Sekání a odpojování myši

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 4. 2014 12:52

Právě ta, která Ti padne přesně do ruky. ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod unavix 3. 4. 2014 12:57

No, přesně do ruky mi padla ta "pseudomyš" :D tohle by bylo nekonečný vybírání. To je jak s autem, lyžema, komponentama na stavbu pc a další. Vždycky je někde něco lepšího, dražšího atd.
unavix
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 3. 4. 2014 13:06

Že je to lepší ještě nemusí znamenat, že je to dražší ;) A naopak že je to dražší ještě nemusí znamenat, že je to lepší. Máš zde příklady dobrých myší za požadovaný finanční limit. Já bych snad ještě přidal Logitech M500, případně G500, ale ta už asi není k sehnání. G500 mám už poměrně dlouho doma a jsem s ní naprosto spokojený. A dokonce stále nemá ani žádné vady ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mmmjack 10. 4. 2014 17:06

Já chtěl právě taky napsat M500, ačkoli sám už asi 4 roky spokojeně používám G500 bez jakéhokoli problemu, přitom je používána docela často a ve hrách snáší můj nápor vzteku někdy :-D než kupovat co 2 roky nějaký šmejd, tak raději jedu a pořádnou, o ergonomii raději ani nemluvím, perfektně mi sedí v dlani, při celodenním používání to na ruce nepoznám, oproti kdysi obyc optice za 200, kdy bolely klouby a rameno atd.
Přesto jako minimum známým doporučuji a dávám RX250, za tu cenu parádní kancl myš na to jejich klikání to stačí, dokonce jsem na ni i 2,5 roku hrál dost intenzivně, zdědila ji přítelkyně, dodnes slouží (6.rokem).
Mysim a klávesnicím A4tech nemůžu přijít na chuť, proste mi nesedí a mam s nimi vesměs špatnou zkušenost, ačkoli jiní si je chválí.
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod igerko 26. 1. 2015 11:29

Po niekoľkých hodinách trápenia som došiel k riešeniu(oprave myši). Postupujte presne podľa krokov.
UPOZORNENIE: Vykonávajte na vlastné riziko !

1,)Kliknúť Štart, kliknúť Spustiť, napísať regedit a potom kliknúť OK.

2,)Nájsť túto pozíciu v registroch : HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class\{4D36E96F-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

3,)Editovať položku UpperFilters a zmazať odtiaľ imsevent, teda zostane tam len mouclass

4,)Kliknúť na OK

5,)Reštartovať počítač
igerko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Raegann 8. 2. 2015 12:35

Myš CONNECT IT CI-191, BIOHAZARD vlastním.
Jsem s ní velmi spokojený a hlavně po zkoušení mnoha kusů jako jediná mi padla dobře do ruky, takže s ní můžu celý den pracovat nebo hrát a není to takové utrpení.
Na XY (cca 7-10) vyzkoušených PC a NTB myš neměla sebemenší problém. Provozuju jí převážně na Win7 64 bit. Zmíněný problém se mi nicméně objevil na jednom Dell NTB s Win8 64 bit. Tento NTB má ovšem problém i s dalšíma myšema, asi nějaká vada NTB. Na daném NTB dělají problém jen myši (zkoušeny značky jako Logitech, MS, Genius apod.), pokud do USB hodím něco jiného (iPod, externí disky atd.), není s tím žádný problém.
Problém zmíněného NTB s myšema krom té mojí Connect IT: single click se náhodně (ale poměrně dost často, asi tak 60% kliků špatně interpretováno) projevuje jako double click. Opravdu otravné, nastavení Win jsem prošel celé, pokoušel se o reinstally ovladačů apod., ale tady to už asi bude opravdu leda na reklamaci NTB.
Problém zmíněného NTB s myší Connect IT: neplete si nikdy single click a double click (narozdíl od všech ostatních zkoušených kusů).. Místo toho se náhodně odpojuje a připojuje (nastavení napájení atd. jsem samozřejmě prošel). A to tak že třeba X hodin jede a pak v jedné hodině je prakticky nepoužitelná, protože furt co chvíli pendluje mezi on/off.

Za sebe můžu tedy říct, že ta myš je v pohodě a jsem s ní maximálně spokojený, jen bych jí rád ověřil na více PC/NTB s Win8, abych zjistil, jestli blbne jen ten jeden NTB, nebo jestli je to nějaký obecnější konflikt, eventuelně jestli to má co dočinění s těma Win8.
Že se prodávají podobné myši i za vyšší cenu? No, když to někdo dokáže prodat a když za to někdo platí, proč ne.. ale nebudem si asi nalhávat, že ta výrobní cena je poměrně směšná, takže jestli někdo dá za kus plastu v ceně 150 korun třeba 1500, proč ne, nicméně to nemusí nutně souviset s kvalitou. :-D
Já osobně bych si třeba od MS po zkušenostech nekoupil pomalu ani podložku pod tu myš, ale tak to taky není žádné dogma a nezobecňuju to na objektivní výrok.

V první řadě, pokud to skutečně souvisí s OS nebo ovladači, by mělo být OS/ovladač aktualizováno výrobcem. Věřím, že ta myš odpovídá standardům a normám, jakým by měly odpovídat všechna tato zařízení, opačné tvrzení by nemělo být založené na domněnce, ale na faktech a taková myš by měla být stažena z prodeje nebo měla mít vydané nové ovladače, které problém budou řešit - ostatně tak je to snad v oblasti HW/periférií běžné.. ;)
Raegann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garias 14. 4. 2015 10:37

Chyba je vo windows 8
Ľudia nechápem prečo radíte keď nemáte potuchy o čo ide. Je to Windowsom 8 a jeho problémom s myšou po nejakej aktualizácii. Sľúbili že vydajú novú aktualizáciu aby to vyriešili, pretože obzvlášť v niektorých hrách myška laguje, napríklad Skyrim na win8.
Odporúča sa dať vlastnosti súboru, kompatibilita a zvoliť 3 veci: 1: "Kompatibilný s windows 8"
2: "Zakázať zmeny veľkosti zobrazení pri vysokých hodnotách DPI" 3: "Spustiť ako správca"
Nieje to chyba v USB porte, na materskej doske, či dokonca v BIOSe. Mnohí tu riadia všetko možné, celý počítač prevrátiť hore nohami, a než by tušili o čo ide.
Windowsáci sľúbili akutalizáciu, ktorá to opraví - stále čakáme.
garias
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků