Nová herní myška do 2k

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DarkMortyr 28. 7. 2016 21:50

Zdravím,

V aktuální době se poohlížím po nové myšce a napadlo mě, že bych se tu mohl zkusit zeptat na názor.

Prvořadý je pro mě senzor, jelikož myška bude převážně sloužit na fps hraní a tedy kvalita snímání / odezva je nutnost.
Myška nesmí být malá, tlačítka navíc jsou plus, ale ne nutnost.
Velké plus je nastavitelnost vzdálenosti snímání od podložky.
Podstatná je i životnost. Nechci něco, kde mi odejdou tlačítka během prvního roku.
Nesmí být ani odbyté kolečko myši - přesnost krokování a životnost.
Podsvícení a další vzhledové vychytávky pro mě nejsou nijak podstatné.

Aktuálně mám Roccat kone XTD (skvěle padne do ruky) a už mi pomalu dosluhuje. Myš to byla celkem dobrá, ale řekl bych, že za ty peníze se dá udělat lepší koupě. Předtím jsem měl Razer Deathadder.

Po krátkém průzkumu jsem se dostal na 5 potencionálních kandidátů:
CORSAIR Gaming M65 PRO RGB FPS Optical
Mionix Castor
Logitech G502
Razer DeathAdder Chroma
SteelSeries Rival 300

Celkem dost mě láká G502, řada zdrojů tvrdí, že senzor patří mezi vůbec ty nejlepší. Myš je tedy celkem dost velká a hlavně je dost těžká, takže to je celkem mínus. V ostatních směrech však u mě boduje.
Částečně i ten Deathadder. Problém u něj však mám s životností, Razer produkty mají celkem dost tendenci odcházet.
Značku mionix a jejich myši vůbec neznám. Narazil jsem však na řadu doporučení, že se jedná o slušnou kvalitu.

Cenovou příčku jsem si nastavil do 2 000Kč.

Pokud se někdo o tuto tématiku zajímáte, budu rád za váš názor. Myši výše uvedené jsou pouze můj předběžný náčrt. Pokud máte jiný návrh, tak si ho rád přečtu. Uvádějte prosím alespoň stručný popis, proč mi danou myš doporučujete. Zároveň ocením, pokud se nebude jednat o příspěvky typu "doporučuji tuto myš, jelikož ji mám já". Těším se na vaše názory. ;-)
DarkMortyr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gint 31. 7. 2016 09:47

Můj osobní názor je, že nejlepší myši dělá logitech a razer je předražená sra***.
Gint
Junior

Odeslat příspěvekod Roumenek 31. 7. 2016 10:14

zowie fk2 - uplne jina kategorie oproti vyctu kandidatu
Roumenek
Junior

Odeslat příspěvekod DarkMortyr 31. 7. 2016 16:07

Na myši Zowie jsem koukal, řada hráčů na esport scéně je používá, ale nic bližšího i nich nevím a o značce slyším relativně nově. Bohužel jsi mi ani ty zde neuvedl žádnou výhodu této myši.

Jinak co se týče "úplně jiná kategorie". Mi přijde jako silná nadsázka vzhledem k tomu, že mnou uvedené myši nemají žádnou umělou akceleraci a tedy snímají 1:1.
Naposledy upravil DarkMortyr dne 31. 7. 2016 16:46, celkově upraveno 2
DarkMortyr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roumenek 31. 7. 2016 16:43

bezdriverova mys s avagem 3310 a imo nejlepsimi tlacitky vubec je doopravdy jina kategorie, za danou cenovku jednoznacne nejkvalitnejsi

ale chapu ze dneska jsou moderni svititka, zavazicka a jine nesmysly
Roumenek
Junior

Odeslat příspěvekod DarkMortyr 31. 7. 2016 16:50

Netuším, zda jsi si přečetl jenom název topiku a nebo celý příspěvek, ale já sám jsem uvedl, že "Podsvícení a další vzhledové vychytávky pro mě nejsou nijak podstatné." A že si potrpím na životnosti.

Co se týká snímače:

Zowie FK2 má snímač Avago 3310 stejný jako Mionix Castor a Rival 300.

Deathadder má novější 3989. To samé M65 s 3360.
Logitech si dalo tu práci a vytvořilo vlastní kvalitní sensor, o kterém jsem slyšel, že je ještě o chlup lepší(?).
DarkMortyr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roumenek 31. 7. 2016 18:41

snazis se se mnou zbytecne bojovat, rukama mi od roku 2002 prosla hromada vsemoznych periferii ale Zowie mysky jsou podle me proste nejlepe udelane a na fps hry bezkonkurencni

ty pseudotvary od Logitechu nebo Corsairu jsou jednoduse moc jine oproti klasice - nikdy bych do nich neinvestoval tolik casu abych se s tou mysi naucil zachazet
Roumenek
Junior

Odeslat příspěvekod DarkMortyr 31. 7. 2016 18:56

Ale já se s tebou vůbec nesnažím bojovat. Psal jsem, že ocením konstruktivní názor, která myš je lepší a její popis předností. Ty jsi mi pouze napsal název myši a že je nad všema. To mi tu bohužel může napsat úplně kdokoli o jakékoli myši a nebude to mít pro mě žádnou výpovědní hodnotu. Pak jsem pouze reagoval na tebou uvedený senzor, jelikož jsi ho zde vypsal jako přednost, avšak tento senzor je na úrovni myší zde uvedených.

Takže pokud to chápu podle tvého posledního příspěvku. Hlavní výhodou je pro tebe ergonomie myši?
Jinak jaká přesně výhoda je v myši, která nemá drivery?
DarkMortyr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roumenek 31. 7. 2016 21:38

zadne srani s casto bidne napsanymi softy od vyrobcu a konzistence na vsech pocitacich ke kterym se pripoji, tlacitka jsou pevne a stisk je presny bez "vodoveho" pocitu u Razerek

pokud se bavime o senzorech vyssi tridy tak ty rozdily jsou takrka minimalni, co ale rozhoduje je kvalita zpracovani a tlacitka, mysi co jsi uvedl jsou spis v kategorii svititek pro teenagery - pravi diehard hraci hledaji neco jineho bez nesmyslu kolem
Roumenek
Junior

Odeslat příspěvekod SaLwY 31. 7. 2016 22:05

Roumemek
Zkus vystupovat slusne a ne tak agresivne, treba pak tve prispevky budou mit vetsi informacni hodnotu nez ze vsichni maji blby software, vsichni blbe zpracovani, jenom to co doporucuji ja je nejlepsi.

Jinak k mysi, muzu ti doporucit G502. Logitech ma celkove jedny z nejkvalitnejsich mysi. Software taky neni spatny, ma docela dost prednastavenych modu. Navic mi vyhovovala moznost kalibrace senzoru podle povrchu podlozky. Jinak mys je dobra, kupoval jsem ji pro bratra na grafiku, sam jsem ji chvili pouzival. Je vcelku robustni a zpracovani je kvalitni. Jedine, co bych vytknul jsou tlacitka u palce, sem tam je omylem zmacknu, ale to je spise o zvyku.

Za me tedy urcite G502
SaLwY
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gint 31. 7. 2016 22:33

Pokud se nemylim, tak obecne herni logitechy by mely mit svoji pamet a jedina vec, na kterou potrebujes extra software je, kdyz si to nastaveni chces zmenit.. pak je to uz ulozeny v mysi a je jedno kam ji pripojis.
O znacce zowie co tu propagujes, coz ne nejaka odnoz benq, jsem v zivote neslysel. Tudiz mam pochybnosti o tom co rikas a vypada to, ze tazatel taky.

Za sebe muzu logitech doporucit. Samozrejme nejsou dokonaly, po cca 7 letech se mi u ekvivalentu dnesni M500 (neherni) vyklikalo tlacitko a zacalo blbnout a nasledne se mi odlouply "nozicky" - takovy ty desticky po kterych klouze. Podle me jsou ty nozicky taky nejvetsi slabina tech logitech mysi... zvlast kdyz nepouzivam podlozku. Ted mam 6 let G500 a i kdyz myska drzi, tak tem nozickam porad uplne neverim, ze vydrzi.
Gint
Junior

Odeslat příspěvekod DarkMortyr 1. 8. 2016 14:32

Děkuji za příspěvky. Je celkem super slyšet, že ti myš přežila funkčně 7 let. Já mám bohužel zatím špatné zkušenosti. Myši mi víc jak nějaké 2 roky prostě nevydrží. U Deathadderu mi po cca 2 letech začalo levé a snad i pravé tlačítko dělat dvojkliky a nebo ten klik vůbec nezaregistrovala. Také krokování kolečka bylo docela mimo. Nebýt toho, myš to byla parádní. Nějaký čas jsem si však zvykal na její velikost. No a u Roccat kone xtd mi začalo dvojklikovat pravé tlačítko něco málo po jednom roce. Problém jsem odstranil, ale teď cca po dalším roce má tento problém tendenci se zase příležitostně ozývat. Hlavně mi však blbne kontakt v kabelu myši.

Ta G502 se mi líbí již od prvního pohledu. Většina vlastností je pro mě velký plus a zároveň mám celkem zájem zkusit produkt od Logitechu. Koukal jsem na jejich výrobní/testovací proces myší a nejvíc mě zaujalo, že mají testovací mašiny, které je testují a následně garantují životnost na 30 miliónů kliknutí. To má již v dnešní době možná vícero výrobců, ale některým bych tu životnost i tak prostě nevěřil. Když se člověk zběžně podívá a přečte si nejčastější problémy lidí s určitou myší, tak prostě vidí, že některé mají velkou tendenci poruchovosti. Třeba Razer by si na to mohl dát certifikát garantované poruchovosti. U logitechu na druhou stranu již nějaký ten rok čtu, že řada lidí jejich myši má vícero let a vždy to pro mě bylo celkem překvapující a těžké k uvěření. U nich ten boom začal mám pocit někdy kolem vydání MX 518 nebo možná ještě nějakého jejího předchůdce, kdy někteří tuto myš kupovali ve větším počtu ještě do zásoby a ne málo lidí ji mělo roky.

Pouze se trochu bojím, aby myš nebyla moc těžká a dobře se s ní manipulovalo, jelikož její základní hmotnost patří mezi ty nejvyšší. Někteří i zmiňují, že má těžký kabel(?).
A zároveň by mě celkem zajímalo, jak se dá nejlépe držet. Jestli je více přizpůsobená na palm / claw grip. Někde jsem narazil na uživatele, kterým palm s G502 nevyhovoval a bolelo je z toho zápěstí. Nevím, zda je to individuální nebo obecný problém. Každopádně u Roccat používám Claw grip, takže pokud by G502 byla pro tento styl dobře použitelná, tak bych to ani nijak řešit nemusel.
DarkMortyr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 1. 8. 2016 14:50

Logitech taky neni buhvi co, u dvou mi po par letech taky odesly tlacitka - a to mys pouzivam z 90% kancelarsky, ne herne. Nedavno jsem si koupil G700s, neni spatna, ale ten nabijeci kabel - kterej je urcenej k hrani a nabijeni zaroven, to je spatnej vtip, je tak tuhej, ze mys je s nim nepouzitelna.
motley
Junior

Odeslat příspěvekod DarkMortyr 1. 8. 2016 15:01

U těch myší, co ti odešli, si čistě náhodou nevzpomeneš na model?
DarkMortyr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 1. 8. 2016 15:18

Jedna m705, ta druha myslim MX cosi, svyho casu docela popularni, ale uz si nevzpomenu na presnej typ. Za kazdou jsem dal vic nez tisicovku, nebyly to ty nejlevnejsi.
motley
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků