010 17:09

V Lidlu bych rozhodně elektroniku nekupoval ;) Tam většinou bývají ty největší šunty a ještě s přestřelenou cenou, hlavně že k nim dají obří ceduli EXTRA SLEVA, aby se těch krámů zbavili ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod alfah4ns 14. 12. 2010 17:17

Mámpodobný názor. Skutečně se nedá říct, jakou kvalitu to bude mít, do čeho to umí zaznamenávat, atd.
Každopádně, na toto ti může skvěle posloužit hybridní TV tuner. Bude to dražší, ale získáš tím i přijímač DVB-T v HD kvalitě a FM rádia.
třeba:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 15. 12. 2010 12:52

Ten graber jsem potkal i jinde za zhruba stejnou cenu. Ale nebyla k němu sada kabelů. Ke kvalitě záznamu jsem dost skeptický, ale pokud si to někdo pořídíte, dejte vědět.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dnv 15. 12. 2010 14:47

kvalita výstupu je závislá od nastavenia bundlovaného programu od Cyberlinku a od hw výbavy počítača,je to len jednoduchý prevodník,resp precucávač videa z externého zdroja do pc-nb,výsledok je porovnatelný s výsledkom na bežnej usb tv karte,ktorá disponuje audio-videovstupmi,kto čaká zázrak,zrejme príliš nadšený nebude,kto chce špičkový prevod v amatérskych podmienkach,doporučujem siahnuť radšej po GV/Canopus ADVC55/100/110/300 do firewire alebo BlackMagic SD-HD recorder do usb,tie síce niesu za päť stoviek,ale celý prevod prebieha v priamo v hw kodekoch prevodníkov ,ale kvalita výstupu je na velmi vysokej úrovni.....
dnv
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lsafric 15. 12. 2010 14:56

myslíš že by to šlo tahat i přes jinej program než dodávanej?
lsafric
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 15. 12. 2010 16:12

Isafric: Co máš za kameru? Některé kamery mají analogový vstup (nebo se taky dá na některých aktivovat, pokud je jenom softwarově blokovaný) a dají se pak použít pro digitalizaci. I když jsem si svého času koupil USB zařízení pro zachytávání videa firmy Dazzle se záznamem do nízkokomprimovaného DV formátu, používal jsem pro digitalizaci nakonec kameru, protože byl obraz lepší.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod pepagsx 30. 12. 2010 13:42

Tak pánové.Vyvedu Vás z omylu.Pár věcí,co se týče elektroniky z LIDLU mám a žádná porucha.I již zmiňovaný USB grabber jsem koupil a funguje skvěle.A pokud tu něco pomlouváte a nemáte to vyzkoušené,tak se jděte vycpat
pepagsx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 30. 12. 2010 15:06

Nikoho nepomlouvám. Pouze konstatuji, že bych nekupoval elektroniku, o které se nedozvím absolutně nic, žádné parametry, výrobce, nebyl bych si jistý ani co s reklamacemi... Donést do prodejny Lidlu? Prostě mi to připadá jako kupovat auto v Tescu.

Btw, taky jednu věc z Lidlu mám - digitální šupleru za pětikilo. Na to moje občasné domácí měření mi to stačí a přesnost tam taky jakž-takž je. Kvality moc ale nepobrala, v dílně by vydržela možná tak pár měsíců...
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod dnv 30. 12. 2010 17:01

to lsafric: z najväčšou pravdepodobnosťou nebude žiaden problém to použiť aj s iným grabovacím programom ako dodávaným,dôležité je mať funkčné wdm ovládače,ktoré fungujú korektne v konkrétnom operačnom systéme,pokial všetko funguje ako má,nebýva problém ani v inom programe,ktorý podporuje zachytávanie videa z externých zdrojov
dnv
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petinoSK 22. 7. 2012 17:06

Chcel by som Vás poprosit o radu. Mam USB Video Grabber z lidla a ked som to všetko nainštaloval do PC (nové 1 týždeň) a chcem začať nahravať z videa do PC cez Power Director 7 tak už len pri prezerani mi to seka (zastava obraz na 3-10 sekund, zvuk je v poriadku aj ked obraz stoji) neviem čo s tým mám spravit. Ake kodeky by som mal poprípade doinštalovať. Mám PC Intel core(TM) i7-2600K CPU 3,40GHz RAM 8GB operačný systém 64-bitovy. Windows 7 Home Premium. vedel by mi niekto poradit. Vopred ďakujem za kazdú radu.
petinoSK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petinoSK 23. 7. 2012 15:28

Chcel by som sa spýtat niekoho komu to bez problemov - ide digitalizovat. Prosím napíšte, ake parametre má PC aky operačný system na nom beži, aky dlhý záznam ste digitalizovali . Vopred ďakujem za informácie
petinoSK
Kolemjdoucí