Orange Pi One - náhrada za Raspberry Pi 2

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 5. 2016 11:48

USB OTG s tímto buildem Openelecu z 10.5.2016 funguje (nepoužívám ho jako OTG, ale jako druhý normální USB.).
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Patrik2010 14. 9. 2016 12:47

Zdravim,mohl by mi prosim někdo z Vás poradit jak nastavit wifi na orange pi lite?dekuji
Patrik2010
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 14. 9. 2016 13:00

Zapomněl jsi napsat to jediné důležité: v jakém operačním systému.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Patrik2010 15. 9. 2016 07:40

Armbian_5.14_Orangepilite_Debian_jessie_3.4.112_desktop.7z.Má to něco společného s ESSID?Jsem těžkej amatér a bez pripojení se tím moc pracovat nenaucím.Díky za reakci
Patrik2010
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 15. 9. 2016 09:17

Ono by to mělo být celkem jedno pokud je tam nějaký linux co používá wpa-supplicant.

Návod zde: https://www.raspberrypi.org/documentati ... ess-cli.md

Otevřeš si soubor /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf a tam zadáš parametry

network={
ssid="tvůj nazev wifi"
psk="heslo wifi"
}

Po restartu by to mělo fungovat - předpokládám že když máš originál OS pro tu desku tak tam už bude ošetřený správný ovladač a aby se ta wifi spouštěla po startu.

Pokud ne bude to chtít podrobnější informace.

Například výpis po příkazu 'ip addr' aby jsme viděly jaké rozhraní tam jsou.
Pak třeba 'iw phy' zda tam nějaká wifi je a co umí atd.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 15. 9. 2016 09:26

Debian Jesse může mít nastavení wifi buď přímo v souboru /etc/network/interfaces, nebo umí použít /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf, pokud je na něj vytvořený odkaz v souboru /etc/network/interfaces (defaultně tam ten odkaz myslím je, co si vzpomínám na své experimenty s Debianem na Raspberry).
Návod k Debianu https://wiki.debian.org/WiFi/HowToUse#W ... d_WPA2-PSK.
Naposledy upravil vladimir dne 15. 9. 2016 09:40, celkově upraveno 1
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 15. 9. 2016 09:39

Zdarec, jen tala mala drobnost. Mam RPI2, s Openelec 6.0.3, na strankach je OpenELEC v7 Beta, nezkousel ji nekdo? Chodi, nechodi? Premyslim o vyzkouseni,a le nemam mikroSD kartu volnou, a 6.0.3 se mi nechce premazavat, Jedine nejaky Image udelat. Tak nez se do toho pustim, nezkousel teda nekdo?
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 15. 9. 2016 10:44

7beta se ukazuje jako 6.95 a nenarazil jsem jsem s rpi3 na problem az na jeden...

O vikendu jsem openelec doma vsude vyhodil ve prospech libreELEC protoze v openelec mi prestala fungovat o2tv kvuli nejaky ssl validaci certifikatu.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mike.M 15. 9. 2016 10:52

Ja mam problem s tim, ze mam iptv pres tvheadend, v pc jede vse ok v kodi, na tel v thclient i kodi ok, ale na rpi2 pri prepinani kanalu s sd na hd, se obraz sekne. Poud ale zapnu hd kanal, jede, ale nejde prejit na sd. Nastaveni v systemu akcelerace. Nastavil jsem kombinaci snad vseho ale nepomohlo. Tak jsem doufal ze 7 by to vyresila. Zkusim teda ten libreelec
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Patrik2010 15. 9. 2016 13:20

Diky za návody,nicméně se mi to nedaří.Nevím kde dělám chybu.No budu se tím muset nějak prokousat... :-\
Patrik2010
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 15. 9. 2016 19:12

Když nenapíšeš co jsi dělal co to vypsalo atd... tak těžko můžeme řešit co s tím je.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Patrik2010 16. 9. 2016 08:30

Jo,jo je mi to jasny dnes se tim trochu zamestnam a kdyžtak zkopiruji,nebo udelam foto a přidám je sem.Zatím moc děkuji
Patrik2010
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Patrik2010 19. 9. 2016 10:34

Pánové moc Vám děkuju za rady.Wifi fungovala,nestacil restart systemu,ale musel jsem restnout samotnou wifi.Alespon jestli jsem to správně pochopil.Teď uz to běhá.Zatím dobrý.Ještě jednou díky
Patrik2010
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod harrym 2. 4. 2017 12:08

Orange Pi One je v současné době nejvýhodnější procesorová deska, nechá se koupit i s tím USB-DC napájecím kabelem z ebaye za 370 Kč i s poštovným.

Zakoupil jsem i s potřebnou bižuterií (USB hub, prodlužovací USB kabel, Wifi USB, USB Wireless dálkové ovládání, 4GB microSDHC) a mám za necelých 8 stovák perfektní multimediální centrum.

Vrazil jsem tam jako OS toto-
http://www.orangepi.org/orangepibbsen/f ... a=page%3D1

Běží to bez jakéhokoliv cukání. Všechno z CZ-SK repozitářů běží na 100%. Jediný, co dělalo problémy, bylo iVysílání, ale i to se spravilo, bylo to tím, že to tahalo ve fullHD a mé základní internetové připojení nestíhalo - po přepnutí add-on do nižšího rozlišení no problém. Na Sosáči je několik tisíc filmů a seriálů, jen si vybrat. Nejvíce si cením toho, že nemusím blbnout s DVDčkama a s vyhledáváním titulků atp. Zkrátka jdu na Sosáče, a tam je úplně VŠECHNO (doslova všechno, co jsem si vzpomenul). S dabingem, s titulkama, v SD, v HD720p, co si člověk vzpomene.
Core i3-10100F 4.3Ghz/1020mV (undervolting - CPU Lite Load mode1 + offset -20mV); MSI B460M Pro; ADATA XPG Gammix D10 2x8GB; Zotac GTX 1050 Ti Mini; Kingston A2000 1TB; WD10EZRX 1GB; DVDRW Samsung SH-S223C; SS-350ET activePFC. Idle=30W, OCCT burn=151W
harrym
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 2. 4. 2017 14:32

Vsechno ani nahodou a to ani kdyz dam dohromady sosac a befun.Proti forku Genessis je tam tak petina s bidou..I ta petina je vic nez co muze clovek stihnout videt za cely zivot.A tech addonu lepsich nez sosac jsou desitky, sosac ma plus pokud clovek trva na cestine.Jinak tragicky cleneni a vyhledavani proti Exodusu, Gorille, Phoenixu, SALTS, Specto
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků