In-game citlivost myši vs DPI

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PanChudý 25. 12. 2013 20:18

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jak se má myš nastavit pro ,,přesné hraní,,? Nemluvím o nastavení ve Windowsech, nebo akceleraci myši (ta má být vypnutá..), ale nastavení v hrách (in-game) jako BF4,CS.. Větší citlivost+menší DPI nebo Větší DPI+menší citlivost? Nemám v tom jasno.. :-|

EDIT: Podle tohoto vlákna je tedy lepší mít sensitivity co nejnižší??
viewtopic.php?style=2&f=920&t=1165578
Naposledy upravil PanChudý dne 25. 12. 2013 20:41, celkově upraveno 1
Fermi paradox
PanChudý
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 25. 12. 2013 20:40

citlivost na minimum, DPI na maximum...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod PanChudý 30. 8. 2015 07:37

Nakonec jsem po nějáké době přišel na to, že nejmenší citlivost a největší DPI kombinace není špatná, ale nejlepší je kombinace v poměru 1:1
Fermi paradox
PanChudý
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 8. 2015 08:51

Po 2 letech dobré zjištění, gratuluji :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod PanChudý 30. 8. 2015 12:37

To jsem zjistil prakticky hned potom, ale než se mi přes explorer načetla tahle stránka tak to už nějakou dobu trvalo..
Fermi paradox
PanChudý
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 8. 2015 12:45

vtipe vylez.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 30. 8. 2015 22:59

Ve windowsech VŽDY 6/11. Potom přijdeš na to, že hry mají posuvnik sensky tak napču, že musíš s DPI třeba na 800.
Já mám např CSGO 6/11, 1700 DPI (kvůli používání dvou obrazovek ve win a 0.3 ve hře.
LammerOutsider
Junior

Odeslat příspěvekod PanChudý 31. 8. 2015 08:09

právě že v CS:GO je nejlepší nastavit sensitivity ve hře na 1 a potom to doladit podle DPI. Protože čím vyšší DPI je na myši nastaveno, tím se vlastnosti myši zhoršují (akcelerace, nepřesnost). A ano, ve windowsu na 6/11 a vypnutí přesnosti myši.
Fermi paradox
PanChudý
Junior

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 31. 8. 2015 18:30

Ono se to pak dělá těžko, mít ve winech 6/11 a zároveň v např v csgo mít 1. To bych pak musel mít tak 600 dpi , a to se ve windowsech jezdí blbě, když má plocha na šířku 4480 pixelů..

někde kompromis být musí, otázka, jestli ve skalovani windows, u dpi nebo ve hře.
LammerOutsider
Junior

Odeslat příspěvekod PanChudý 1. 9. 2015 22:18

No já to řeším tak, že mám na myši tlačítko pro přepnutí 3 předem nastavených hodnot DPI takže ve hře 900 a ve win pak přepnu na 600 (mám FHD pro to mi to vyhovuje). Záleží jestli k tomu máš možnost.. Ale i když používáš sensitivity pod 1, tak to se bavíme stejně o zanedbatelné nepřesnosti.. :)
Fermi paradox
PanChudý
Junior