Software pro rozpoznání DPI myši

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 630R93 12. 5. 2015 15:45

Zdravim,

mam takovy problem, zacala mi odchazet mys, LMB nejak zacal blbnout tak sem poridil novou mys, C-tech Akantha ultimate. Problem mam v tom, ze mi hrozne dobre vyhovovala stara mys v citlivosti, nova mys ma sice super software kde se da s nastavenim pekne vyhrat, jenze zaboha to nemuzu nastavit tak, aby mi jezdila uplne stejne jako ta stara. Nevite nekdo o nejakem programu nebo zpusobu, jak by se u jakekoliv mysi dalo zjistit dpi, citlivost a ostatni nastaveni snimani? abych si tu novou mohl nastavit podle toho. Nebo jestli aspon nekdo nevi co znamena to nastaveni co je niz v obrazku, report rate v Hz, sensitivy x,y (coz mi prijde stejne jako dpi a uz vubec netusim co jsou ty hodnoty od -5 do 5) atd..protoze vubec netusim co je co, prijde mi ze je to vsechno jedno a to same :)) Predem diky za jakoukoliv pomoc
Přílohy
mouse 2.jpg
mouse.jpg
630R93
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 12. 5. 2015 18:17

SW na rozpoznání asi žádný existovat nemůže, protože DPI určíš podle toho o kolik pixelů se pohne kurzor když se myš posune např o 1cm. A pak taky záleží zda tam bylo zapnuto takové vylepšovátko/*****ítko, které mění rychlost ukazatele v závislosti na rychlosti pohybu myši. Tj když myší pomalu pohneš o 1cm, tak se kurzor posune např o 100px, ale když tou myší rychle trhneš a posuneš jí tím trhnutím o 1cm, tak se kurzor posune např o 500px. Takže tohle zjistit jen nějakým sw je celkem nemožné.

Ovšem co kdyby jsi řekl co jsi měl za myš do teď, tj ta co ti odešla. Ono se to DPI dá často dohledat ze specifikací té myši.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod davkol 13. 5. 2015 14:27

Enotus a pravítko.
davkol
Junior