Raspberry Pi 2 a flash videa

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ferokulda 11. 2. 2016 23:37

Zdravim,
mam Raspberry Pi 2 model B (připojený k TV), na kterém bych chtěl sledovat O2 TV živé vysílání. To však vyžaduje flash player.
Existuje pro Raspberry nějaký operační systém, který jej podporuje?
- OS Raspbian (Linux-Debian) flash player už dlouho nepodporuje, existuje tedy pro Debian nějaký internetový prohlížeč, který má vestavěný flash player?
- OS Windows 10 IoT Core pro Raspberry - podporuje jeho prohlížeč Edge flash player? Nebo lze tam doinstalovat třeba Firefox a flash player pro Firefox (jako v klasických desktopových Windows)?

Mě jediné co napadá je nainstalovat na Raspberry Android a z Google Play stáhnout aplikaci pro sledování O2 TV.

Díky.
ferokulda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 12. 2. 2016 09:20

RaspAnd, alias Android pro R-Pi2, jsem zkoušel a bylo to děsně pomalé. Sice se mi podařilo nějaké aplikace nainstalovat, z TV služeb jsem zkoušel Horizon od UPC, ale stejně to házelo chybu při přehrávání. Navíc byl u některých doinstalovaných aplikací problém s otáčením obrazu, takže byly otočené o 90°.
Já běžně používám jako multimediální centrum Openelec/Kodi, který je v úvodní nabídce instalace na R-Pi2. A v něm je, nebo jsem ho s nějakým balíčkem doinstaloval, i doplněk pro O2 TV. Ale nevím, jak dobře funguje, jelikož O2 TV nemám.
Ten Openelec mám nainstalovaný vedle Raspbianu, takže jde nabootovat buď do jednoho nebo druhého, dle potřeby.
Doplňky českých programů pro Openelec/Kodi jsou třeba tady http://kodi-czsk.github.io/repository/
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 12. 2. 2016 10:33

Ne, na Windows 10 IoT by normální x86 programy nainstalovat nesly. Obsahuje vůbec ten OS prohlížeč?
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod ferokulda 13. 2. 2016 23:07

Tak jsem zkoušel openelec s tou aplikací O2 TV Go, ale nefungovalo to (do aplikace se nešlo ani přihlásit). Takže mi napadá jen ten Android s oficiální aplikací, nebo Windows 10 IoT, jestli tam půjde aplikace nainstalovat.

Nebo vás napadá místo Raspberry jiné řešení, co by šlo připojit k TV a přehrávalo to flash videa (resp. O2 TV živě)?
ferokulda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuba77 13. 2. 2016 23:26

Jestli jde na RPi2 nějak obstojně Chromium, tak by to chtělo někde sehnat PepperFlash plugin třeba z ARM Chromebooků.

//EDIT: existuje i návod na instalaci včetně odkazu odkud se ten plugin dá stáhnout.
kuba77
Junior

Odeslat příspěvekod ferokulda 14. 2. 2016 16:18

Ten pepperflash jsem už nějakým způsobem integrovat zkoušel, zatím neúspěšně. Narazil jsem teď na to, že aplikace z http://www.svetandroida.cz/android-aplikace-chrome-201409, tak to zkusím.
ferokulda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod darm 14. 2. 2016 16:39

U Pepper Flash nebude fungovat akcelerace a Raspberry je příliš slabé na to aby to zvládlo bez toho. Přehrávání online zdrojů funguje nejlépe v případě že se podaří nějak získat přímo h264 nebo mpeg4 stream a předhodí se omxplayeru.
darm
Junior

Odeslat příspěvekod soban 14. 2. 2016 17:26

A má cenu se starat o flash který končí?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ferokulda 14. 2. 2016 17:54

No Raspberry má být určeno jako multimediální přehrávač k TV, primárně na O2 TV živé vysílání, který jede ve flashi, takže bych potřeboval, aby tam ten flash fungoval.
ferokulda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 14. 2. 2016 20:51

Ale co nechápeš na tom že flash do prohlížečů nebude!

Jak to bude řešit O2 netuším bude to muset předělat.

Jinak nebude vhodnější nějaký normální PC založený na x86 architektuře?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý