Elektronická čtečka knih s podsvícením displeje - rok 2013

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod zivan 28. 11. 2013 21:49

Vysokou kvalitu mam od zacatku, zkusil jsem dat obnovovani po 2 strane a uvidim.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 28. 11. 2013 22:04

1. ano, taky si toho majitel všiml. Já to zkoušel s ním. Někdy jakoby bylo třeba prstem mířit lehce nad oblasti doteku.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 13. 12. 2013 13:15

zivan píše:Občas nereaguje na dotyk. Většinou je to tak, že se mi zobrazí nějaká nabídka, já ihned na něco dalšího kliknu a nic. Zkusím to podruhé a už reaguje.

Vyšel nový firmware W623.4.4.246. Řeší právě výše zmiňovanou malou citlivost displeje.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod zivan 13. 12. 2013 13:47

Ten tam mam od zacatku, hned po zakoupeni jsem udelal update.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 12. 2013 22:57

Takže jsem také aktualizoval software - díky za upozornění. Čekám, jak se čtečka bude chovat. Zda se aktuální verze nějak - pozitivně - projeví.

Koukal jsem, kolik různých modifikací mají na „Text-to-speech“, přičemž našinec má pořád smolíka. To zamrzí. Nechápu, proč pro některé země je vytvořeno XY verzí :hm To raději větší záběr zemí, než aby jedna měla osm verzí TTS ne?
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 14. 12. 2013 19:32

Srovnání podsvícených čteček na Technetu: http://technet.idnes.cz/recenze-ctecky- ... chnika_pka
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Mathey 14. 12. 2013 19:56

Pořídil jsem kindle PW2, a můsím říct že je to vysoce návyková záležitost, počteníčko naprosto perfektní, to nadsvícení je super :) jen snad by Menu mohlo být v češtině, jinak bez výhrad.

Sice nemám moc porovnání s ostatními výrobci, ale přijde mě, že kindle je taková sázka na jistotu... působí velice seriózně. Nemá možná tak širokou podporu formátů a extra pičičinky, ale ke svému účelu slouží skvěle, na to ostatní máme tablety, PC, a mobily :)
Mathey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 15. 12. 2013 20:42

vladimir píše:
zivan píše:Občas nereaguje na dotyk. Většinou je to tak, že se mi zobrazí nějaká nabídka, já ihned na něco dalšího kliknu a nic. Zkusím to podruhé a už reaguje.

Vyšel nový firmware W623.4.4.246. Řeší právě výše zmiňovanou malou citlivost displeje.

Takže majitel PocketBooku Touch Lux potvrzuje vyšší citlivost displeje. Schválně jsem nic neříkal při aktualizaci a dnes mi bylo oznámeno toto pozitivní zjištění.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 20. 12. 2013 23:13

Nepozorujete s posledními dvěma firmwary u PocketBook Touch prodloužení výdrže akumulátoru?
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 21. 12. 2013 11:26

Možné je všechno, čtu nepravidelně a nepamatuji se, kdy jsem dával čtečku na nabíječku.
Ale taky nezapomínejme, že akumulátor získává plnou kapacitu teprve po několika nabitích/vybitích.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod MgX 21. 12. 2013 18:11

Samozřejmě je nutno vzít v potaz i „formování“, někdo by možná napsal formátování akumulátoru. Dá hovořit o pěti až sedmi nabitích a vybitích, kdy si teprve „sedne“. A když si uvědomím, že čtečka vydrží dle stylu používání klidně i tři týdny, pak se oněch zmíněných pět cyklů koná až za dost dlouhou dobu. Jednoznačně v porovnání s „chytrým“ telefonem :-D
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 28. 12. 2013 13:55

Poznámka: Nový firmware 4.4.463, podle popisu řeší nějakou nefunkčnost dotykového displeje po (předchozím?) update firmwaru a upravuje podsvětlení displeje.

Subjektivní dojem: ubylo těch nefunkčních kliknutí na displej, kdy čtečka nezareagovala (jak na to upozorňoval Zivan).
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod MgX 28. 1. 2014 13:27

Takže dán zcela nový firmware 4.4.481 do PocketBook Touch Lux. Koukám, jak se tam rozrostla podpora pro TTS, ale čeština stále chybí ... škoda přeškoda. Jsem zvědav, zda ji vůbec udělají. Z druhé strany nechápu přehnané množství variant pro některé jazyky.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 25. 8. 2014 16:30

Takže první problém se čtečkou Pocket Book Touch Lux. Najednou, bez předchozí příčiny, se začaly pomaleji obracet stránky. Dostal jsem čtečku do ruky a všiml si ještě, že menu, ač normálně byla nastavena čeština, mělo položky v angličtině. Nahrál jsem tedy nejnovější dostupný software a čekám na odzkoušení majitelem.

V případě problémů bych přistoupil k resetu do továrních hodnot, popř. tzv. formátování vnitřní paměti. Zde netuším, co toto obnáší, jak se tam následně dostane software.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 25. 8. 2014 16:45

Resetem tlačítkem na spodní straně zařízení jsi asi měl začít. Mám pocit, že se to vypnutím nerestartuje, ale že se obsah RAM uloží a znova načte, tedy nějaký "zasukovaný" program se vypnutím /zapnutím nerestartuje. Nahrání firmware by ale restart mělo v každém případě vyvolat taky.

Taky bych možná zkusil smazat dokumenty - nějaký poškozený může zapříčinit nekonečné pokusy o načtení a tím zpomalení chodu celé čtečky, případně příliš dlouhý dokument (o příliš mnoha stránkách) by mohl taky dělat problémy.
vladimir
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka