Zařízení pro přehrávání videa z PC na televizi

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sebous 21. 10. 2015 23:32

Zdravím,
snažím se tuto odpověď všude možně najít ale stále v tom mám trochu zmatek. Existuje nějaké řešení k TV, které se zvládne připojit k HDD v mém stolním PC a přehrávat video+české titulky? Na ceně tolik nezáleží, čím levnější tím lepší nic jiného od toho nepotřebuji (když zvládne např youtube tak fajn bonus ale je mi to fuk). Mám nesmart TV a pc připojené k routeru přes wifi ale můžu natáhnout kabel, případně myslíte že je jednodušší natáhnout HDMI od PC do TV? (aby se to nějak nemlátilo s monitorem v druhém portu+ tam chybí to pohodlí že člověk nemusí k počítači aby tam něco pustil.
Díky za jakékoliv rady (zatím jsem koukal na Raspberry PI, android boxy a chromecast ale nikde nebylo moc popsáno že přesně tohle to v pohodě zvládne, kdyby si to umělo dokonce hledat titulky tím lépe).
sebous
Junior

Odeslat příspěvekod soban 22. 10. 2015 09:55

A kde je problém?

Buď má tv sítovku a umí se připojit do sítě (co píšeš že nemá) a nebo musíš z PC z grafiky dovést video signál v nějakém formátu do TV podle toho jaké vstupy TV má.

Píšeš že TV má HDMI vstup tak není problém z grafiky natáhnout kabel do TV pokud to není moc daleko.

Pokud je to moc daleko budeš si muset k TV pořídit nějaký PC třeba ten rasbery a připojit do lan.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Behemot2077 23. 10. 2015 11:36

Jestli umí bedna Mass storage a má úsbé, tak se to dá i hodit na něco externího a píchnout vždycky do. Nicméně používat to jako monitor je nepohodlnější.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 23. 10. 2015 12:26

Pokud chceš řešení, které bude bez problémů fungovat tak mám jedinou radu. Pořiď si tam nějaký Mini-PC (x86) s HDMI portem. Cena začíná cca na částce 5-6 tisíc.
Kamarád vyzkoušel různé multimediální krabičky (měl jich asi 6), ale nic mu nevyhovovalo. Buď to nějaký kodek neumělo, nebo tam nefungovali externí srt titulky, nebo když už to umělo tituky tak byl problém s diakritikou. Nebo to někdy bylo pomalé (načítaný film se bufferoval asi 15 minut než se zobrazil obraz) atd. Nakonec kamarád skončil s tím že si pořídil takovýto minipc s windows, kam si nainstaloval přehrávač a má svatý klid. Funguje to vše tak jako u normálního PC.
Navíc jako bonus si může vytáhnout klávesnici a dostat se s tím normálně na internet.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod vladimir 23. 10. 2015 14:09

Já používám Raspberry Pi 2 s Openelecem, ještě se mi nestalo, že by mi to nějaký film stažený z internetu nepřehrálo. České titulky diakritika bez problémů, nastavitelná velikost i barva. Mám k němu připojený HDD a filmy na něj kopíruju přes síť. Umí přehrávat i z PC, ale nechávat ho kvůli tomu zapnuté... Kdybys měl NAS, to by bylo něco jiného.

Můj TV podporuje CEC (HDMI-link), takže Raspberry ovládám přímo TV-ovladačem.

Orientačně: Raspberry 2 za 1050Kč + zdroj 5V 300Kč + (v mém případě) starý disk z laptopu + USB-SATA adaptér 100Kč (nebo větší USB flash disk) + nějaká krabička + SD karta.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Behemot2077 23. 10. 2015 14:27

Na co proboha titulky? Dneska eště někdo neumí anglicky?
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 23. 10. 2015 14:44

Behemot2077: Vrať se z vysněného ideálního světa do reality :D
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 10. 2015 14:52

Hlavně filmy se točí i jiných jazycích jak íngliš.....
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod eLzyx 23. 10. 2015 15:39

Behemot2077 píše:Na co proboha titulky? Dneska eště někdo neumí anglicky?

takových nás je ... psanou angličtinu jakž takž zvládnu, ale mluvenou ani náhodou. Nepotřebuji to ke svému životu.
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Behemot2077 23. 10. 2015 15:43

Python.p píše:Hlavně filmy se točí i jiných jazycích jak íngliš.....

Tak si tam pustím anglickou stopu ne :D
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 23. 10. 2015 16:37

mam android stick s hdmi,prehraje absolutne vse,podpora 4k,ma usb3,otg,sd slot,dig. audio,hdmi,dual wifi..mkv s titulkama,vyber stopy,veskere ,fakt veskere formaty...prehravam z pc co tam je,z nasu,z telefonu,z notasu.nechapu kdes patral letos takovych sticku vylezlo mraky co maj vykon..jo ze trouba neumi zvolit prehravac a nakonfigurovat ho,to je problem ze spousta i recenzi je o tomto..btv titulky to hleda samo cesky,otazka softu,pochopitelne pripojeno k tv,kdo bude cucet na malej monitor,ovladam bezdratove
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gemo604 23. 10. 2015 18:47

Chromecast?
gemo604
Junior

Odeslat příspěvekod petr7504 6. 12. 2015 16:22

Jak se jmenuje? Kde se kupuje? Díky,

....mam android stick s hdmi,prehraje absolutne vse,podpora 4k,ma usb3,otg,sd slot,dig...
petr7504
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 6. 12. 2015 23:17

nevíte někdo jestli jde objednávat HW z USA store Microsoftu? Líbí se mi tam ten Kangaroo PC. Aktuálně sold out, ale jakmile budou, rád bych byl na tuhle možnost připraven.

Případně nebyl by nějaký tip na nějaké miniPC s Atomem X5-Z8500 či lepším? Ideálně do 120USD.
eLzyx
Mírně pokročilý

Další stránka