Pomoc s výběrem čtečky knih

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Maso-X 24. 9. 2013 22:10

Zdravím, nevím do jaké sekce to napsat, tak to dávám sem.
Potřeboval bych vybrat čtečku knih pro 80ti letou babičku. Vůbec se v tom neorientuji. Nemusí to mít žádné vychytávky. Stačí když to dokáže zobrazit velká písmena, bude to dostatečně rychlé a nebude se to muset nabíjet každé 2 hodiny. Cena by se měla pohybovat kolem 2000.
Maso-X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 9. 2013 07:55

A nebude pro 80 letou babičku lepší klasická kniha? Nebo ona tak hodně cestuje a čte na cestách, že tahat se s hromadou knih by pro ni byl problém?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milanr1 25. 9. 2013 08:22

Jsi si jist, že si babička výslovně přála takovouhle čtečku?
Pokud ne, IMHO jí žádnou radost se čtečkou na cesty neuděláš. :-/
Neměla na mysli brýle? :-)

Btw:
Nehledáš:
výběr čtečky tu byl mnohokrát, např.:
viewtopic.php?p=9570330#p9570330
Zkus používat tlačítko HLEDAT vpravo nahoře.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Maso-X 25. 9. 2013 10:25

Jen pro upřesnění - sháním to pro kamaráda, který to chce dát své babičce k narozeninám. Takže nevím co říkala ani jak je na tom s technikou... Bylo mi jen řečeno, že chce pro ní čtečku.
Četl jsem nějaký článek, že právě pro důchodce je čtečka knih vhodná, kvůli možnosti nastavení většího písma.
Několik vláken s výběrem čtečky jsem si prohlédl, ale nenašel jsem žádné v cenové relaci, kterou uvádím. Navíc témata jsou často stará a trh se za tu dobu změnil, takže je lepší založit nové téma.
Ale pokud s čtečkami máte zkušenosti a myslíte si, že pro důchodce je skutečně nevhodná, předám tyto informace kamarádovi.
I když byl bych rád alespoň za doporučení jedné čtečky, která splňuje požadavky...
Maso-X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanamond 25. 9. 2013 11:05

Tyhle doporučení ode mne pro Vás a od Vás pro kámoše, co to má pro babičku, co o ní nevíme nikdo nic jsou na ... draka.
Pokud někdo je brejlovec ( jako já ), ale jinak to chce mít mobilní a je ochoten se v tom občas pohrabat a ponastavit, tak je čtečka řešení, lepší, než papír. Mimochodem brejlovec musí mít e-ink, jinak osobně na podsvícených displejích tak po hoďce, dvou čtení končím ten den s očima, únava, bolesti hlavy.
Pokud je situace tak, jak to vidím u své tchýně ( případ mobil, ale bude to totéž ) - tedy "tak mi tady, napiš, co s tím mám dělat a jak to mačkat, tak já si k tomu pak někdy sednu" - ale to se, maminko, předpokládá, že to budete používat denně, nosit s sebou a taky je to potřeba občas
dát tady do té nabíječky -" no tak, to ne, to je moc složité a já bych na to určitě někde zapomněla, to jsi hodný, víš, ale to já nepotřebuji"

Bylo by třeba mluvit přímo s ní a najít zařízení pro ni, pokud to vůbec chce a bude používat.
Trust in God and keep your powder dry !
vanamond
Junior

Odeslat příspěvekod Abies 25. 9. 2013 11:58

myslím,že čítačka pre babičku je ok, či už s okuliarmi, alebo bez. pod čítačkou rozumiem e-ink. základnú potrebu - zväčšiť písmo zvládne každá, nabíjanie cca 1-2x mesačne podľa intenzity používania. pokiaľ ju bude spravovať vnuk, nie sú potrebné ďalšie funkcie - nahrá knihu, nastaví písmo a babička sa baví do jeho ďalšej návštevy. z osobnej skúsenosti odporúčam pocketbook, s ohľadom na určenie skôr 6 palcový. model 613 za cca 2000.
Abies
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bego 25. 9. 2013 12:30

Kindl - bezdotyk ... nase babi se techniky boji jak cert krize, ale obracet stranku v Kindlu se tim tlacitkem naucila v pohode :-)
Bego
Junior

Odeslat příspěvekod Wolfheart 25. 9. 2013 12:45

vanamond: Nezkoušel jsi nadsvětlený Kindle Paperwhite?
Wolfheart
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 25. 9. 2013 14:41

Nulove pozadavky a zadne dalsi informace, to se da jednoduse treba na Heurece vyhledat ctecky, omezit cenou, seradit podle oblibenosti a neco z toho vybrat.

Ma pocitac? Wifi? Jak tam bude dostavat knihy? Az kdyz se vnuk uraci zastavit a protoze bydli 200km daleko, tak to nebude moc casto? Bude si je kupovat na eshopu, zaplati kartou, pak je pripadne prekonvertuje a nakopiruje do ctecky? Nebo umi perfektne anglicky, takze si bude v pohode kupovat anglicke z Amazonu? :D
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Maso-X 26. 9. 2013 12:13

Děkuji za zájem :-)
Takže pár doplňujících informací: Babička už na normální knihy nevidí a kamarád jí proto ukázal nějakou se zvětšeným písmem na tabletu a to byla schopna přečíst a prý se jí to líbilo. Takže jí chce pořídit čtečku.
Za tu zmínku o e-ink děkuji. to jsou přesně rady, které potřebuji, než koupím špatný produkt.
Abies: tím modelem 613 myslíš tento? http://ctecky-elektronickych-knih.heure ... e/#section
Bego: a jaký konkrétní model myslíš ty?
zivan: na heurece jsem samozřejmě hledal, ale některé komentáře jsou hodně rozporuplné a spoustu věcí se tam nedozvíš. Zvlášť když hledáš něco pro uživatele se speciálními požadavky.
Wifi nemá ani nepotřebuje. Vnuk babišku vídá poměrně čato, takže není problém nahrát 2 knihy a další nahrát až když je dočte. Převést knihy do jiného formátu není problém, ale samozřejmě by bylo lepší, kdyby čtečka zvládala co nejvíce formátů, nebo alespoň ty nejpoužívanější. A anglicky nejspíš neumí.
Maso-X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abies 27. 9. 2013 07:07

zdravím, je to ono, výhodou je slot na micro sd kartu, na ktoru sa uložia knihy v pc ako na usb, široká podpora formátov - netreba nič konvertovať. samozrejme, ako žiadna e-ink čítačka nie je to celkom vhodné na pdf a skeny, ale to asi babičku trápiť nebude, a ak sa náhodou dostane niekam mimo rozčítanú knihu, tak to má české menu, takže menej stresu.
Abies
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 27. 9. 2013 07:19

Technický dotaz. Jak moc velké písmo babička potřebuje? Ukázal jí to na tabletu, který byl pravděpodobně výrazně větší, ale pokud babička potřebuje hodně velké písmo, tak na 6" čtečce si toho moc nepřečte - řádky budou i při orientaci naležato nepříjemně krátké.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod zivan 27. 9. 2013 12:25

Na druhou stranu jsou asi lepsi kratke radky, ktere jsou precist nez delsi, na ktere nevidi :)

Napada me, jestli by misto koupeni ctecky nestacilo navstivit ocniho a pak koupit spravne bryle. Se cteckou sice uvidi na knizky, ale na ostatni veci ne.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior