APC CyberFort II 700VA BE700-FR neudrží mé nové PC

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Blizzards 25. 5. 2015 13:35

Potřeboval bych poradit. Mám nové PC http://www.czc.cz/22r3g2mhjsihna2edvp3ihfjjc/seznam a chtěl jsem použít záložní zdroj APC CyberFort II 700VA BE700-FR který na starém PC fungoval bez problémů ale na tomto novém ho bez proudu vůbec neudrží. Nevím jestli to nedělá náhodou zdroj a jeho různé ochranné "fičurky" a nebo toto nové PC nezvládne? Nerad bych koupil nový silnější záložní zdroj a zjistil že taky nejde.
Vyzkoušeno i bez zátěže byl jsem jen v BIOSu a vypnul proud, PC to neudrželo.
Blizzards
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 5. 2015 13:41

:oboze Tento seznam není označen jako veřejný. :oboze
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blizzards 25. 5. 2015 13:49

Omlouvám se, nevšiml jsem si toho.
Nějak nejde nastavit seznam na veřejný nevím proč.
Už to jde, dělalo to že jsem měl u jedné položky napsáno Alza!
Naposledy upravil Blizzards dne 25. 5. 2015 14:24, celkově upraveno 2
Blizzards
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdama 25. 5. 2015 14:05

Blizzards píše:Vyzkoušeno i bez zátěže byl jsem jen v BIOSu a vypnul proud, PC to neudrželo.


Ono taky v BIOSu nejsou zavedeny spořící fce, takže jede PC vždy na full load.
Q9550 2.8 GHz @ 4 GHz, Asus Maximus II Formula, Case Thermaltake Armor LCS - Watter cooler, 4 GB RAM Kingston 1200MHz, nVidia 760GTX, Fortron Epsilon700w, SSD Kingstone 128GB System, 2.5 TB Data.
Zdama
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 5. 2015 15:01

On ten 700VA bazmeg ma max zatizitelnost nejakych 400W, kdyz se dobre vyspis. A nema se rad s aktivnim pfc.

Tzn Te ceka nakup poradne UPSky. ;) 2011-3 s R9 280 opravdu takovym siditkem neuzivis.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blizzards 25. 5. 2015 18:44

Díky za info, a mohl by jste mi nějaké UPSky doporučit.
Blizzards
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blizzards 17. 7. 2015 17:35

Tak jsem si pořídil nový záložní zdroj EATON Ellipse PRO http://powerquality.eaton.com/ELP1200FR.aspx?CX=54, sice jednou tak dražší než ten starý ale jsem velmi spokojen. 20 minut na bezpečné vypnutí PC je až až.
Obrázek
Blizzards
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Behemot2077 22. 7. 2015 20:06

Jo, aktivní PFC. Tyhlety prodlužovačky jsou obecně dobrý tak na síťový prvky. Když počítač, tak se zdrojem s pasivním PFC.

Tyhlety bazmegy Eaton ovšem taky nemaj sinusovku a celkově to není žádná hitparáda, viz http://www.hardwareinsights.com/wp/data ... s/4/#Eaton

Doporučuju pořádě otestovat na různých zátěžích, aby to nelehlo taky. Jistota je SMT750I.

Ta stará nebude k dispozici za odnos? Určitě už je stejně baterka před smrtí a má to vadný kondenzátory :D
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod Blizzards 25. 7. 2015 10:08

Tak jsem to otestoval i při zátěži, spustil jsem zaklínače 3, odběr +- 300W, mohl bych ho hrát ještě 8 minut na baterii. Při ukončení hry se to zvedlo zas na 20 minut. Pro mě jako laika je pro mě důležitý tohle, nějakou sínosovku neřeším.
Blizzards
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků