Je můj modem mrtvý? Nefunguje LAN

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod M@ngo 1. 4. 2012 22:37

Zdravím, potřebuji zjistit, jak ověřit funkčnost kabelových samic z mého modemu.
Několik dní začal na desktopu chodit pomalu net a nyní už nejde vůbec. Hlásí, že modem není připojený. Nesvítí ani kontrolky, že by data tekla. Kablíky jsem povyměňoval a zdířky taky, furt nic.
Co je zajímavé, že přes wifi se připojím na modem úplně vpohodě.
Je to už děda modem, ale i tak by nemusel...

Co s tím, jak na to?
MM...3310 5210 7210 N80 P900 P910i (5000) BB9780&apod. ... nová éra ...MM
M@ngo
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 2. 4. 2012 08:02

Vyzkoušet s jiným (originálním, ne homemade) patchkabelem, otestovat modem jiným počítačem nebo počítač připojit k internetetu někde jinde. (může být v háji karta na počítači).

Pokud nemáš jiný počítač, zanes modem k nějakému kamarádovi a zkus ho připojit k jeho počítači jeho kabelem - měl by ses dostat minimálně do jeho webové administrace. Pokud se nerozsvítí ani ledka indikující zastrčený kabel LAN na modemu, je chyba definitivně v modemu.

Restartovat modem (odpojit od elektřiny) jsi zkoušel?

Jinak už jsem měl v ruce wifi-router, na kterém jelo wifi a LAN karty ne - pomohla mi výměna jednoho kondenzátoru na desce (toho, co je nejblíže LAN čipu).
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod M@ngo 2. 4. 2012 10:03

Zkoušel jsem připojit k modemu ntbk, ani náznak světýlka... restartoval jsem i jsem rebootoval "zevnitř", připojen přes wifi...

Šlo by třeba, že bych ho zanesl do pc prodejny a oni zkusili nějakým testerem, jestli jsou ty porty propustné nebo ne?
MM...3310 5210 7210 N80 P900 P910i (5000) BB9780&apod. ... nová éra ...MM
M@ngo
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 2. 4. 2012 10:31

Obvykle prodavači moc možností (a mnohdy ani znalostí) nemají.
Za zeptání ale nic nedáš.
vladimir
Expert