Jakou pracovní židli vybrat do 4k?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod petannovis 4. 10. 2013 16:30

Psal jsem, že na té z Ikeii jsem seděl a sedělo se na ní vcelku dobře.. Na té druhé jsem neseděl. Jistě není problém se zajet podívat do vzorkovny a vyzkoušet i tu druhou, ale jelikož mě cesta do Prahy vyjde cca na 500Kč, tak se snažím nejdřív poradit s vámi, zda nemáte nějaké zkušenosti pozitivní nebo negativní popř nějaké ergonomické připomínky :-) Co je na tom tak špatného? Jak jsem již psal, snažím se z mého rozpočtu dostat maximum
petannovis
Junior

Odeslat příspěvekod petannovis 7. 10. 2013 19:17

Chtěl bych se zde ještě optat na správnou ergonomii hlavně co se týká rozložení pracovního stolu.
Jelikož mě poslední dobou celkem z práce bolí záda začínám se zajímat o správné sezení za pc.
Samozřejmě jsem si našel pár základních článků o správné ergonomii stolu a jak u nějak správně sedět. Skoro v každém návodu ukazují klasický stůl, kde člověk sedí rovně opřený na židli a klávesnici má na takových kolejničkách jako jsou tyto:
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50086690/
Zajímalo by mě, jestli to správnému sezení pomáhá, nebo to je jen totální blbost? Do teď jsem měl klávesnici normálně položenou na stole a šoupu s ní do předu či dozadu podle toho jak zrovna sedím. Je pravda, že 90% času mám na stole ruce položené od lokte až po zápěstí. Ve všech článcích jak správně nastavit stůl ale uvádí tyto kolejničky pro klávesnice, kde člověka má ruce jakoby dole v pravém úhlu položené na klávesnici.. Moc si neumím představit jak to je pohodlné respektive nepohodlné pro používání?
viz např:
http://www.thehumansolution.com/ergonom ... lator.html
a mnoho ostatních
petannovis
Junior

Odeslat příspěvekod davkol 7. 10. 2013 21:41

Nejlepší je klávesnice na klíně. Nebo polohovatelná platforma na rameni, aby tam šel nastavit negativní sklon.

S těmi výsuvnými do stolu je problém, že můžou být moc nízko — nebo se ti pod ně nevejdou nohy. Taky se u nich hůř řeší kabeláž, méně se toho tam vejde, špatně se tam dělá něco rukama (mám jeden stůl s takovou zásuvkou, pořád s ní hýbu, když potřebuju střídavě mlátit do klávesnice a psát rukou nebo pájet).
davkol
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků