Elektronická čtečka knih s podsvícením displeje - rok 2013

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MgX 26. 8. 2014 10:32

Díky za rady. Delším zkoumáním jsem zjistil, že problém s dlouhým načítáním další stránky, vyvolávají jen asi 3 knihy. Další jedou OK - v běžném, dříve zaznamenaném, tempu. Po instalaci nového softwaru (tím se snad nic nezkazí, předpokládám, že je vychytanější, než předchozí) se čeština zobrazuje normálně.

Dotaz - ono Tebou zmíněné tlačítko funguje jako „soft reset“, který zachová vše ve čtečce, nebo se např. dohrané knihy smáznou? Předpokládám, že by mělo být vše zachováno.

//ještě doplním. Po instalaci nového softwaru vše jede dobře, včetně češtiny. Ony tři knihy zlobí stejně jako dřív, ale zbytek funguje bezproblémově. Tudíž jsem tři zlobivce vymazal a jede se dál :-) Teď to nechám majitele používat a uvidím.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 26. 8. 2014 13:18

Tlačítko Reset: Měl by to být podle návodu jenom nucený restart OS např. pro případ, že v případě zatuhnutí nepomůže držení tlačítka Zpět ( = ukončení aktuální aplikace). Tedy ano, je to jenom soft reset. Knihy by zmizet neměly (v návodu na to neupozorňují).

Factory reset: je to položka v menu, která smaže veškerá uživatelská nastavení, ale ani ten nesmaže knihy (je to v návodu výslovně uvedeno). Zatím jsem ho nedělal, nebyl důvod.

Ty tři e-knihy: není to jiný formát než ty bezproblémové, nebo nejsou extrémně dlouhé?
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod MgX 27. 8. 2014 10:07

Díky za informace. Běžně si jsem vědom rozdílu mezi jednotlivými typy „resetů“. Bohužel někdy je člověk překvapen, co se děje, ač se dít nemělo, proto se ptám na osobní zkušenost.

Ty tři knihy byly určitě delší (500 a více stran). Byl to původně (pokud mám správné info) formát pdf, v Calibre překonvertován na epub (snad nekecám, čtečku teď nemám u sebe). No a ostatní fungovaly i v epub korektně. Takže bych neřekl, že problém je ve formátu. Možná někde při konverzi došlo k zádrhelu. Jedna z těch problémových knih byla konvertována i do mobi a tam fungovala bezproblémově.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 30. 12. 2015 00:13

Dnes, po dlouhé době, zádrhel s čtečkou. Zbývalo asi 15 % baterie, ale při vypnutí se stroj zachoval nestandardně. Při jeho novém zapnutí se ztratil čas, datum, část nastavení a třeba také obrázek při vypnutí. Nabíjím, abych následně zjistil, o co šlo. Samozřejmě jsem vše nastavil. Knihy ve čtečce vypadají - zatím - OK, stejně tak si čtečka pamatovala poslední otevřenou stránku z poslední rozečtené knihy.

A teď nepochopitelná věc. Nebo při večeru již špatně vidím. Koukám do čtečky na verzi softwaru - píše W623.4.4.614, datum vydání 20140213. Když kouknu na web výrobce, tak vidím zcela jinou verzi - paradoxně s nižším číslem a starším datem vydání. Jestliže vyzkouším aktualizaci přímo ze čtečky přes Wi-Fi, systém píše, že čtečka má nejnovější software. Zvláštní.

Nemáte někdo nějaký poznatek k výše uvedenému?
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 30. 12. 2015 09:48

Odhadem se automatické aktualizace nevyhledávají pomocí www stránek, ale přímo z úložiště. A na webových stránkách nemusí být odkaz vedoucí na poslední stav - stránky dělají lidi a ti mohou chybovat.

V případě nestandardního chování čtečku zresetuj kancelářskou sponkou, už jsem to taky jednou dělal.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod MgX 30. 12. 2015 20:20

vladimire upřímný dík za Tvoji reakci.

Také jsem si říkal, že přes Wi-Fi si čtečka stáhne novější software, který je někde na úložišti výrobce, kdežto v technické podpoře přímo na webu prostě nechali jen poslední stabilní. Zbytek už berou jako update, nikoliv upgrade a tak neřeší link. Nebo je tam chyba - lidský faktor, jak uvádíš.

Čekám, co dostanu za odezvu po novém nastavení a nabití. Kdyby se problém opakoval - určitě dojde na resetovací tlačítko.

Nicméně musím za majitele tento konkrétní výrobek pochválit. Doposud nebyl žádný zásadní, neřešitelný problém. Písmo OK, podsvícení OK, výdrž super, výborná podpora formátů - je velmi spokojen.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Předchozí stránka