Výběr TV (uhl. 110 a víc, propojení s notebookem)

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod zdend 29. 12. 2014 14:30

Přemýšlím o nové televizi. Požadavky: úhlopříčka 110cm a více, kromě normálního TV programu bych to chtěl mít i jako velký monitor pro svůj notebook - tzn. youtube, filmy z počítače atd. Internet přímo v TV nepotřebuji, to chci řešit právě připojením notebooku (prosím o názor na tento nápad, není to kravina?). Cena ne moc nad 10tis. Kč. Dá se něco rozumného sehnat? Předem děkuji za názory.
zdend
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 29. 12. 2014 14:37

Je to kravina. Je kravina do moderni telky zapojovat kvuli filmu a youtube notebook.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 12. 2014 14:42

karlos00x:
Naprosto výjimečně ;-) s Tebou plně souhlasím.

zdend:
výběr TV:
http://forum.avmania.e15.cz/forum-1703/ ... ktory.html
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdend 29. 12. 2014 14:43

Mohu se zeptat proč? Některá youtube videa (např. svá) nebo filmy, které mám na notebooku, chci vidět na velké ploše.
zdend
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 12. 2014 14:48

TV se připojoval k PC naposledy před čtvrt stoletím z důvodů krajní nouze: extrémní nedostatek monitorů.
TV není ergonomický, předpokládá vzdálenost diváka > 2 m, což v případě NB těžko splníš.
Co s tím?
Nikdo Ti nebrání používat velký monitor k NB, např. 4K, pokud to daný IGP zvládne. ;-)
Odměnou Ti bude řádově vyšší kvalita zobrazení i zblízka.
Naposledy upravil Milanr1 dne 29. 12. 2014 14:49, celkově upraveno 1
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 29. 12. 2014 14:49

Kazda moderni chytra telka disponuje RJ-45 LAN konektorem a/nebo integrovanou wifi.
- youtube: poustis v telce primo z youtube pres instalovanou aplikaci
- filmy z notebooku nahrajes na flash/USB 2,5" disk a ten pichnes do telky do USB (nebo pres DLNA)

-- 29. 12. 2014 14:51 --

In fact - ani nevim kdy jsem naposled telku pouzil s TV tunerem... flashka vede. Ale chce to mit 32GB aby se tam vesel temer jakykoliv film. Na 16GB se mi nektere nepodarilo dostat.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zdend 30. 12. 2014 14:19

OK, díky, jdu hledat do vlákna, které psal karlos00x.
zdend
Junior

Odeslat příspěvekod Roda 30. 12. 2014 18:10

Já v tom nevidím problém. Kamarád taky používá tv misto monitoru a v pohodě. Ja to taky občas používám z pc kabel hdmi a pohoda. Přijde návštěva a ukážu fotky videa film net pěkně vsem na raz na velke tv. Mam starou plazmu a ta neprehrava z usb. Obraz je krásný a pc vše přehraje na rozdil od tv. Každou dnešní tv napojis na notebook. Musí mít hdmi a full hd a notebook hdmi výstup :-)
Roda
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků