Myš "rezne"

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mrnaks 13. 4. 2016 21:08

Dobrý den,
chtěl by jsem se zeptat zda někdo máte podobné zkušenosti s myší jako já. Přidávám fotky z redditu (nejsou moje, ale vypadá to stejně) kde ale nikdo nic moc nevyřešil ke stejnému tématu: http://imgur.com/a/MysEf
Děje se mi to na myši Logitech G502 (jako na obrázku), myš stála bez stovky 2000,- .Myš mám přibližně půl roku. Chtěl by jsem se zeptat jaké je procento úspěnosti na reklamacích.
Na myš jsem s mastými prsty nikdy nesahal pač nejím žádné slané věci. Je dost možné, že to bude potem, ale myš jsem měl pouze v ročních obdobích kdy se potí člověk méně než v létě. A další zajímavost je, že myš rezne na kolečku, které používám jen minimálně (zrezlé to mám o trochu víc než na fotce).
Děkuji za jakékoliv info.

-- 13. 4. 2016 21:11 --

Zde přidávám odkaz na reddit: https://www.reddit.com/r/G502MasterRace ... el_rusted/?
Fotky jsou ještě níže a můžete je použít jako recenzi na dráhý a z mého pohledu nekvalitní výrobek. Specialně mě překvapil člověk s tímto: http://imgur.com/a/7aRC6 Myš na trhu tak dlouho není aby se to takto rozežralo
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 14. 4. 2016 15:26

A to je nějaké ocelové setrvačníkové kolečko? Pokud mělo povrchovou úpravu jenom černění, tak to není bez naolejování protikorozní ochrana. To moc nedomysleli.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 14. 4. 2016 16:17

A neni to jen pokoveny plast? Staci mensi oderky a agresivni pot.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 14. 4. 2016 17:23

Tohle (pokud se jedná o ty načervenalé flíčky) se AFAIK dá umýt/odrhnout a dělá se to (i) na plastu. Viděl jsem to na klávesách notebookových klávesnic – ze stran. Můj tip je, že se jedná o otázku čistoty (prostředí/hygiena).
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod mrnaks 14. 4. 2016 17:51

Dnes jsem to odnesl na reklamaci.
@davkol vypadá to jako flíčky ale jsou to "načervenalé" dirky v kolečku. Přirovnal by jsem to ke kazu.
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 14. 4. 2016 18:53

J, moje mx performance to stejne /a stejne na ni nedam dopustit/, stejne jako nokia e51 /4smerove tlacitko/, predtim nekolik siemensu /opet pokovena tlacitka.../.

Hygienou to neni, proste jakmile porusis nekde povrch a mas agresivnejsi pot, zacne to delat /u tech cudliku na telefonech od hran, u mysi dirky jako u tebe, v mistech, kde byla treba trochu skrabla, to zaclo /aneb mys jen tak hozena v brasne se zbytkem, klice, kabely, atd.../

A to nestrpim, abych mel tyhle veci nejak spinave, upatlane, ci co, no jakmile mas nekde mikrorasklinky a poruseni, v nich to napriklad pretrenim hadrikem nevycistis a nevyhnes se tomu. Musel bys fakt poctive cistit a to jeste nejen suchou cestou.

Jak se ti to jednou takhle udela, je povrch poruseny natolik, ze to "nove" nebude vypadat uz nikdy, i kdybys to cistil chemicky.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrnaks 14. 4. 2016 22:24

@alfah4ns, podle mě je logitech stále top v perifériích, které vyrábí při srovníní se steelseries, ale přeci jen udělat lepší kolečko by nesálo tolik v porovnání s cenou G502 nebo tvé MX. Ta MX Master to bude mít asi taky co ?
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 14. 4. 2016 22:43

kolečko mi relativně drží, ale dělá mi to ten stříbrný pásek na levé straně myši.
Ono by bohatě stačilo nechat buď plast plastem, nebo tam dát fakt kov, ale nejrát si na kovový look jen s pokovením :)
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrnaks 14. 4. 2016 23:09

Njn, úplně mi to připomíná ten problém s autem, jak díky ušetřenému dolaru na každém vyrobeném autu přišlo v USA několik lidí o život. Kdyby ty myši prodávali v igelitovém sáčku, jako se prodavají mechaniky nebo HDD od seagatu tak by zbyli penize na podstatné věci jako je lepší kolečko. :D
mrnaks
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků