Ergonomie pracovního místa

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kadliwt 1. 2. 2015 11:48

Po vsech tech hernich koutcich pridavam skutecny pracovni misto. Za povsimnuti stoji predevsim pivot pro monitor, kde holt nestacil budget. Ipad pouzivam na onenote, kterej je v online verzi silene pomalej a nespohlivej. Jinak nic spesl...
Přílohy
image.jpg
D-O-P-P-E-L-K-U-P-P-L-U-N-G-S-G-E-T-R-I-E-B-E
kadliwt
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 3. 2. 2015 07:18

Kde je podložka pod myš? Já bych kolem ní měl i málo místa... Jsem zvyklý na nízkou citlivost.
Jinak winXP? :-)
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 3. 2. 2015 08:01

podlozka pod mys? Ty jo to uz je peknych par let kdy jsem videl posledni. Misto je na praci s mysi akuratni - hybat vic nez zapestim je zbytecny.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Romik07 3. 2. 2015 09:56

Nevím, možná mám nekvalitní myš, možná nekvalitní desku stolu, ale mně to po podložce mnohem lépe a citlivěji jezdí než po stole. Ale pravda, nejsem tak cool, když mám pod myší podložku.
Romik07
Junior

Odeslat příspěvekod Timmy12 3. 2. 2015 11:12

Moje PC místečko na bytě ( doma mám velký stůl, tady bohužel jen tenhle rohový) . Noťas je na polohovatelné podložce. Možná bych uvítal trochu delší stůl abych si opřel celé předloktí, jinak spokojenost. Co naprosto vyžaduju, tak aby za monitorem byla zeď. Jsem na to zvyklý už od svého prvního PC.
Přílohy
image.jpg
Timmy12
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 3. 2. 2015 11:41

karlos00x píše:podlozka pod mys? Ty jo to uz je peknych par let kdy jsem videl posledni. Misto je na praci s mysi akuratni - hybat vic nez zapestim je zbytecny.


Podložku pod myš využívám. Mám herní podložku, lépe mi na ni klouže myš a je přesnější. A nezničím si nový stůl od pohybů myši. Na starém stole jsem měl ošoupané plochy.
OS
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 3. 2. 2015 12:05

ošoupané plochy = nekvalitní povrch stolu.

Já podložku přestal používat pár let dozadu. Některé myši mi na stole dokonce reagují lépe a přesněji (látková QCK steelseries)
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 2. 2015 12:14

Hans: Zkus misto kusu hadru opravdu poradnou podlozku. Ja jezdim po Razer eXactMat (povrch control), vlastnim ji cca 10let a je stale jako nova. Za celou tu dobu jsem nepoznal zadny jiny povrch, kde by byl pohyb mysi presnejsi, prirozenejsi a prijemnejsi.

Mysi jsem vystridal nekolik, mel jsem par Razeru (vcetne Mamby), par Microsoftu (podrou i cervenou herni), par Logitechu (mezi nimi M705, G700) a vyzkousel jsem i par vyslovenych lowendu (Hama optika za 99 z Alzy). Zadna mys nemela s povrchem problem. Resp. stara (RS22!) Microsoft jeste bez kolecka (kulickova) problem ma, ale ta uz patri do praveku.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 3. 2. 2015 12:40

Jako já nemám na mysli takové ty molitanové, centimetr hrubé sendviče, na kterých myš jezdí jako na polštáři.
Mám G500 a pod ní od steelseries nevím typ, ale myslím že tak do 300,- stála. Neumím si představit práci bez ní, proste na ten pohyb jsem si už zvykl, je i příjemnější po té tenké textilii jezdit dlani, než po desce stolu, zvlášť v létě, když se spoti.
Halt s místem to tak mám proto, že jsem zvyklý na hodně pomalý pohyb, raději macham s myší v poloměru 15-20 cm od středu, než 1,5cm, a akceleraci zásadně vypínám, za to bych soudruhum inzenyrum usekl ruce
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romik07 3. 2. 2015 13:20

alfah4ns píše:ošoupané plochy = nekvalitní povrch stolu.

Já podložku přestal používat pár let dozadu. Některé myši mi na stole dokonce reagují lépe a přesněji (látková QCK steelseries)


Ale blbost :-( co je dle tebe kvalitní povrch stolu?
Romik07
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 2. 2015 13:33

Masiv / kvalitní lamino
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romik07 3. 2. 2015 13:38

U masivu bych se bál, že ho poškodím ...
Romik07
Junior

Odeslat příspěvekod OS 3. 2. 2015 14:08

alfah4ns píše:ošoupané plochy = nekvalitní povrch stolu.

Já podložku přestal používat pár let dozadu. Některé myši mi na stole dokonce reagují lépe a přesněji (látková QCK steelseries)


Dost radikální názor. Co je prostě špatného na tom, že chci šetřit povrch stolu? Ano, je to nejlevnější stůl Ikea, ale vyhovuje mi.
OS
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 2. 2015 14:13

Blbost. Jsou pracoviště kde se funguje 24/365 a podložky pod myš se tam rozhodně nepoužívají.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 3. 2. 2015 14:17

podložka je především o komfortu pro ruku...

a pro ty, kterým se ruka potí, je to nakonec i nezbytnost...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků