Live gamer hd

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hokaj 20. 8. 2014 00:21

Okey zkusím to jak říkáš.Sry, že se v tom nevyznám jako ty.Myslíš, že bych měl koupit i7-4770k a ssd disk?

-- 20. 8. 2014 00:27 --

Mohl by jsi mi zkusit poradit jak mám nastavit ten recentral aby to šlo? Příhlásím se přes ten Recentral na twitch a když dám spustit tak jsem pořád offline. Když kliknu pravým na ikonce v pravo dole, tak tam je jenom detekovat a stop. Ale když dám to detekovat tak se stejně nic nestane.Tu nejde o to jak to nastavit nastavit to jde jednoduše můžu si zvolit jakej chci bitrate,frame rate a rozlišení, ale tu jde o to, že se mi ten stream přes twitch ani nespustí , když používám ten recentral.Jedině co funguje tak ten obs, ale to je nehratelný
hokaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 20. 8. 2014 00:29

To není o vyznávání se, to je o tom, že odmítaáč uznat, co ti sám počítač napíše.

A ta druhá část - ano, s ohledem na tvůj počítač bych ti doporučil, kartu, pokud to půjde, vrátit (a získat ty 3 tisíce zpět) a pak upgreadovat procesor. Je sice pravda, že za normálních okolností by ještě stačil, ale streamovaní není normální okolnost.

Ani nepotřebuješ taktovací Ci7.
http://www.czc.cz/bbrsotgno0jlrair1ffn19eofe/seznam
toto by ti plně posloužilo (jde to i přetaktovat o 400MHz). Měl by jsi FPS na které jsi zvyklý (dokonce o dost vyšší) a přitom by jsi v klidu streamoval skze SW dekodér. Z Xsplitu, na který jsi zvyklý.

Pokud si neporadíš, bude to asi nejlepší řešení. Případně - odkud jsi?

-- 20. 8. 2014 00:30 --

EDIT:

Pomůže ti tohle?
https://www.youtube.com/watch?v=3KMRuwM-3nY

-- 20. 8. 2014 00:33 --

Pročti si hlavně komentáře, tam rozebírají, jak obejít fakt, že twitch si s REcentralem nějak nerozumí

-- 20. 8. 2014 00:35 --

Počítám, že stream engine už jsi zkoušel?
http://gamerzone.avermedia.com/cz/suppo ... e_gamer_hd
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hokaj 20. 8. 2014 00:47

Asi jo, protože když dám test rychlosti na twitchi přes recentral tak mi to napíše toto.http://postimg.org/image/buvz0b2mt/
Ale nechápu to dělám to podle toho videa.Příhlásím se na ten twitch podle toho programu jak on, ale když dám pak ten wizard, já tam mám advanced asi to je starší videjko.Tak projedu ty možnosti ponastavuju to a dám spustit tak se právě nic nestane.Nemám to jak on, že se mi otevře ten stream.Jenom se mi ten program minimalizuje a nic.Když dám f7 což je defaultně nastavené v tom programu na start streamu tak mi začne ten jejich program blikat jako že už jede, ale pořád jsem offline.Tak ja nevím.Když jsem byl na jejich stránce tka tam bylo ať si stáhnu ten jejich program plus driver a firmware v22 všechno jsem nainstaloval a nějak to nejede.

-- 20. 8. 2014 00:49 --

A s tím procesorem mi nevadí koupit dražší model.Bylo by to lepší ne koupit ten silnější aspoň vydrží déle stíhat novější hry

-- 20. 8. 2014 00:50 --

Jinak jsem z havířova
hokaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 20. 8. 2014 00:58

To je relativně blízko mého domova, bohužel já jsem teď mimo něj. Takže se nemůžu stavit a poštelovat ti to.

Je výkonnější o 13% když ho ostře přetaktuješ a to by chtělo mnohem dražší desku (celkově by jsi se dostal na 13-14 tisíc). To nestojí za to. Ovšem otázka zní, můžeš ještě stále kartu vrátit (v rámci 14 dnů vrácení zboží)? Protože k čemu ti bude karta za 3 tisíce, když to budeš streamovat přes CPU. Pokud to vrátti nemůžeš, bude lepší zprovoznit kartu.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hokaj 20. 8. 2014 01:03

Právě, že už to je více jak 14 dní, proto chci pořešit nějak tu kartu.
hokaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 20. 8. 2014 01:06

Jen se tak zeptám, ve firewallu jsi REcentral povolil, že?
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hokaj 20. 8. 2014 01:15

Teď jsem se tam koukal a nebyl ani v tom seznamu, tak jsem ho tam přidal povolil.Teď jsem to zkusil zapnout, ale pořád to nejde bliká mi to jejich tlačítko, které k té kartě dávají a prá má blikat jak tlukot tvého srdce když streamuješ. To přesně dělá, ale nestreamuje to asi to má něco společnáho s tou rychlostí co jsem posílal na tom obrázku

-- 20. 8. 2014 01:46 --

Koukej tady jim to taky nejde.http://help.twitch.tv/customer/portal/q ... ot-go-live

Zkusím přeinstalovat ten driver i tu jejich aplikaci třeba to pomůže
hokaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hokaj 20. 8. 2014 02:16

Nevím něco dělám špatně.Nainstaluju drivery a ten jejich program a zkouším stremovat, ale nejde to.Někde musí být nějaký řešení problém je, že anglicky moc neumím :(

-- 20. 8. 2014 02:30 --

Tady zase pišou, že ta karta je spíš na dva pc a nebo konsoli.Takže tak vypadá, že jsem vyhodil 3000 z okna xD

-- 20. 8. 2014 02:31 --

http://www.reddit.com/r/Twitch/comments ... _gamer_hd/
hokaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 20. 8. 2014 02:50

Ano i ne. Je třeba aby jsi pochopil jak to funguje.

Ta karta je v podstatě jen integrovaná verze tohoto
http://www.czc.cz/avermedia-live-gamer- ... 48/produkt

Co vlastně ta krabička obsahuje? Obsahuje tři klíčové komponenty.
1) HDMI splitter - to pro tebe příliš důležité není
2) Digital video capture se schopností streamu
3) Hardwarový enkodér do H264 kodeku

Právě ta třetí věc je důležitá. Ta totiž umožňuje komprimovat video jen s minimální zátěží procesoru počítače.

A teď jak to funguje za normálních okolností. Ty do karty připojíš HDMI, druhým HDMI připojíš monitor (to, že tam máš DVI adaptér nehraje roli). HDMi splitter rozdělí tok dat z HDMI na dvě části (defacto duplikuje), jednu pošle do monitoru, druhou do DVC čipu. Tento pak doslova streamuje upravená audio-video data do HW enkodéru, který je zkomprimuje (nekomprimovaná mají totiž příšerný datový tok) a protože je to HW kodek, tak za minimální zátěže CPU. Tato komprimovaná data pak předává karta, skrze PCIe sběrnici dále (v portable provedení přes USB).

Tvůj problém je v tom, že kvůli problémům s REcentral a twitchem, nepoužíváš tento program který kartu ovládá správně, ale programy třetích stran. Co se děje? V podstatě to samé co výše, ale datový tok z karty, který jede i přes enkodér se pokouší programy třetích stran znova překódovat. Procesoru je jedno, jestli kóduje suroivá data, nebo už zkompimovaná data. Data jako data, procesorový čas to žere stejně (což při tak slabém CPU jako je Ci5 vede k propadům FPS).

Aby jsi to vyřešil, potřebuješ buď zprovoznit REcentral (imho to funguje, ale něco děláš špatně, musel bych u toho sedět, abych to vyřešil) a nebo nepoužívat DVC karty, ale softwarové DVC (xspliter, fraps, OBS...). Pak totiž budeš moci v jednom z těch porgramů nastavit, aby se využil HW kodek karty ke komprimaci AV dat. Aby jsi toho dosáhl, musíš vypojit propojení HDMI grafické karty a HDMI Gamer karty (zapojit tedy zpátky do monitoru). Pak totiž vyloučíš AVC Gameru a tedy i HW enkodér zůstane dostupný.

Tedy zatímco u prvního zapojení byl postup VGA-AVC Gameru - HW enkodér Gameru - PCIe sběrnice- Xsplitter - twitch, v novém zapojení to bude VGA - PCIe - Xsplitter - PCIe - AVC Gameru - HW enkodér GAmeru - PCI . Xsplitter . twitch. Finta je, že je stále použit jen jednou HW enkodér (zatímco u prvního propojení jsi jej chtěl použít dvakrát souběžně, což neumí).

Sranda je, že jsi vůbec nemusel kupovat AverMedia Live Gamer, ale stačila libovolná zachytávací karta s HW enkodérem (tedy levnější). Kouzlo Gameru je, že ji lze použít s konzolemi a to, jestli je do počítače nebo portable nehraje roli. Liší se jen sběrnicí (USB vs PCIe).

Osobně si myslím, že problém mezi Live gamerem a twitchem bude ležet ve firewallu. Finta je v tom, že jsi sice povolil program, ale pokud je tam pro streamovaní jiný, tak je vlastně furt zakázaný. Zkus dočasně vypnout firewall úplně. A zkus to. Samozřejmě by bylo fajn, kdyby si k tomu PC sedl někdo, kdo je zkušený, ale já jsem nedostupný a nevím jestli překecáš třeba KineCzka, aby ti to jel zprovoznit. Takhle buď prostě chvíli počkáš a nebo to vyřešíš jinak (i když zrovna interní Live Gamer moc dobře neprodáš, lépe se prodávají ty portable).
Naposledy upravil cernakus dne 20. 8. 2014 03:15, celkově upraveno 1
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hokaj 20. 8. 2014 02:54

Jasný takže nějaký digitální video zachytavač se schopností streamu, ale to mi nefunguje a ten enkodér tam je asi od toho aby to nebrzdilo to cpu, ale nevím jak to zprovoznit
hokaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 20. 8. 2014 03:20

Mimochodem ještě taková věc, slyšel jsi někdy (pokud ne, tak tě asi naseru více, než kdy jindy) o ShadowPlay?
http://www.geforce.com/geforce-experience/shadowplay
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hokaj 20. 8. 2014 03:38

Okey zkusím to nějak pokutit.Třeba to jednou vyjde :P

-- 20. 8. 2014 03:38 --

Dík za pomoc chlape

-- 20. 8. 2014 04:13 --

Ale nechápu to když přes ten program recentral nahrávám vide nestreamuju tak za prvé to jede bez dropu fps, ale to bude tím, že to neposíla ty data na ten twitch a za druhé to prostě jede, ale ten stream nejde vůbec firewall jsem vypl a dělá to to stejný podle mě bude chyba v těch jejich driverech nebo v tom programu.
hokaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hokaj 20. 8. 2014 04:48

Něco jsem prostě asi nainstaloval špatně a prostě to nechce najít ten twitch nebo nevím.
hokaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ipeman 6. 11. 2017 12:32

Dobry den, mám ten samy problem jak kolega pise ze to nejde propojit s twitchem tak mamto samy stim rozdilem ze jsem koukal na video me proste nejde psat do tech kolonek udaje nechapáu proc :( omlouvam se za tuhle prasackou gramatiku a dekuju za odpoved
ipeman
Kolemjdoucí

Předchozí stránka