Prosím doporučte myš s kvalitním kolečkem

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Elpin 8. 9. 2011 07:43

Poradil by mi někdo nějakou myš které se lehce mačká scrollovací kolečko? Docela často ho používám a většina myší má kolečko docela těžce zmáčknutelné...

Dík!

EDIT: To ze 30ti lidí kteří tohle vlákno viděli nemá ani jeden člověk myš s dobře se mačkajícím kolečkem??
Naposledy upravil Elpin dne 9. 9. 2011 07:35, celkově upraveno 1
Elpin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 8. 9. 2011 23:04

Myslim ze to bude takze hladanie, ako sam pises, vacsinou je to problem, ale mam alternativu.

Programom HotkeyP si mozes stlacenie prostredneho tlacidla nastavit na akekolvek ine tlacidlo mysi alebo klavesnice, alebo skratku. Napr. si mozes nastavit bocne tlacidla takto:

4. tl. + koliesko - back/forward - teda funkcia bocnych tlacidiel
5. tl. - funkcia prostredneho tlacidla

Nasimulovat sa tam da vsetko, napr. aj dvojklik a pod., vsetko je v napovede, v Cestine.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elpin 9. 9. 2011 07:33

Díky, tuhle možnost jsem už zkoušel ale moc mi to nevyhovovalo :-(
Elpin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 9. 9. 2011 07:56

Elpin píše:většina myší
Jaké konkrétní myši obsahuje tato množina?
oneill_sx1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gemo604 9. 9. 2011 07:56

Logitech G500
gemo604
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elpin 9. 9. 2011 08:10

gemo604: Je to kolečko krokovací?

EDIT: Koukal jsem na video recenzi a asi by mi nevyhovovalo. Navíc ty dražší logitechy mají scrollovací kolečko kovové a hodně těžké :-(
Elpin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jendakol 9. 9. 2011 09:18

Můžu maximálně doporučit Logitech M705. Kolečko má přepínací režim (volný/krokovací) a je lehce zmáčknutelné, myš má navíc 3 tlačítka (zpět, vpřed, speciální) jimž lze přiřadit v každém programu speciální funkci. A jako třešinka na dortu vydrží na jednu kvalitní tužkovou baterii více než rok. Pořizovací cena cca 1000Kč.
Written by Jenda
- Lenovo Z570, i5 2430 @2,4Ghz, 8GB RAM, GT 540M 2GB, 500GB/7200rpm, Win 7 Pro x64
- Sony Ericsson Xperia Ray, Koss Porta Pro
jendakol
Junior

Odeslat příspěvekod Dreamer 9. 9. 2011 12:47

Podla mna ziadna mys nema lahko stlacitelne prostredne tlacidlo a je to logicke. Ak spaja funkciu skrolovania a myslim ze v pripade M705 aj naklanania, tak bud sa stlaca tazsie, alebo lahsie, ale potom sa stlaci aj omylom pri skrolovani, naklanani.

Neviem na co presne potrebujes to tlacidlo, ja som ho pouzival casto napr. v prehliadaci na otvorenie stranky v novej zalozke, teraz sa to da tiez, ale v prehliadaci mam funkciu pretiahnut lavym tl. odkaz, vysledok je rovnaky a uz pouzivam len tento sposob.

Vratim sa este k HotkeyP - okrem ineho je tam mozne napr. funkciu naklanania zrusit alebo zmenit, takze sa nebude aktivovat omylom. Vlastne vdaka tomu programu dokazem niekolkonasobne viac veci robit len mysou a ovela rychlejsie, klavesnicu ani nespominam.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza20 9. 9. 2011 12:54

Souhlasím s jendakolem, ta myš je opravdu super. To speciální tlačítko je opravdu šikovná věcička.
---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johnnny64 9. 9. 2011 13:09

jendakol píše:Můžu maximálně doporučit Logitech M705. Kolečko má přepínací režim (volný/krokovací) a je lehce zmáčknutelné, myš má navíc 3 tlačítka (zpět, vpřed, speciální) jimž lze přiřadit v každém programu speciální funkci. A jako třešinka na dortu vydrží na jednu kvalitní tužkovou baterii více než rok. Pořizovací cena cca 1000Kč.


Je to trochu OT, ale chcel som kupit M705, ale udajne je tam problem s kurzorom. Resp, trajektoria kurzoru nezodpoveda realnemu pohybu mysou. Mate tiez ten problem ?

Inak k teme: Hladal by som nieco lacnejsie. Drahsie mysky maju tvrdsie koliesko ucelne. Moja prva myska bola nejaka 8eurova od MS a koliesko sa stlacalo citelne lahsie nez pri sucasnej MX518.
Johnnny64
Junior

Odeslat příspěvekod white.haven 9. 9. 2011 13:22

Elpin píše:Poradil by mi někdo nějakou myš které se lehce mačká scrollovací kolečko? Docela často ho používám a většina myší má kolečko docela těžce zmáčknutelné...


Ja si prave kvuli tomu koupil nekolik mysi Intellimouse Optical, nicmene uz se asi nikde nepouziva (http://mysi.heureka.cz/microsoft-intellimouse-optical/).

Zajdi si do nejakeho elektro obchodu typu datart ci electro world, vetsinou je tam maji vystaveny a pomackej kolecka :D
white.haven
Junior

Odeslat příspěvekod Elpin 9. 9. 2011 13:31

whiteheaven: Hehe, dík. Dobrej nápad :-)

Dreamer: Měl jsem už asi dvě myši kde se to tlačítko mačkalo fakt pohodlně. Jedna byla Ikari Steelseries a druhá už nevím... Myslím že obě byli herní myši. Spíš ale teď hledám něco bezdrátového. Už mě z těch kabelů málem ruplo v palici.
Jinak potřebuju to na práci v grafických programech kde se pomocí třetího tlačítka pohybuju v prostoru. Používám tak všechny tři tlačítka skoro stejně často.

Jinak teď mám vcelku přijatelnou myš Logitech M310, ale po měsíci užívání přestalo to tlačítko pod kolečkem pracovat :-( Asi nebylo stavěné na velké mačkání...
Elpin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 9. 9. 2011 18:26

Jasne ze pri niektorych mysiach sa stlaca lahsie, ale nikdy to nebude take ako prave a lave.

Mam dalsi tip, stlacenie lave a prave tl. spolu by fungovalo ako prostredne, nemusel by si tak vobec presuvat prsty. Da sa to nastavit tak ze musis stlacit jedno vzdy ako prve, alebo nastavis 2 funkcie a bude jedno ktore stlacis ako prve. Len tam potom hrozi otvorenie kontextoveho menu.

Este jeden tip, naklonenie prostredneho tl. do jednej strany, potom este zostane 1 volna funkcia pre naklonenie do opacnej strany. Da sa to nastavit aby to tak fungovalo len v danom programe, takze inde to bude fungovat tak ako ma.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vegasgeek 9. 9. 2011 18:55

Dreamer: vymyslel jsi to asi nejlip s tim naklanenim kolecka ;)

Ja tedy delam na macu (konkretne cinema 4D, takze vim presne o cem mluvis) a pouzivam Magic mouse+ MagicPrefs, takze tam je vsechno jedno tlacitko. Je trochu obtizne se strefit doprostred, ale da se to vyresit nastavenim napr. kliknout se 3 prstama na mysi. Ovsem ne kazdymu vyhovuje MM co se ergonomie, pohodlnosti a vubec pouzivani tyce. Ja ale drzim kazdou mys tak jako MM, takze mi to je jedno.
Predtim jsem pouzival Razer Diamondback a presne to tvrde zmacknuti kolecka mne hodne stvalo, protoze po par hodinach prace, jsem mel pocit jako kdyby jsem mel vytlacenej dulek v prstu :D
vegasgeek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Elpin 12. 9. 2011 13:33

Tak o víkendu jsme byli na jedné svatbě a v tombole jsem shodou okolností vyhrál starou myš :-D A hle! Kolečko se mačkalo fakt dobře :-) Normálně bych si ji nechal, ale byla stará, škaredá a drátová, takže nic...

Jinak koupil jsem Gigabyte GM-7600 a kolečko se mačká dobře, ale jinak spracování té myši teda nic moc :-( Dokonce se z ní po prvním zapnutí začalo kouřit... Teď je ale dobrá, tak uvidím...
Elpin
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků