DLNA, RasPI, HTPC - jak dostat multimedia do TV

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vladimir 22. 4. 2015 17:37

Stunherald píše:Co se vyberu TV tyce, tak vzhledem k tomu, ze jde pro me o spanelku, tak urcite nejdriv vyselektovat zasadni veci (znacka, typ, velikost, atd...) a az budu mit v ruce reknemez 5 kousku tak si je pujdu osahat a omrknout v realu.
Nahraj si na flešku pár různých videí a vyzkoušej, jestli ji přehrají.
Já jsem před třemi lety koupil Philipse, prodavač mě samozřejmě přesvědčoval, jak je super a nepřekonatelný a teď se biju do hlavy - z videoformátů přehraje jenom divX, o nějaké Matrošce, wmw, h264, flv její programátoři asi neslyšeli. Teď nědávno jsem to taky řešil nákupem Raspberry B 2.

Menu na Raspberry během přehrávání není úplně plynulé, ale bez problémů použitelné.


s3icc0 píše:- Jak rPi2 zvládá externí disky?
- Doporučujete systém natahovat spíš z flashdisku nebo z eMMC?
- a vůbec které distribuce linuxu by přicházely v úvahu (řekněme pro ty základní věci: prohlížení fotek, videa s titulky, hudba v různých formátech, internet, možná nějakej komunikátor)?
- Disky: může být problém s napájením, disky s větší spotřebou se při napájení z Raspberry nemusí roztočit, řešil by to Y kabel a externí zdroj. Já mám disk připojený trvale, viz viewtopic.php?f=920&t=1228635&st=0&sk=t&sd=a&start=45 , přes Y kabel, protože můj disk s OpenElecem se neroztočí ani s příslušným nastavením v config.txt (možná ho openElec nepodporuje).
- flashdisk: neřeším, bootuju z SD karty
- distribuce: s Kodi, což je multimediální přehrávač, jsou to například Xbian, OpenElec, OSMC. Používám OpenElec.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stunherald 22. 4. 2015 20:54

Nejaky rozsahlejsi direct play se od TV ani nesnazim ocekavat. Novejsi veci jsou sice vesmes x264 ale mam v archivu i nejaky starsi kousky a taky nejaky stary videa z ruznych akci a dovolenych, ktery jsou ve DivX, XviD, AAC, MP3, a vselijakych pseudoformatech a kontejnerech, ze proste nez to nejak hrotit tak tohle zhandluje NAS a televize dostane proste surovy A/V source a vic ji nemusi zajimat. No a abych to vsechno reencodoval na to se muzu leda tak vis co :D

Apropos nasel jsem na TVfreaku 20ti strankovy topic o Raspberry PI 2 kde je opravdu hodne informaci co a jak to dava, nedava, jak na nektery externi disky, jaky na to distro, atd atd ... nacerpal jsem hafo informaci. Snad ten odkaz neni proti mistnim pravidlum :]
Stunherald
Junior

Odeslat příspěvekod chatumbabub 22. 4. 2015 22:37

mam doma rPi i rPi2. rPi je na hranici, vetsi knihovna se obcas trha. rPi2 je ale v pohodne pouzitelne. Hlavne za tu cenu.
chatumbabub
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radeksss 23. 4. 2015 13:23

vladimir píše:
Stunherald píše:Nahraj si na flešku pár různých videí a vyzkoušej, jestli ji přehrají.
Já jsem před třemi lety koupil Philipse, prodavač mě samozřejmě přesvědčoval, jak je super a nepřekonatelný a teď se biju do hlavy - z videoformátů přehraje jenom divX, o nějaké Matrošce, wmw, h264, flv její programátoři asi neslyšeli. Teď nědávno jsem to taky řešil nákupem Raspberry B 2.
.


Tak ona podpora formátu je dneska lepší, ale znám dost lidí co se tehdy přesně takhle spálili a nešlo o žádný technický antitalenty. Před tím nošením flešky do obchodu doporučuju si na stránce výrobce projít dokumentaci k vyhlédnutému kousku - ty formáty tam bývají uvedeny.
radeksss
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 23. 4. 2015 16:01

Pokud by byla ta možnost, tak tu flešku s filmy a vyzkoušení TV někde na prodejně bych nezavrhoval - papírově ten můj krám od firmy Philips PFL6606k/02 mkv, h264 a wmv podporuje, skutečnost je jiná: wmv nepřehraje (možná to není podporovaný wmv9/vc1, kdo se v tom má vyznat), x264 se nepřehraje a matroska se sice začne přehrávat, ale po pár vteřinách se kousne, nejpozději při pokusu o zrychlené přehrání.
(Firmware TV mám poslední dostupné.)

Raspberry 2 s OpenElecem mi zatím přehrálo všechno.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Quido56 18. 5. 2015 12:58

co tak treba WeTek Play http://www.wetek.cz
Quido56
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků