Power bank s automatickým vypnutím a zapnutím

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gaminn 18. 4. 2014 10:20

Zdravím,
sháním USB power bank (5 V) o kapacitě vnitřního akumulátoru alespoň 8000 mAh, který disponuje funkcí automatického zapnutí/vypnutí při připojení/odpojení nabíjeného zařízení. Prosím, víte-li o takovém power banku, napište sem výrobce a typ. Budu rád za co nejvíce tipů.
Naposledy upravil gaminn dne 18. 4. 2014 10:41, celkově upraveno 2
gaminn
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 4. 2014 10:28

8000mAh při jakém napětí ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gaminn 18. 4. 2014 10:40

Kapacitou myslím kapacitu vnitřního akumulátoru.
gaminn
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 4. 2014 10:55

Vážně jsi tak líný ? 3.tí odkaz na googlu: http://onnettechnology.com/products/det ... bank-.html to co hledáš.....

Fórům není google pro líný !
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 18. 4. 2014 11:38

Minogorilla od Powertraweller, automatický power-off má, automatické zapnutí (stejně jako ten Pythonův model) ne.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gaminn 18. 4. 2014 20:18

Python: S každou svoji otázkou položenou na tomto fóru si všímám, že zde dochází ke zvýšenému výskytu arogantních hovad. Tím hůře, že to jsou dokonce moderátoři. Opět jsem položil poměrně jasnou otázku, kterou si musím dodatečně obhájit a dovysvětlit. Takže:

Snažím se získat tipy na co nejvíce power banků, které disponují funkcí automatického zapnutí A automatického vypnutí (zdůrazňuji spojku A, skutečně tam není NEBO - tj. potřebuji obě funkce současně). Samozřejmě jsem hledal a již nějaké koupil, ale potřebuji další. Předpokládám, že když se zeptám normálních lidí, že mi třeba něco doporučí...
gaminn
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 18. 4. 2014 21:05

Já co měl v ruce Power Banky tak všechny začaly nabíjet po připojení a po odpojení přestaly. Nebylo třeba je nějak něčím zapínat či vypínat.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod czatlantis 18. 4. 2014 23:28

myšpulín: on asi myslel něco jako že se ta powebanka zapne když připojíš třeba mobil. Ne když ju budeš nabíjet.

Automatický vypnutí je prasára - on totiž někdy mobil ikdyž na něm běží něco co chci aby běželo pořád (třeba hotspot), tak nabíjí a jak se nabije na 100% tak přestane odebírat proud úplně. Pak se vybije na 95% a zase začne nabíjet. Jenže mezi tím se ta powerbanka rozhodne že vypne a pak už přijdete k mobilu co je úplně vybitej, powebanka vypnutá, ale ještě vcelku nabitá.....

No ale teda co já nějakou power banku měl, tak tahle funkce nebyla ani potřeba, jelikož spotřeba naprázdno byla naprosto minimální a vydrželo by to snad rok zapnutý.
Jinak teda dost pochybuju že automatický zapnutí nějaká bude mít...jelikož to nějak musí detekovat odběr, tak na tom portu musí už být těch 5V připravených a to už znamená že běží hlavní měnič a to znamená že je vlastně zapnutá. Že by nějakej výrobce udělal to že by tam dal nějakej nízkoproudovej sekundární měnič, co by měl extrémně malou spotřebu a jen by sloužil pro nahození hlavního měniče mi přijde jako naprostá blbost.
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 19. 4. 2014 05:00

Tak to jsem myslel, např. moje powerbanka od CPA stačí pouze připojit k mobilu a hned jej dobíjí. Pak ji stačí jen odpojit a je v klidu. Nemá žádné vypínače, jen tlačítko na test nabití
Teď ji téměř nepoužívám a nevybíjí se.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sumerian 19. 4. 2014 06:35

To co hledáš a co potřebuješ ti nabídne špičkový výrobek od Xiaomi, za oproti konkurenci pár dolarů. Používám ji a je skvělá. Automatické zapnutí a vypnutí přesně jak požaduješ.
Original Xiaomi Power Bank 10400mAh
a najdeš ji v tomto obchodě
http://www.ibuygou.com/reg/?uid=991D912 ... 1F697005BC

Obrázek
sumerian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod harrym 19. 4. 2014 09:15

Po delším laborování s powerbankama si troufám tvrdit, že hotovou powerbanku se nevyplatí pořizovat, protože:
a) jsou příliš drahé na to, co ve skutečnosti jsou...
b) jejich kapacita je obvykle 2-3x přeceněna (tj. např. 8000mAh je ve skutečnosti 3000-4000 mAh)

Jako ideální řešení vidím koupit samostatnou powerbank bez baterek na ebayi - buď nějaký typ na AA akumulátory, a nebo na Li-Ion 18650 akumulátory (tyto akumulátory jsou velice oblíbené v asii, kde se využívají ve spotřebičích a ve svítilnách).
A akumulátory si dokoupit samostatně v potřebném množství a v případě potřeby prohazovat.

Nabíječka 2xAA NiMh pro USB (2 USD + free shipping)-
Obrázek

Powerbank 2xAA s USB výstupem a LED svítilnou (2 USD + free shipping)-
Obrázek
Core i3-10100F 4.3Ghz/1020mV (undervolting - CPU Lite Load mode1 + offset -20mV); MSI B460M Pro; ADATA XPG Gammix D10 2x8GB; Zotac GTX 1050 Ti Mini; Kingston A2000 1TB; WD10EZRX 1GB; DVDRW Samsung SH-S223C; SS-350ET activePFC. Idle=30W, OCCT burn=151W
harrym
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sumerian 19. 4. 2014 11:12

když kupuješ ty nejlevněší šunty na dx nebo ebay, které mají v popisu zázračné kapacity, tak se ti ani nedivím
sumerian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czatlantis 19. 4. 2014 12:28

Já si taky koupil jen powerbanku a do ní 18650 články dle výběru. Takhle mám jistotu co přesně v tom je, že to nejsou nějaký šmejdový články, můžu to kdykoliv vyměnit, jednoduše změřit kapacitu atd. 18650 taky používám ve svítilnách a tak
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 4. 2014 06:52

gaminn píše:Python: S každou svoji otázkou položenou na tomto fóru si všímám, že zde dochází ke zvýšenému výskytu arogantních hovad. Tím hůře, že to jsou dokonce moderátoři. Opět jsem položil poměrně jasnou otázku, kterou si musím dodatečně obhájit a dovysvětlit. Takže:

Snažím se získat tipy na co nejvíce power banků, které disponují funkcí automatického zapnutí A automatického vypnutí (zdůrazňuji spojku A, skutečně tam není NEBO - tj. potřebuji obě funkce současně). Samozřejmě jsem hledal a již nějaké koupil, ale potřebuji další. Předpokládám, že když se zeptám normálních lidí, že mi třeba něco doporučí...


1. Tak to označení arogantní hovado si fakt vyprošuju.
2. Proč sem nenapíšeš které už máš ? Ať ti nedáváme tipy na PowerBanky které už jsou u tebe doma?
3. To si vážně myslíš že tady jsou lidi co mají kouzelné PowerBanky které nenajdeš na internetu? Pak nějak nechápu k čemu by ti to bylo.
4. Jak vidíš kolik jsi tady dostal tipů ? 1 ? Prostě nikdo to tady za tebe hledat nebude.
5. pokud se ti zdá tohle jednání arogantní tak to teda nevím jestli jsi někdy někoho arogantního potkal...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gaminn 22. 4. 2014 05:53

ad 1. Je to výstižné.
ad 2. Mám Wopow 7800 mAh a Powerseed 13000 mAh.
ad 3. Funkcionalita, kterou hledám, není u power banku většinou specifikována.
ad 4. Nechci, aby to někdo hledal. Chci tipy od majitelů takových power banků.
gaminn
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků