Dotaz pro "bastlire" - GPS modul

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Honzax 18. 1. 2015 09:28

Mam takovy dotaz.. mozna naivni, ale treba nekdo poradi.
Tedy, mam zarizeni, ve kterem je GPS modul (FURUNO GH-81), vyrobce v novejsi vezi pouziva SIRF III. Nabidli mi vymenu modulu, ale bohuzel za velmi vysokou cenu a tak premyslim, jestli by vymena nesla udelat tak nejak "svepomoci".
Co si myslite, je takova vymena vubec realna? V cem by mohl byt zadrhel?

Do stavajiciho modulu vede 6 kabelu. Se SIRF III jsem nasel nekolik modulu vetsina ma pinout:
BOOT,VCC,Tx,Rx,GNG,PPS a jsou dve (minimalne) varianty 232 a TTL. Jak FURUNO, tak SIRF maji napajenu 3.3V
Firmware je pouze jeden, pro obe varianty.

Udelal jsem nekolik fotek pro predstavu, jak to cele vypada: http://postimg.org/gallery/2cfgt92lq/

Jak rikam, je to jen napad, ale neda mi to se aspon nezeptat.
Honzax
Junior

Odeslat příspěvekod soban 18. 1. 2015 11:13

Výměna je snadná ovšem aby se nemusel měnit FW??? Takové řeči že nemusí tomu moc nevěřím, samozřejmě data lezou z modulu jako TXT ovšem nastavování modulu nemusí být stejné a pokud budeš chtít využít možnosti nového čipu starý FW to nemusí umět použít.

Jinak polož si otázku jinak - potřebuješ ten modul měnit? Proč? Nefunguje spolehlivě - využiješ vlastnosti toho nového modulu?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Honzax 18. 1. 2015 11:31

FW je opravdu jen jeden pro obe verze. Jak to maji udelane, vazne nevim. Otazku jestli potrebuji jsem si samozrejme polozil a myslim ze ano.
FURUNO ma velmi malou presnost, zvlast co se vertikalni tyka (je tam +- pres 40m). Pro nejake toulky po horach na turistiku by mi to bylo jedno, ale u letani uz je to docela velky rozdil.
Nicmene pokud to nepujde udelat ve vlastni rezii, davat za vymenu nejakych 5-6tis proste nechci...

-- 18. 1. 2015 11:36 --

K tomu FW, nasel jsem poznamku v changelogu: Fastrax Module running. Automatic recognition of GH-81 or Fastrax
Honzax
Junior

Odeslat příspěvekod soban 18. 1. 2015 14:32

Že by nebyl přesný je nějaká blbost, pokud zachytí dostatek satelitů tak je podle mě přesnost OK (samozřejmě na cm to nebude to umí pouze vojenské čipy)

A jinak i můj aušusový měří s větší spolehlivostí jak má víc satelitů a při létání by jich mělo být vidět víc takže podle mě +-40m je podle mě blbost.

Jinak přece není problém ten čip vyměnit odpájet 6 drátků a připájet není problém, problém možná bude sehnat správný čip.

Jenom aby jsi nebyl sklamaný - on taky čip může být OK ale nemusí ty data stačit spracovávat vlastní OS - zda se neoplatí koupit přímo navigaci co je určená pro letectví.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý