Jaké multimediální centrum

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod I.Indigo 4. 7. 2012 20:28

Jaké multimediální centrum dneska koupit pro přehrávání HD filmů z NAS disku, ke kterému se bude přistupovat z tohoto centra přes Wifi.
Ideálně aby toto zařízení umělo přistupovat i do databází pořadů našich televizí na webu.
S čím máte zkušenosti?
I.Indigo
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 4. 7. 2012 20:58

Přehrávat HD filmy přes WiFi je dost špatný nápad sám o sobě. Pokud nebudeš ideální podmínky, tak to bude nekoukatelné.

Gigabitová LAN to jistí ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod I.Indigo 4. 7. 2012 21:25

Když to zvládá NB, tak to musí dát i to centrum ne?
Na NB z NASu normálně přes wifi router Netgear WNDR4500 přehrávám FULL HD a bez problémů. Každopádně natáhnout kabel by problém nebyl, pokud by to jinak nešlo.
I.Indigo
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 7. 2012 08:29

Někdy to jít může a někdy nemusí. Pokud se ti chce řešit, že třeba v půlce filmu se to začne sekat, tak prosím.

Navíc notebook může mít lepší příjem, může mít více antén. Takže když to jde na notebook, nemusí to dál vůbec nic znamenat.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fatman 5. 7. 2012 11:15

Mám Egreat R200S PRO, kupoval jsem to právě kvůli WiFi a přesto jsem po týdnu natáhl drát. Už blbé kopírování z PC/NAS na int. disk je po 100M LAN mnohem rychlejší než po WiFi. Takže bych se taky přikláněl k LAN.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior