Nářadí oprava PC

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DrMizerie 24. 6. 2011 07:12

Dobrý den, uvažuji o koupi sady nářadí na opravu PC doposud jsem používal: toto nářadí.
Prosil bych nějaké tipy na sady nářadí pro domácí použití cena cca 500 - 1000.
Případně, jaké nářadí používate na demontáž notebooků?
DrMizerie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D3VL3R 24. 6. 2011 08:55

mě jako nářadí stačí šroubovák, víc snad ani není potřeba? :D
Case: NZXT S340 Black | MB: Asus M4A89TD PRO​/USB3 | CPU: AMD Phenom II X6 3.9GHz | GPU: Gigabyte GTX1060 OC 6GB | RAM: Hyper X 16GB DDR3 | HDD: SSD EVO 850 256 GB, WD 1 TB | Power: Corsair RM550x | OS: Windows 10 64b
D3VL3R
Junior

Odeslat příspěvekod p0etrik 24. 6. 2011 09:19

Plochy a krizovy sroubovak, na notebooky obcas torx.
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 24. 6. 2011 09:38

Musi stacit:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 000000142B

edit: aha, ale kripl kleste tam nejsou
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod celim 24. 6. 2011 09:41

No já bych snad doporučoval sadu spíš jen doplnit o kvalitní šroubováky. Doporučuji zn.Wiha (viz google). Jsou velmi kvalitní a nedělají je z nočníkové oceli, takže vydrží celý život(pro amatéra). Sám jsem při servisní práci jeden křižák používal skoro denně 12let a nejevil známky opotřebení. Ovšem, jsou poněkud dražší, avšak vyplatí se. Zejména u zatáhnutých šroubů. avšak v takovém případě se mi osvědčil el.šroubovák s nastavitelným momentem a samozřejmě bity Wiha.
celim
Junior

Odeslat příspěvekod DrMizerie 24. 6. 2011 14:30

Abox píše:Musi stacit:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 000000142B

edit: aha, ale kripl kleste tam nejsou

ty kripl kleště nejsou podmínkou, ty jsem potřeboval jednou do roka max...
ale diky za tipy.
DrMizerie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soap mactravish 25. 6. 2011 19:10

Amatersky:
-Krizovy skrutkovac
-Plochy skrutkovac
-Stipacky
-Klieste s dlhymi celustami, lepsie zahnute.

Profi:
-Krizovy skrutkovac (Velmi kvalitny, koli hlavicke)
-Plochy skrutkovac
-Multitool (Napriklad Leatherman)
-Klieste s dlhymi zahnutymi celustami
-Krimplovacky
-AKU Skrutkovac (Bosch Profi s Litiovkou su fajn)
-Vysoko kvalitne bity (Napriklad z vanadiovej ocele)
-Multimeter

AKU skrutkovac velmi ocenis pri praci s velkymi case , a miestami kde je velky pocet skrutiek. Naradie sa mi osvedcilo Cimco, maju tu pobocku, inak made in germany. Multitool mam nejaky no-name, znamy ma leathermana a dost ma inspiroval, snad zainvestujem. Ked idem niekde, pouzivam cca to amaterske zlozenie, doma to mam trosku sirsie a pestrejsie.
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Shitman 25. 6. 2011 19:16

Já si až do teď vystačil s velkým a malým křížovým šroubovákem, zalamovacím nožem a izolepou, případně elektrikářskou páskou. :) OK, ještě kombinačky se mi tu na stole válí, ale nač sadu nářadí za litra, to fakt nechápu... :))
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Mike.M 25. 6. 2011 19:31

Tak tak, krizak a nic víc. Sitar ještě dobře krimp kleště + vrtacku hmozdinky listy, pilku atd ale na opravu pc jen krizak A mozek.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 25. 6. 2011 19:32

mě se osvedcil silikon, ale pak jsem objevil v tescu plastove vazaci pasky.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Shitman 25. 6. 2011 19:38

OK, ještě ty vázací pásky, pokud to počítáte jako nářadí. No jo, to ani na izolepa není a mám ji tam napsanou. :)
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 25. 6. 2011 21:24

Zapomněli jste na srp a kladivo.
oneill_sx1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soap mactravish 26. 6. 2011 00:02

Good joke...ale naozaj :D :D

Je pravda, ze s obycajnym krizakom urobis 99% roboty v pc. Ale ked to chce nieco rozsirenejsie, modding, cablemanagement atd, predsa len mam radsej so sebou tie stipacky, multitool a stahovacie pasky.
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod skype 26. 6. 2011 00:44

Šroubovák, stahovací pásky, kladivo, nůžky, kleště na plech ;)
Odeslat příspěvekod radim33 26. 6. 2011 03:10

Ono záleží, co kdo chce v tom PC dělat.
Na běžné skládání PC, kde všechno do sebe pasuje, stačí opravdu křížový, případně normální šroubovák na šroubky a jinak snad nic. Nožík na řezání pásky, kterou se vážou kabelové svazky. Nějaký čistý alkohol, kousek vaty na dřívku k očištění kontaktů. Kombinované kleště na všelijaké přihýbání a jiné pomocné věci. Plus opatřené gumičkou, kdy fungují jako nějaký pomocný držák, například při pájení. Nějaká pinzeta pro vkládání a vybírání šroubků a jiných věcí v obtížně přístupných místech.
Pokud někdo upravuje krabici , tak věci na případné odstřihnutí či odřezání kousku plechu. Nůžky na plech, případně vysokootáčkovou vrtačku s řezacími kotouči . K tomu soupravu jemných pilníčků, které řez zahladí, hodí se i na upravování všeho možného, pokud někde něco přečuhuje, co nemá a může se to obrousit. K tomu lahvička s barvou a štěteček, aby řez v případě nekvalitního plechu se zatřel a nerezavěl.
Pokud někdo potřebuje přepájet či zkrátit ulomený drátek či káblík ( typická porucha u starých myší), napájet navíc třeba ke zdroji další konektor, atd , tak pistolovou pájku plus příslušenství. Plus kleště na stříhání drátků, hodí se nějaké další kvalitní boční čistě jen na stříhání ke kombinovaným kleštím.
radim33
Junior

Další stránka