Záložní zdroj na domácí použití

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Nobles 17. 7. 2011 11:49

Čau, potřeboval bych záložní zdroj na doma, byli by k němu připojené dva počítače, tam kde bydlím jsou celkem časté výpadky elektřiny. Jde mi jen o to, aby to vydrželo těch pár minut než ten počítač stačím vypnout.

Koukal jsem třeba po - http://www.alza.cz/eaton-ups-nova-avr-6 ... 173914.htm nebo http://www.alza.cz/apc-back-ups-es-550-d140493.htm

Děkuji
Nobles
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 17. 7. 2011 11:56

Nemělo by taky tak trochu záležet na tom, jaký železo na to chceš připojit? Stačí trochu žravější kusy hardwaru a aby ještě v kritickou chvíli byly v loadu a garantuju ti, že ten výkon 360W ti nebude na tom UPS stačit ani náhodou.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod tibika 17. 7. 2011 11:59

tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 7. 2011 12:00

Tenhle laciný UPS je určen jen k jednomu PC.
2 běžné PC (ne nadupaná herní děla nebo wks) + 2 - 4 monitory + další obvyklé příslušenství: min. UPS 1000 VA, samozřejmě L-I, např. kvalitní:
APC Smart-UPS
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=79445
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nobles 17. 7. 2011 13:01

To je šíleně moc, přehodnotil jsem to a byl by k tomu připojen jen jeden PC, vydrží těch 350/400W třeba i dvě minuty abych to stihl vypnout/uložit práci? Myslím ty UPS za 1500,- plus mínus

Nebo, zeptám se jinak, jaká je nejlepší ochrana proti náhlým výpadkům elektriky, je mi jedno, že bych přišel o neuložená data atd...bojím se o komponenty, aby se s nimi něco nestalo.
Nobles
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 17. 7. 2011 13:18

Při odběru 300W by ten Eaton měl vydržet 2 minuty. Při 400W ti odpojí počítače bez ohledu na to, jestli pojede na baterii nebo ze sítě.
Tebou odkazovaný APC při 300W nevydrží ani ty dvě minuty.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Matysek 17. 7. 2011 13:22

http://www.apc.com/tools/ups_selector/index.cfm
Muzes si vybrat sve scenare

btw vybiral bych jen u APC

Nice day
GfC
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod hunter21 17. 7. 2011 13:29

Ak mas caste vypadky, nepomoze ti UPS s kratkou dobou vydrze. Po prvom vypadku sa nebude mat UPS cas nabit aby na druhy vypadok vydrzala rovnako. Poznam tento problem velmi dobre. Vyriesil som to tak, ze som na UPS pripojil dosluhujucu autobaterku namiesto tych gelovych co tam boli.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr_S 17. 7. 2011 13:38

Na APC Back-UPS Pro 420 mám připojené dva počítače plus 24" monitor plus ADSL router + switch a zatížení UPSka ukazuje 51 %, takže bych to neviděl tak kriticky. Ale záleží na konkrétním železe.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nobles 17. 7. 2011 13:46

No nemám nic super extra : Phenom X4 II 940, GTX 460, monitor mám 20''. A ono se nejedná o časté výpadky, prostě čas od času to celý vypadne tak mám strach aby se s tím něco nestalo. K čemu přesně slouží ty přepětově zásuvky?
Nobles
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 17. 7. 2011 13:55

To zavisi aj od toho ako caso vypadava elektrika. Bol som mieste kde vypadavala niekolkokrat za den a to pravidelne cely rok a niekolko rokov.
Okrem toho ked uz hladas lacnu UPS je dobre mysliet na to, ze tie baterky tam nevydrzia moc dlho. (zhruba dva roky ak mas stastie). Velmi im vadi vysoka teplota, ktora sa v UPS pohybuje zhruba nieco cez 40 stupnov. A taka baterka nie je vobec lacna. Ak myslis, ze 1500 korun je vela za UPS, tak vedz, ze jedna baterka do UPS stoji okolo 600 korun.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr_S 17. 7. 2011 14:26

V obyčejných UPSkách žádné velké teplo není, mají vlastní spotřebu málo jednotek wattů a tím se ohřát nemůžou.

Akumulátory se dají sehnat i levnější, nejčastěji požívaný typ je třeba: http://www.gme.cz/cz/akumulator-oloveny ... 0-304.html
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 17. 7. 2011 20:31

Přepěťové zásuvky slouží jako ochrana proti přepětí. Samozřejmě jen do určité hranice, když to bude nějaká pecka, tak to stejně nejspíš projde.
Přepěťové zásuvky nejsou připojené na baterii, nejsou tedy zálohované.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dave1x 17. 7. 2011 21:06

Doma mam dve UPS od APC. Jenda mi zalohuje stolni pc a druha wifi router a NAS server. Jde o modely Back UPS ES 700 a 550 s klasickou zasuvkou. Jsou zde jak zalohovane tak pouze prepetove chranene a na domaci pouziti plne dostacuji. Co se vydrze tyce tak ES700 pouzivany u pc (v popisu) s 22'' LCD jej dnes dokaze udrzet cca 20 min (stari baterie 3 roky) a je to i dnes naprosto dostacujici hodnota. Mohu vrele doporucit. Dnes se daji tyto modely sehnat do 2 tisic.
Dell E4310: Core i5 560M@2,66GHz, 8GB RAM Intel GMA HD, SSD Intel 520 (120GB)+WD Blue 1TB (Bay), 3G Dell 5540+Intel 6300 wifi, blacklight keyboard.

Battery: 2*6cell (60+48 Wh)
dave1x
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 17. 7. 2011 22:34

V jiné místnosti mám APC Back-UPS ES 550 u počítače Esprimo Q5010 + 19" LCD monitor + print server a ukazuje mi výdrž 36 minut.

Ale jak už tu padlo, velmi záleží na tom, co je na UPS připojeno.
Petr_S
Pokročilý

Další stránka