Jak zjistit co mě brzdí ve výkonu

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod G52 10. 6. 2011 20:32

Zdravím, používám převážně Photoshop a když dám Uložit pro web a zařízení, tak čekám neskutečně dlouho než naskočí tabulka uložit. Přitom disk blikne jen sem tam, správce úloh ukazuje 40% výkonu procesorů, ram je volná z 50%. Neexistuje nějaký soft který by to nějak zjistil co se právě teď děje? Co jede na pc na 100% a potřebuje upgrade?

Díky za pomoc
G52
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 10. 6. 2011 21:37

40 procent výkonu na kolikajádrovém procesoru? Na tříjádrovém nebo čtyřjádrovém by to svědčilo o tom, že jedno jádro jede naplno a nestíhá a ostatní jádra nedělají skoro nic, protože daný proces nelze rozdělit mezi několik jader.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod G52 10. 6. 2011 22:04

Jedná se o čtyři jádra, system ukazuje cca 50% zatížení u všech procesorů ne jen u jednoho...
G52
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 11. 6. 2011 13:10

50 procent u všech 4 jader znamená, že jedou dvě jádra naplno a dvě stojí, nebo jedno jádro jede v rámci automatického přetaktování na více než sto procent a ostatní dělají dohromady pomocné úkony.

(Procesor střídavě přepíná úlohy mezi jádry, proto ukazují všechny stejné zatížení.)
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod G52 11. 6. 2011 21:41

Tak že verdikt je, vyměnit procesor? Desku? nebo co... Díky
G52
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 11. 6. 2011 21:44

Software ;) Problém je v tom, že ta daná věc nedokáže využívat 4 jádra. Sice jsi nenapsal, jaký HW máš teď (takže tak jako tak nelze nic konkrétního poradit), ale předpokladem je, že by sis nijak extra nepolepšil u single-thread aplikací.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vladimir 12. 6. 2011 11:36

A je nutné, abys používal funkci Uložit pro web a zařízení, když ti dělá problémy?

Vzhledem k problémům s výkonem máš nějakou extrémně pomalou sestavu (nenapsal jsi nic konkrétního), tím pádem asi nejsi profesionál, tedy asi nepracuješ s Adobe RGB, CMYK nebo ICM barevnými profily a v tom okamžiku je tento nástroj víceméně k ničemu - jediná výhoda, kterou tento nástroj (kromě převodu z Adobe RGB, CMYK nebo jiných barevných schémat do standardního sRGB a v konverzi barev podle barevných profilů, ale používáš to?) má je, že vidíš ve 4 náhledech devastaci způsobenou různými stupni komprimace, ale bez toho se dá myslím docela dobře žít.

50 procent obsazené paměti: pozor, 50 procent je rezervováno pro systém, 50 pocent pro aplikace. Máš zapnutý swap? Pokud ne, může být nedostatek paměti, (ten by se projevoval trvalými zápisy na HDD - ale jenom při zapnutém swapu.)

Kolik MB RAM zabírá proces photoshopu v domě volání této problematické funkce a kolik RAM máš?
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod karlos00x 12. 6. 2011 18:26

no jasne, pri "ulozit pro web a zarizeni" se pocita presny nahled pri kazde zmene formatu.
chtelo by to znat:
a) presnou konfiguraci HW
b) presnou konfiguraci SW
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 12. 6. 2011 21:50

Funkce uložit pro web je rychlostně dost závislá na velikosti obrazu, pokud je to třeba 20mpx soubor, tak to chvíli holt trvá, než to převzorkuje. (ale třeba to není zrovna tvůj případ...)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
Junior

Odeslat příspěvekod G52 12. 6. 2011 23:29

karlos00x píše:no jasne, pri "ulozit pro web a zarizeni" se pocita presny nahled pri kazde zmene formatu.
chtelo by to znat:
a) presnou konfiguraci HW
b) presnou konfiguraci SW

Tak sestavu mám...

Základní deska:
http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-g31m-s2l/download/

Procesor:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=58003

Disk:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051K007H1TZ000JIF

RAM: 4GB 300 MHz

Grafika:
http://www.diit.cz/clanek/nvidia-uvedla-geforce-7300-gs/16489/

Microsoft Windows 7 Ultimate 64bit
Adobe Photoshop CS5 64bit

-- 12. 6. 2011 23:33 --

xxxdvorixxx píše:Funkce uložit pro web je rychlostně dost závislá na velikosti obrazu, pokud je to třeba 20mpx soubor, tak to chvíli holt trvá, než to převzorkuje. (ale třeba to není zrovna tvůj případ...)

No rendruji plochu o velikosti 2500px x 2500px a to trvá třeba 1 minutu než to něco začne dělat :(

A taky dělám plochu 5000px x 5000px ale to už chodím po spuštění kouřit:( Nevím co vyměnit abych se dostal tak pod 5 vteřin při ploše 2500px x 2500px. Myslím to vážně!

Díky

-- 12. 6. 2011 23:42 --

Bari007 píše:Software ;) Problém je v tom, že ta daná věc nedokáže využívat 4 jádra. Sice jsi nenapsal, jaký HW máš teď (takže tak jako tak nelze nic konkrétního poradit), ale předpokladem je, že by sis nijak extra nepolepšil u single-thread aplikací.

A to je záležitost Photoshopu nebo hardware že nedokáže využít 4 procesory?
Naposledy upravil G52 dne 13. 6. 2011 01:55, celkově upraveno 1
G52
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 13. 6. 2011 01:15

CS5 jádra využít umí.

Podivně dlouhé časy... To bude chyba někde jinde, než jsem čekal, sorry, neporadím asi :(

Nastavenou akceleraci přes OpenGL máš? Kolik to má dpi? Jsou to Tiffy s obrovským množstvím vrstev případně ještě s nějakým jiným než sRGB profilem...?
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
Junior

Odeslat příspěvekod G52 13. 6. 2011 02:08

xxxdvorixxx píše:Nastavenou akceleraci přes OpenGL máš?

Ano, mám, ale jen tu základní, normální ani další volby nejdou otevřít, jsou vysvícený..

xxxdvorixxx píše:Kolik to má dpi?

Soubor mám nastaven na 72 DPI

xxxdvorixxx píše:Jsou to Tiffy s obrovským množstvím vrstev případně ještě s nějakým jiným než sRGB profilem...?

Ne, všechno je to RGB, vrstev cca 50 a velikost je Dok: 20,0MB/194,0 MB, řezů asi 10 prostě soubor o ničem.. Dělal jsem podstatně horší soubory... Jenže tyto exporty mi sežerou cca 2 hodiny času každý den..
G52
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 13. 6. 2011 06:19

Nejsem grafik takže s photoshopem nedělam a časy jestli jsou ok nebo špatne nemohu posoudit.Reaguji pouze na tvuj dotaz.,,
Kód: Vybrat vše
Neexistuje nějaký soft který by to nějak zjistil co se právě teď děje? Co jede na pc na 100% a potřebuje upgrade?

Ten soft se jmenuje system - v seven maš položku sledovaní výkonu s možností přidat čitače,tvorbu vlastnich sestav,problem budeš mit ne s tim že maš infa malo ale strašně moc když na to přijde,nastav si věci zobrazit popis a udělej si svoji sestavu,zpoždění,čekaní,fronty,chyby.Spust photoshop - spust sledovaní výkonu,nastav si vystupní format blizký svému srdci který potom prohlidneš.Největší problem je tvorba vhodné sestavy.Jde to řešit přikazem ale to nema cenu popisovat kvůli jednorazové akci.
Věci typu priorita pokud dělaš něco takového maš předpokladam už pořešené,zaklady jako co se swapem a kam taky,jestli ne tak můžeš upgradovat a vyhazovat peníze a budeš pořad o par kroků za sestavou co to ma pořešeno a stala o pěkných par tisíc mín.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 13. 6. 2011 08:22

mas nejaky takovy soubor ktery bys mohl dat "ven"?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 13. 6. 2011 08:56

Jestli to platilo na mne ten dotaz tak mám,ale vzhledem k tomu že moje internetove připojení vykazuje určite specifika ktere nechci nikomu ukazovat a ve standartni sestavě co mám je pravě toto jak na dlani tak spiš klidně vytvořim jinou sestavu kde to nebude,udělam to na jiným stroji a upnu někam a zedituju přispěvek.Spiš zitra dneska za chvili valim do pryč.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Další stránka