Jak zjistit co mě brzdí ve výkonu

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod karlos00x 13. 6. 2011 10:14

to platilo na zakladatele postu. protoze pokud napr na mem slabem dvoujadru s SSD a mraky RAM to bude rychle tak bude vedet kterym smerem se vydat...
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 13. 6. 2011 11:12

Jo jasně nicmeně dívam se na jednu věc a sice sestavu,nejsem grafik ale sestava na grafiku s JEDNÍM fyzickým hardiskem?Obecne zakonitosti budou platit vždycky.I když je to RAPTOR.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 13. 6. 2011 11:57

Ano, vypada to tak protoze procesor rozhodne slaby neni, sice neni nejnovejsi, ale o slabem bych nemluvil. Souviset s tim taky hodne muze i ta RAM, 4GB neni zadna velka hitparada kdyz ma 64bit OS i PS.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod G52 13. 6. 2011 12:39

karlos00x píše:mas nejaky takovy soubor ktery bys mohl dat "ven"?

udělal jsem jen testovací, ke stažení je zde

http://www.edisk.cz/stahni/57041/test.zip_77.77MB.html

Samotný čas mezi kliknutím na
Uložit pro web a zařízení a zobrazením náhledu řezů je: 1m. 18s.
Samotný čas uložení: 7s.

děkuji za otestování
G52
Junior

Odeslat příspěvekod iYuro 13. 6. 2011 16:02

Tak som to vyskusal, na stroji AMD Athlon 64 X2 4400+ a 2GB RAM mi "Uložit pro web a zařízení a zobrazením náhledu řezů" trvalo pod 25 sec.
iYuro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 13. 6. 2011 16:51

Hm, takze Athlon II X2 (3GHz), virtualni W7 64bit s pridelenyma 4GB RAM ale umisteny na SSD, trial CS4 64bit.
Co konkretne je to "... zobrazeni nahledu rezu"? Ja tam mam jen "ulozit pro web a zarizeni - alt+shift+ctrl+S", zepta se jestli to chci i prestoze to muze trvat dlouho kvuli velikosti plochy(upozorneni modulu) a po odkliknuti tak nez to vygeneruje ty nahledy(kde jsou videt řezy) tak je to < 10s. Pokud nahore prekliknu z "original" na "optimalizovany" tak je to cca 16s. To pripisuju bleskovemu SSD.
Ulozeni asi 30 sekund (to pripisuju pomalemu CPU + virtualizaci ve vboxu*).

Dalsi co jsem si vsiml: po otevreni souboru jsem mel u PS ve spravci uloh ~ 800MB ale po udelani nahledu to bylo ~ 1,4GB z cehot usuzuju ze kdybych mel pustenou k tomu operu a email a skype apod tak se to uswapuje protoze mu budou 4GB RAM zalostne malo.

Vsechny udaje vztazene k PNG-24

*protoze napr kdyz mu pridelim jedno jadro a naplno ho vytizi tak na fyzickem stroji je to pak 50/50 takze si myslim, ze kdyz dam virtualu dve jadra tak je to brzdeny tim "prerozdelenim" protoze byly v tom virtuale pri tech akcich obě jadra kazde kolem 80%
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 13. 6. 2011 18:10

Takový cypatiny žerou ne hodně, ale šíleně moc RAM. Úplně v klídečku ti to sežere vše, co mu dáš. V tomto případě je 4GiB pro celý počítač naprosto směšná velikosti, minimum bych bral 8GiB, lépe 12GiB, ideálně >=16GiB.

Pomalý disk = Photoshop se může v tomto případě zbláznit. Spusť si sledování prostředků a uvidíš, jak ti vystřelí křivka u disku.

K tomu ale předpokládám aktuální verzi Photoshopu 12.0.4, kde se tyto výkonové problémy (částečně) řešily.

A jen tak pro info - kolik RAM jsi povolil pro Photoshop a máš zapnuté OpenGL kreslení?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 6. 2011 13:31

Nejen malá RAM, ale ještě k tomu jen jediný HDD:
oooooooooo píše:Jo jasně nicmeně dívam se na jednu věc a sice sestavu,nejsem grafik ale sestava na grafiku s JEDNÍM fyzickým hardiskem?Obecne zakonitosti budou platit vždycky.I když je to RAPTOR.

Chybí další min. 2 x HDD|SSD|RAID: OS nelze optimalizovat pro výkon.
Prehistorický slaboučký PC, který nelze použít ani jako kancelářský (protože VGA nVidia) ani jako herní (protože slaboučký VGA nVidia nezvládne plynule ani karty).
Takovému komickému PC nelze říkat grafická stanice. To už můžeš použít rovnou NB! :-/
Celá hw sestava je tak nevyvážená, že mi to připadá, jakoby chtěl někdo narvat do karoserie Trabanta motor z F1 a kola z dětské tříkolky: schválně, co to udělá! 8-D
Milan
Milanr1
Pokročilý

Předchozí stránka