Zvukové karty

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lordbeatle 19. 3. 2016 11:33

Ahoj lidi!
Jelikož se ve zvukovkách zrovna moc nevyznám, jdu za vámi. Mám právě na výběr ze dvou zvukovek, a nevím, kterou mám zvolit. Co si myslíte, že bude lepší? První kandidát je moje integrovaná Realtek HD, a druhým je Creative SoundBlaster Audigy 2. Používám 5.1 reproduktory a chci to mít především na hry a filmy.
lordbeatle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 19. 3. 2016 13:35

Na hry je lepší Creative protože dokáže různé efekty do her to integrované neumí, takže pokud to ta hra umí využít.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 3. 2016 14:02

Pokud to jsou obyc repro a máš to na hry, je to IMHO jedno a to tak že úplně.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod krysta 19. 3. 2016 14:42

Hlavní je jaké 5.1 reproduktory máš, protože napsat že máš 5.1 repráky je asi jako napsat že jezdíš čtyřválcem.
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod lordbeatle 19. 3. 2016 20:34

Ptám se na zvukovku, tak předpokládám, že nepotřebuješ vědět jaký mám repro, ale tak Quadral MM 520 a druhým kandidátem je něco z Creative Inspire serie.
lordbeatle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 3. 2016 20:56

Tak máš? Nebo budeš kupovat ?

K oběma je zvukovka jen vyhozený peníze.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod milsimr 20. 3. 2016 11:42

K tomuto repru zvukovku rozhodně nepotřebuješ ..
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod lordbeatle 22. 3. 2016 18:51

Já vám děkuji za rady, ale nevím co sakra nechápete na tom, že potřebuju vědět jaká bude lepší. Když se zeptám "která je lepší" očekávám odpověď ve smyslu "no ber ten Creative, protože ta integrovaná nemusí být nejlepší", ale rozhodně nechci slyšet, že nepotřebuju!!! Kdybych chtěl slyšet, co NECHCI, tak se zeptám stylem "vyplatí se to kupovat?". Zvukovky totiž doma obě mám! Já vím, že vy máte repra za 50 tisíc a užíváte si ten skvělý pocit zpr*ávat lidi na fóru za to, jaký sra*ky mají, ale já na to nejsem zvědavej! (Taky by mě zajímalo co na tom děláte protože jestli to máte na filmy a na hry (tak jak to chci já, nebudu na tom nahrávat), tak (cituji milsimra) je "rozhodně nepotřebujete"!) Na tohle forum už ani nepáchnu!
lordbeatle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sr2053 22. 3. 2016 19:14

Pokud je máš tak vyzkoušej a uslyšíš která je lepší. O tomhle rozhodnou jen tvé uši.
sr2053
Junior

Odeslat příspěvekod jindra999 22. 3. 2016 21:03

Audigy bude lepší. Obzvlášť na hry s EAX. Nevěř hluchým ignorantům, co jim stačí integrovaný ***** a sluchátka za sedm stovek.
Lumia 1020 black, Huawei P20 black
jindra999
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 22. 3. 2016 21:12

No, to neni uplne pravda. Za prve zminene karty jsou uz extra stare. Za druhe EAX uz se spoustu let neresi nebot od Windows Vista (2006) neni porporovane a resi se to pro starsi hry pres emulaci. Nove hry pak pouzivaji jine technologie pro vylepseni zvuku.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod soban 22. 3. 2016 21:16

Audigy by měla být lepší i v analogových obvodech to že se EAX už nepoužívá jsem netušil.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jindra999 22. 3. 2016 21:42

Má čistší a silnější zvuk, utáhne i kvalitní sluchátka, prostě když člověk nepočítá každou korunu, tak je lepší připlatit za lepší díly. Ať je to CPU, grafika nebo zvukovka. Já měl Audigy 2 ZS, pak X-fi Music a teď Asus Phoebus.
Lumia 1020 black, Huawei P20 black
jindra999
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 25. 3. 2016 18:36

A tohle srovnání jsi dělal na jak starém stroji?! Mašiny z roku 2002 (kdy ta karta byla aktuální) jsou opravdu "adekvátní" po stránce srovnání se stroji v roce 2016..

"Utáhne i kvalitní sluchátka" je co za nesmysl? Ta karta nemá sluchátkový zesilovač, netuším, kde jsi na takovej blábol přišel - bez int. zesilovače to je na lepší sluchátka tak leda utrpení. Zesilovač pro sluchátka měly ze série Audigy až pozdější karty řady Rx a Fx (2003).

Jediné, co té kartě dám za pravdu jsou lepší výstupy a hodnoty SNR. Jinak to je o ničem.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor