Sekání a odpojování myši

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod unavix 1. 4. 2014 22:59

Během práce na pc - windows 64bit - se z ničeho nic začne sekat myš. Po nějakém čase to na pár minut přestane a pak najednou myš "vypadne" a vůbec nereaguje. Pomůže jenom vytažení z USB a opětovné připojení. Dělá to jak na USB 2.0 tak i na USB 3.0. (na starém PC u win 7 32bit to nedělalo)
Navíte čím by to mohlo být?

Nové PC:
myš - CONNECT IT CI-191, BIOHAZARD - http://www.czc.cz/connect-it-ci-191-bio ... 07/produkt
sestava ke které je připojená - http://www.czc.cz/c11qacjojkgjrbluadn683ugu4/seznam

Staré PC:
deska - DFI LanParty 875P-T
procesor - Intel Pentium 4HT 3GHz Prescott
chladič procesoru - Arctic Cooling Freezer PRO7
grafika - nVidia Palit GS6800 - originál chlazení od výrobce s malým větráčkem
2xHDD Seagate 160GB Sata
Naposledy upravil unavix dne 2. 4. 2014 09:04, celkově upraveno 1
unavix
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 2. 4. 2014 00:26

na jakým ovladači ta myš běží?

všimni si, že nejlevnější srovnatelná myš od kvalitního konkurenčního výrobce se pohybuje na čtyřnásobku ceny a to může být přesně ta odpověď na otázku "proč?"...

pozlacený USB konektory, killer feature!
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod unavix 2. 4. 2014 06:41

Ovladače stáhli win po instalaci. K myši jako takové ovladače od výrobce nejsou. Hledal sem na netu ale nikde nic. Takže asi nějaké universální od MS.

Pro porovnání sem ještě přidal do prvního příspěvku sestavu sterého PC.
unavix
Junior

Odeslat příspěvekod asasek 2. 4. 2014 09:16

Mně se takhle chová myš připojená přes levný čínský USB hub. Buď blbne ta myš, nebo USB řadič na desce.
Míchej bahno sem, míchej ho tam, přece zůstane bahnem. Zhřešil, nezhřešil, co mají z toho v nebi? Za tu dobu, co o tom hloubám, mohu přece navlékat perly, nebi pro radost.
[vyčítání a odpouštění (si); Martin Buber, Cesta člověka podle chasidského učení]
asasek
Junior

Odeslat příspěvekod unavix 2. 4. 2014 09:19

Kdyby to bylo deskou tak by byli špatný jak řadiče na USB2 tak i USB3? Dělá to totiž na obou stejně.
To mě nestraš s reklamací desky.
unavix
Junior

Odeslat příspěvekod marts 2. 4. 2014 09:25

Podobně se to chová když má myš nalomený propojovací kabel.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior

Odeslat příspěvekod unavix 2. 4. 2014 09:40

No kabel sem nikde skřípnutý ani hodně ohnutý neměl. Mám ji 3 měsíce. Tím nechci tvrdit že není chyba v myši. Ale jak sem psal, na starým PC s win 7 32bit nebyl problém, ale u 64bit to zlobí hned od instalace.
Ihned po instalaci win "jen" zadrhávala a odskakoval kurzor, ale od druhého dne se začala odpojovat.
Jelikož k ní nejsou ovladače od výrobce ale stahují si je win, pomůže když odeberu ovladač a nechám ho znovu po restartu pc nainstalovat?
unavix
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 4. 2014 09:56

Stále ses nevyjádřil, o jaký ovladač se jedná?
Jaké schéma je zvolené?
Jak je nastavena hw akcelerace kurzoru?
Verze ovladačů VGA?
Je GPU/CPU OC?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bespi_ 2. 4. 2014 10:00

Proboha takovahle pseudo mys neotrebuje zadny ovladac, zvlast kdyz to dela i behem instalace OS.

Proste bych zkusil jinou mys. Na 99% pak bude vse v poradku.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod unavix 2. 4. 2014 10:43

Vzal sem dneska myš do práce. Od rána s ní dělám na NTB Lenovo taky s Win7 64bit a myš funguje úplně normálně. Ovladač si taky stáhli win sami.
Napadlo mě ještě vypálit nějaký live distro linuxu a spustit ho z CD a vyzkoušet myš v něm. Tím bych měl vyloučit vadu desky. Je to tak?

GPU/CPU není OC. Ovladače grafiky jsou poslední od nVidie k 760-tce. Napájení mám nastavené na výkon a zakázané uspávání na USB.
Tady sou info o ovladači k myši:
1.jpg
1.jpg (55.84 ) Zobrazeno 13371 krát

2.jpg
2.jpg (35.65 ) Zobrazeno 13296 krát

3.jpg
3.jpg (37.72 ) Zobrazeno 13369 krát
Naposledy upravil unavix dne 2. 4. 2014 10:51, celkově upraveno 1
unavix
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 2. 4. 2014 10:49

Zkus doma jinou mys. Ono staci kdyz vyrobce nedodrzi specifikaci a pak nekde funguje ok a nekde ne.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod unavix 2. 4. 2014 10:54

Dneska vezmu domu tu co mam v práci, je to Microsoft Comfort Mouse 3000. Ta by měla být ok a uvidím.
Jinak sem zkoušel starou myš Genius ergo 525 do PS2 co mám doma a ta fungovala v PS2 v pohodě.
unavix
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 4. 2014 12:07

Moudré řešení.
S MS myšmi nebyl nikdy žádný problém.
Původní nekompatibilní myš použij:
unavix píše: na starým PC s win 7 32bit nebyl problém
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 4. 2014 12:14

PS2 mys Ti neodhali pripadnou chybu ovladacu USB na desce. Ovladace od chipsetu a od USB radice jsi od intelu stahoval? ;)

Pokud ne, stahni je. A aktualizuj take BIOS desky, i tam muze byt zakopany pes. Jasne, nemusi ... ale muze.

Dalsi vec. Kdy se ta mys odpoji? Uprostred treba tahu po obrazovce, a nebo po urcite dobe, co s ni nehybes? Ta druha situace by mohla mit co do cineni s powersavingem.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod unavix 2. 4. 2014 13:08

Veškerý ovladače sem instaloval z CD který bylo k desce. Potom všechny aktualizace který byli do win. Ze stránek intelu jsem žádné ovladače sólo nestahoval. Můžeš když tak dát link co bych měl stáhnout pro mou desku?
Bios sem chtěl aktualizovat ale nejde se mi připojit na server pro stahování. Hází to nějakou chybu nedostupnosti. Jak při manuálním pokusu tak i přes utilitu @BIOS od Gigabyte.
Kde bych našel přímý odkaz pro stažení aktuálního biosu pro moji desku?
(na starým pc je původní bios od koupě desky DFI, nikdy sem ho neupdatoval a nejsou potíže)
Myš se zasekává jak při pohybu tak i když se s ní nic nedělá. Třeba něco čtu a pak s ní chci pohnout nebo otočit kolečkem a nereaguje. Během cca 1-2vteřin se probere a funguje. Pak najednou sekne při pohybu přes monitor a třeba skočí dolu do rohu. Odpojuje se stejně tak při pohybu jako když stojí. Je to prostě různý. Ale strašně mě to irituje. To uspávání při nečinnosti nebo řízení spotřeby či jak se to jmenuje sem ve win zakázal.
unavix
Junior

Další stránka