Problém se zvukovou kartou 'Genius SM 5.1'

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod zacatecnik1337 11. 4. 2013 19:28

Zdravím, dnes jsem si zakoupil tuto zvukovou kartu a hned se potýkám s problémem, který si nedokážu logicky vysvětlit. Není to můj první komponent, který do počítače vkládám, ale raději připíšu svůj postup, kdyby k němu měl někdo výhrady.
Vypnul jsem PC a odpojil od zdroje elektřiny, napojil zvukovou kartu, nainstaloval její ovladače a po dokončení instalace restartoval počítač. Poté mi zvuková karta normálně fungovala asi 20 minut , kdy z ničeho nic přestala hrát hudba. Jako první mě napadlo, že zkusím najít chybu v přiložených ovladačích, zde jsem ale zjistil, že zvuková karta funguje. Zjistil jsem to tak, že jsem v tom jejich menu poklikal na obrázky levých/ pravých sluchátek a z repráků mi paní důkladně vysvětlila do kterého reproduktoru hovoří. Tím chci říct, že zvuk z ovladačů jde, jen nejde od nikud jinud.

Netušil jsem jak pokračovat a kde hledat chybu, tak jsem restartoval počítač- nepomohlo.
Poté jsem počítač opět vypnul a zkusil vytáhnout kartu a zjistit, jestli není problém někde v HW. Po znovu zapojení hudba z youtube opět hrála. Trvalo to znovu přibližně 20 min, kdy to přestalo.

Jelikož mi to nepříjde normální, abych každých 20 min vytahoval zvukovku ptám se Vás na vaše návrhy, jestli to není dostatečné info tak se ještě ptejte.

Win7 x64,
ovladače zvukovky: genius smvalue 5.1.
reproduktory 2.1 ma klasický zelený jack

Předem Díky.
zacatecnik1337
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 12. 4. 2013 08:04

Ty jsi instaloval ovladače z přiloženého CD? No tak to je ten základní problém.
Genius jsou navíc ty největší šmejdy, co se snad dají koupit, takže bych se nedivil vůbec ničemu.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod g.sus 12. 4. 2013 12:28

1. chyba popis kompletnej zostavy
2. Genius SoundMaker Value 5.1 : podpora max Win XP

EDIT:
Btw, ta zvukova je naozaj predpotopny smejd, som s nou mal problemy pred vyse 10 rokmi na superstarom PC s Duronom. A ten zvuk... aj budik na mojich digitalkach znel lepsie.
- you bleed just to know you're alive -
g.sus
Junior

Odeslat příspěvekod zacatecnik1337 12. 4. 2013 15:14

Nepotřebuji kvalitní zvuk, počítač je určen sekretářce do kanceláře, kde stačí aby mohla mít zapojené reproduktory + mikrofon a čistě mě slyšela a naopak.
zacatecnik1337
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 12. 4. 2013 15:24

Vzhledem k podpoře máš cca dvě možnosti:
- Zvyknout si na to
- Koupit zvukovku, která má podporu pro 64bit Windows 7
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod g.sus 13. 4. 2013 17:19

Aj tak by ma zaujimala ta zostava s Win7 x64, konkretne maticna doska. Naozaj nema integrovanu zvukovku?
- you bleed just to know you're alive -
g.sus
Junior