Elektronická čtečka knih

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Marus 12. 7. 2012 13:02

Zdravím všechny einkové milovníky a chtěl bych požádat o radu.

Díky mojí šikovnosti :-\ jsem si zničil tuto čtečku:
http://www.evolve.cz/cz/d-ebook-ctecka- ... cell-.html

Je tedy čas na něco nového. Ze staré čtečky jsem zvyklý na určité vlastnosti, nicméně některé věci mě na ni dokázaly pěkně nakrknout...

Požadavky na nový stroj jsou tedy následující:

- zobrazení formátů PDB, DOC(x), PDF, RTF. Ostatní formáty nepoužívám
- perfektní podpora češtiny v knihách (ani náhodou už nechci půl dne upravovat knihu ve wordu)
- rychlé otáčení stránek
- stabilita (nezamrznutí čtečky)

Jelikož jsem minulou čtečku dostal jako dárek, nikdy jsem se o tento segment nezajímal a ani teď nevím, čeho se chytnout.
Mohla by mít i dotykové ovládání, ale na tom netrvám.

Můžete něco doporučit?

Cena do 5tis.
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 7. 2012 13:20

Kindle ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marus 12. 7. 2012 13:26

Dík za tip.

Nicméně dívám se na specifikaci na alze a tam není napsána podpora PDB...Což by tuto čtečku diskvalifikovalo.
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 7. 2012 13:38

ajo, toho jsem si nevšiml...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akira.uzai 12. 7. 2012 14:13

Python.p píše:Kindle ?


Kindle neumí pdb, DOC nebo RTF a PDF se na něm blbě čte (ale to není žádná sláva ani na jiných čtečkách klasické velikosti)

ale na druhou stranu: pdb je pravěký formát pro PDA z minulého století a DOC (a RTF což je to samé) není též formát vhodný pro čtečky (neumí přizpůsobit text zařízení)

takže záleží na tom, jaký máte přístup ke zdrojům knih, nejspíše warez, protože neznám e-shop, který by prodával knihy jako polotovary v DOCu, pokud není problémem zdroj knih, tak bych doporučil ten kindle, stáhnout si program Calibre a v něm lze udělat formát mobi (vhodný pro čtečky) na pár klepnutí myší, případně lze převést do e-booku slušně všelicos zasláním na amazonský e-mail, který získá zákazník ke čtečce
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beldor 12. 7. 2012 14:54

Osobne bych pockal na konec mesice az amazon predstavi nove verze (tusim ze bude i novy kindle) ,kazdopadne vetsina tech formatu , ktere kindle neumi je nepodstatna , pripadne jdou relativne lehce prevezt do pouzitelneho formatu...
Beldor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jimmbo205 12. 7. 2012 15:07

Osobně bych taky počkal na novej kindle.. Na 95% by měl mít nějakou formou vyřešený podsvícení (nebo spíš osvícení) displeje, takže ideál do horších světelných podmínek...
jimmbo205
Junior

Odeslat příspěvekod Marus 12. 7. 2012 19:51

Takže abych to shrnul...
Kindle sice nepodporuje DOC a PDB, ale lze stáhnout soft, který mou databázi PDB a DOCů převede do jeho formátu, který přečte.

Umí to dobře převést i formátování?

Jinak, všichni doporučujete Kindle. To je o tolik lepší, že nemá smysl ani uvažovat o jiných značkách?

Prakticky doporučujete jen ten...
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FuzzyOndřej 12. 7. 2012 20:16

Na velkou podporu různých formátů bych se taky vykašlal, existují celkem jednoduché postupy jak je převést. Minimálně na Macu je ale Calibre celkem škaredý a pomalý software, takže radši používám online udělátko http://ebook.online-convert.com/convert-to-mobi Mám to tam rychleji zkonvertované, než za jakou dobu by se mi vůbec spustilo Calibre :-))

Kindle mám taky, stěžovat si na něj nemůžu, ostatní čtečky neznám. Řekl bych, že Kindle už je skoro takový průmyslový standard, jeho koupí nic nezkazíš.
FuzzyOndřej
Junior

Odeslat příspěvekod Marus 12. 7. 2012 20:26

Ok, tak jsem víceméně rozhodnut jít do toho Kindle.
Počkám na novou verzi a jelikož mi bude stačit i současná, třeba na ní bude ještě sleva :D I když i tak je za dobrou cenu
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarisgr 3. 11. 2012 17:35

já jsem hledal alternativy a nakonec jsem vyhodnotila jako nejlepší pro mé potřeby Geekbook Onyx Boox M92. Využívám 9.7" (skoro A4) display na skicy, grafy a Poewerpointové prezentace. Patří mezi ty dražší, ale má v ČR plnou podporu, servis, záruky a ocení ho určitě každý, kdo ho potřebuje i pro studijní a pracovní účely. A samozřejmě kdo má rád dobrou výbavu a nerad neustále listuje. Nemám problémy s PDF, poznámkami a skicářem, využívám hifi a mp3.
jarisgr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sjone 7. 11. 2012 08:17

Ahoj,

abych nezakládal zbytečně nové téma, dovolím se připojit svůj dotaz sem.

E-čtečku jsem měl prakticky vybranou (Pocket Book 622), ovšem koukám, že všichni doporučují Kindle. Podpora formátů se dá vyřešit skrz Calibre. Podpora mnoha formátů byl jeden z mých požadavků. Další a pro mě asi nejdůležitější je integrace offline slovníků a můj dotaz tedy zní:

Má nějaká touch verze Kindlu integrovaný offline slovník tak, abych klikl prstem na slovo a on mi jej přeložil z aj do čj?

Moc děkuji!
Sjone
Junior

Odeslat příspěvekod zug62 7. 11. 2012 08:53

Kindle touch má v základu dva anglické výkladové slovníky, které (po volbě výchozího) fungují přesně tak jak popisuješ. S anglicko českým slovníkem osobní zkušenost nemám ale největší vševěd světa hned prvním odkazem vyhodil toto
http://www.ebook-ctecky.cz/blog/2012/01 ... ictionary/
Ale jak říkám osobní zkušenost nemám a neplánuji.
zug62
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sjone 7. 11. 2012 13:14

Aha, výborně, moc děkuji!
Sjone
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků