Doporučíte set bezdrátové klávesnice s myší - Větší myš?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gooorila 25. 12. 2014 12:43

Zdravím

Měl jsem pár let BT myš Microsoft Intellimouse Explorer Mouse Ultra. Kdo zná, ví že je tato myš patří mezi ty větší a mi výborně padla do ruky. Podpírala mi dlaň a nemusel jsem ruku přidržovat ve vzduchu. Bohužel, odešlo mi tlačítko a stav myši už není takový, že by se vyplatilo nechat opravovat. Koupil jsem si set od MS včetně klávesnice a myš je malinká. Tak jsem se nechtěl rozhodovat dle obrázků na netu a šel si koupit do elektroworldu, kde je mají vystavené. Koupil jsem si zase set od Trust. Nebyla vystavená, ale v blistru jsem si porovnával velikost a vypadala OK. Opět blbě. Po vybalení je zase malá a ten blistr to jen opticky zvětšoval.

Nemáte tip na nějaký set klávesnice s myší, kde je větší, ergonometrická myš? U klávesnice nepotřebuji kromě ovládání hlasitosti žádné další funkční klávesy. Ideálně celý set bezdrátový, případně koupím jen myš a klávesnici třeba drátovou (kdyby byla podsvícená a měla USB Hub...).

Postup výběru dle obrázku nevyšel. V elektroprdejnách mají jen malý výběr a také mi to nepomohlo. Neporadíte něco?
Gooorila
Junior

Odeslat příspěvekod davkol 25. 12. 2014 23:32

ergonometrická

wat.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod czatlantis 26. 12. 2014 02:44

Jestli chceš velkou ergonomickou myš, tak logitech performance mouse. Sedne mi bezvadně do ruky, už ji používám přes rok
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod redhawk 26. 12. 2014 09:24

na bezne veci pouzivam kvoli zdvihu Evolve WK-221B a aj ich mys.
na rozdiel od mojej Logitech Combo MK330 SK ma prijemny zdvih klaves a mys beha aj po mojom stole (logitech musim mat podlozku)

Inak samotnu kvalitnu mys Logitech G602 Wireless Gaming Mouse, Logitech Marathon Mouse M705
Hlúposť užívateľa je priamo úmerná jeho právam.
redhawk
Junior

Odeslat příspěvekod Gooorila 26. 12. 2014 16:27

Děkuji za tipy. Koukal jsem jak na tu Logitech, tak na tu G602, ale neviděl jsem nikde možnost je vzít do ruky a zkusit. V Elektroworldu měli tu logitech vystavenou, ale kvůli zloďějům byla pevně přišroubována k podložce a byla ve třetím patře pultu, tak jsem ji nemohl vzít do ruky a položit.

Problém je v tom, že lidi dávají desetitisíce korun za počítače a notebooky, ale k tomu si dokupují většinou myš a klávesnici a dvě stovky. Takže se prodejcům nevyplatí rozbalit kvalitnější myš na vyzkoušení, protože ji pak neprodá.

Pak tedy zbývá zase riskovat, koupit myš za 2k a "doufat".

Popravdě, zase tak jsem to moc neřešil, takže jsem překvapen i ohledně klávesnic. Myslel jsem, že si dám do filtru klávesnici, která je podsvícená a má USB Hub a pak si jen vyberu. Prd. Na Heuréce mi opět vypadly jen dvě klávesnice a obě nějaké hybridy pro hráče, které mají více rohů než parta čertů...
Gooorila
Junior

Odeslat příspěvekod czatlantis 27. 12. 2014 22:48

Jo bohužel to je přesně současná doba -lidi (možná kromě gamerů) si koupí notebook za 30k a k tomu mají myš za 150kč. Přitom je to i ze zdravotního hledistka strašně důležitá věc (hlavně ta myš)
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod Roda 28. 12. 2014 18:02

http://www.alfa.cz/product.php?eid=10514007Z0DQ0001899

Gigabyte eco600 je Velká pasuje do ruky.
Roda
Junior

Odeslat příspěvekod Gooorila 29. 12. 2014 16:44

Já včera zase šel hledat do Electroworldu na tu Logitech MX a našel tam její kopii od TRUST. Sice je to kopie, ale o třetinu levnější, no. Jinak mi obě sedly do ruky OK: http://www.alza.cz/trust-evo-advanced-l ... 266790.htm

Já už popravdě nevím, podle čeho vybírat. Koukám na velikosti, které jsou uvedeny u produktů. Ta moje MS, se kterou srovnávám:
Šířka x Délka x Výška) - 78 x 128 x 42 mm

Níže dávám fotografie myší, které nyní mám v šuplíku. Používám ale Genius, která mi tak dobře nesedí, ale je z nich nejlepší (78 x 125 x 43 mm), takže prakticky ten stejný rozměr. Pak tu mám zase jednu větší od MS (71 x 124 x 41 mm) a ta se také trochu blíží parametrově k referenční MS, ale na úchop je úplněkatastrofální. Takže rozměry jsou jedna věc, ale druhá je, kde jsou ty mezní rozměry a jak je tvarovaná. A to asi bez osahání fakt netrefím. Ta Gigabyte ECO600 je 76 x 125 x 42 mm takže také patří, mezi ty větší.

Ještě mám sadu TrustMaxTrack, kde mi také myš neseděla. Na eshopech jsem našel samostatně myš Trust MaxTrack http://www.alza.cz/trust-maxtrack-wirel ... 328501.htm a ta má rozměry asi největší. Ale tu ze sady jsem se naštval a vyhodil do koše už před půl rokem, takže netuším, jestli myš ze sady má stejnou velikost, jako tahle samostatně...

https://www.dropbox.com/s/148avokj9gmuock/mouse.jpg?dl=0
Využívat 14 denní lhůtu k vrácení moc nechci. Nepřipadá mi to vůči eshopům férové pravidlo, takže nevím. Taková blbost přitom :o)
Gooorila
Junior

Odeslat příspěvekod Roda 29. 12. 2014 22:12

No tak kup v okay můžeš vrátit do 14 dnů a nic to nestoji :-)
Roda
Junior

Odeslat příspěvekod davkol 29. 12. 2014 22:31

Všechno taky-značky. Teda ne že by se vůbec dala koupit opravdu kvalitní myš, ale to je zase jiné povídání.

Jaký je rozpočet? Steelseries Rival je docela velký, Mionix Naos 7000 taky.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod Gooorila 29. 12. 2014 23:08

Rozpočet jsem neřešil, ale řekněme že 2 000 - 2 500,00 Kč je tak maximum, co bych chtěl dát. Ty které jsi napsal jsou drátové a na takové jsem nekoukal. Klávesnici s drátem není problém, ale myš chci bez kabelu.

Přišel jsem ale při této diskuzi na jiný problém a to, že papírvá velikost není úplně vše, ale spíš jde o tvar a popravdě, nechce se mi dávat více než 1 000,00 za myš, kterou jsem si neosahal a paradoxně, i když tu TRUST EVO, nebo Logitech MX mají v elektroworldu a mohl jsem je osahat, ani tak si nejsem jistý, jestli je to to, co by mi přesně padlo do ruky.

Mám dvě cesty. Risknu tu Logitech MX, nebo Trust EVO a budu si muset zvyknout, nebo koupím tu Gigabyte, nebo TRUST Maxtrack a budu doufat. U spousty myší má alza napsáno, že je mají v showroomu, ale ten je v praze. Já jsem z Ostravy a tady je jen Alfa a ta má jen myši v blistru a neotevřou...
Gooorila
Junior

Odeslat příspěvekod czatlantis 30. 12. 2014 00:14

tak však to vrátíš v těch 14dnech. Pokud tohle nebudeš dělat každej týden, tak ten eshop to nějak přežije.
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod Roda 30. 12. 2014 17:43

Jo alfa se změnila, kdysi mi ju otevřeli ale to prodavali ještě dole :-) myš sedi velmi dobře do ruky i memu otci a ten má velke ruce je zednik.
Roda
Junior