Nová herní myška do 2k

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 29. 9. 2016 23:20

R4YNE8 píše:
ZOWIE by slušela cenovka tak 500,-, jinak ujdou.


Přesně o tom jsem psal ve svém příspěvku výše a už je tu první podobný komentář. :hm
Že si ji v ruce nikdy neměl a děláš automaticky závěry? :-D Pokud si ji měl, v čem by ji slušela cenovka nižší? Ale udivuje mě, že to píše majitel SS Rival. Častou kritiku slýchávám právě na ceny produktů SS. :lol:

S Logitechem souhlasím, tam jsou problémy s kabely dlouhodobé. Jen se divím, že se o tom tolik nemluví a Logitech se pořád vychvaluje do nebes. Na to opravdu pozor. Jinak jsem neměl s touto značkou problém, jen mi žádné jejich modely nepřirostly k srdci. :-]

Psát obecně, že Razer a Rocat jsou ***** svědčí trošičku o tvojí inteligenci. Máš k tomu nějaké zdůvodnění? Za mě třeba Synapse paskvil. Slyšel jsem, že pogumování nejsou nejkvalitnější, loupou se a nejeden uživatel měl problémy s dvojklikem po prvním roce. Ale tohle je těžké hodnotit, každý se k myši chová jinak. Po ergonomické stránce je DeathAdder perfektní myš. Na první model rád vzpomínám a vydržel toho dost. Teď tu mám Zowie a neměnil bych.



Měl jsem v ruce více myší než ty jsi viděl v showroomu alzy, Ty rozume.

Popíchnutí, že to "svědčí trošičku o mé inteligenci" přejdu s úsměvem, jelikož mám dobrou náladu a ušetřím práci moderátorům...

Znova opakuji - Razer, i Roccat jsou m*dky. Svědčí o tom názory hráčů, mezi kterými se pohybuju a v neposlední řadě taky info od známého v alze, který sedí právě v reklamačním centru, tudíž relevantní informace. Myši, ale i klávesnice vržou, jednotlivé díly ne-úplně lícují, tlačítka jsou tuhá a mnohdy hlasitá, životnost končí zpravidla ihned po záruce (postranní tlačítka odejdou mnohem dřív :D ), reklamace se moc neuznávají.
ZOWIE... Oceňuju jednoduchý design a osobně mi docela sedí tvarově. Co se týká problémů.. vyskytují se problémy při nízkých DPI (modely se senzorem Avago ADNS 3090), problémy s kolečkem, vrzající pravé tlačítko (osobní zkušenost u modelu ZA13) a v neprospěch ZOWIE mluví také počet vrácených myší... jen se koukni na Alza.cz, kolik jich tam nabízí použitých či rozbalených.
Ergonomii myši nemá smysl řešit - subjektivní záležitost.

Stejně jako ty bys nevyměnil ZOWIE, já bych nevyměnil Rival, jiný zase Logitech atd., atd., atd. ... Zkrátka jak už padlo, výběr myši je subjektivní záležitost a není nad osobní zkušenost. Howgh.
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod R4YNE8 1. 10. 2016 09:08

Měl jsem v ruce více myší než ty jsi viděl v showroomu alzy, Ty rozume.


Přesně v této větě je vidět tvůj způsob vyjadřování. Proč to nejde slušněji? ;-]

A jak můžeš vědět, kolik myší jsem viděl v Alze, kolik jsem jich zkoušel? :hm

Zmiňoval jsem myši, které jsem přímo vlastnil a to je sakra rozdíl než jen zkoušet. Pro tvoji informaci o herní myši se zajímám tak 10 let?, dříve to pro mě byla velká zábava, dneska už to mám spíše okrajově. Výrobci se snaží do myší nacpat kdejakou kravinu za každou cenu a na základní věci se zapomíná. Senzory se vyvíjí, to je fakt, ale přibývá i více věcí, které se mi nelíbí...

Psal jsem hodně svoje zkušenosti na tehdejším Czech Computeru (dnes jen CZC) s nejedním pozitivním ohlasem od jiných uživatelů. Nevím, kolik ti je let, ale možná si ještě starší podobu webu pamatuješ (není to tak dávno) a třeba ti moje přezdívka něco řekne. Spíše bych tipoval, že ne.

Jak vidím někde slovo kamarád, známý, mám jisté pochybnosti. To je pro nás typické toto zmiňovat. Může se to stát, ale moc tomu nevěřím.

Nikde jsem netvrdil, že bych ZOWIE neměnil! Píši, že jsem spokojený (hlavně díky té nenápadnosti a decentnímu vzhledu) a že je nejdůležitější zkoušet, zkoušet, zkoušet. Vlastně v současnosti je těžké vybrat konkurenci pro ZOWIE. Něco se najde, ale je toho jako šafránu. Opravdu mě hodně překvapila, pozitivně.

Podsouvat to, že by byl SteelSeries u herních myší jako etalon kvality bych se bál prezentovat. Podívej se třeba na ošoupané boky u Rival série, kterou tu vychvaluješ. A nejednou byly problémy s automatickým odpojováním od PC. Dřívější jejich modely taky nebyly zrovna vyhlášeny spolehlivostí. Ale osobní zkušenost mám jen s Kinzu a ta špatná po kvalitativní stránce nebyla.

Mimochodem do Alzy nakupovat nechodím, nefandím jejich agresivní uřvané reklamě a ani ceny nemají slavné. :-))
R4YNE8
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 4. 10. 2016 11:44

Myši od Zowie jsou předražené generické OEM produkty, akorát si dali záležet na tom, aby zkopírovali populární tvar a flákli tam populární senzor. R&D žádný, QC mizerná (ostatně, jak jinak by se přihodilo pravidelné stahování celých produktových řad z trhu?).

O Roccatu doporučuji aktualizovat mínění. Počínaje modely jako Savu (a to už je několik let) šli kvalitativně dramaticky nahoru, stejně jako CM Storm po první generaci zoufalých šmejdů přišel s xornetem, alcorem atd., které jsou za danou cenu velmi zajímavé.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod powlcz 4. 10. 2016 17:00

CM Storm je kvalita, ale nechají si to zaplatit
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod Roumenek 4. 10. 2016 17:16

davkol píše:Myši od Zowie jsou předražené generické OEM produkty, akorát si dali záležet na tom, aby zkopírovali populární tvar a flákli tam populární senzor. R&D žádný, QC mizerná (ostatně, jak jinak by se přihodilo pravidelné stahování celých produktových řad z trhu?).

O Roccatu doporučuji aktualizovat mínění. Počínaje modely jako Savu (a to už je několik let) šli kvalitativně dramaticky nahoru, stejně jako CM Storm po první generaci zoufalých šmejdů přišel s xornetem, alcorem atd., které jsou za danou cenu velmi zajímavé.

powlcz píše:CM Storm je kvalita, ale nechají si to zaplatit

cituju pro uchovani pamatky na nesmysly :mrgreen:
Roumenek
Junior

Odeslat příspěvekod DarkMortyr 4. 10. 2016 19:35

Je zbytečné se tu hádat o tom, která myš je lepší. Dalo mi dva měsíce, než jsem se dostal ke koupi nějaké a pokud jsem se dozvěděl něco zásadního ohledně současných myších, tak to bylo to, že je naprosto nemožné, aby se snad jakákoli komunita hromadně shodla na tom, která myš je/není lepší.

Řada lidí je schopna napsat o nějaké myši, jak ji používá roky a je strašně "ve všem" perfektní, jak za X let si vyzkoušeli řadu jiných myší, ale tato jejich konkrétní je prostě top. A následně se najde řada lidí, kteří popíšou "to stejné", ale o úplně jiné myši a tu předchozí akorát označí za "šmejd". Je to popravdě značná zábava to číst, jak se poté několik stran mezi sebou hádá, co je vlastně lepší.

Já jsem přišel k výběru myši s naprosto otevřenou myslí pro cokoli, co bude splňovat mé požadavky a už i to, že jsem si nakonec vybral značku, o které jsem původně vůbec ani nepřemýšlel, tak o něčem vypovídá.

Říkat si může kdo chce co chce, ale každá myš má nějaké neduhy a zde samozřejmě zasahuje i to, co komu více sedí a uživatele obecné nároky.

Co bych ale chtěl říct já, je to, že prostě neexistuje jedna perfektní myš pro všechny. Na trhu je aktuálně ne zas tak málo myší, které mají kvalitní snímač a to je v případě fps účelu jeden z nejzásadnějších parametrů a poté to začíná být pro každého spíše individuální.
Už jen požadovaný tvar, velikost a váha myši je schopno zúžit výběr značně. Následně je rozhodující faktor výbava a zjištění možných potíží / neduhů spojených s danou myší, se kterými se uživatelé setkávají / mohou setkat. Samozřejmě vše je bráno v rámci určité cenové relace, kterou je dotyčný schopen dát.

Já jsem se svojí koupí spokojen velmi. A ne, nejsem casual hráč a potrpím si na kompetitivním hraní, takže mi není jedno, jakou myš si pořídím. Šel jsem do koupi myši s určitým očekáváním a ty popravdě zatím naprosto splnila a ještě to dotáhla o kousek dál. Pro mě je už jen důležitá životnost, ale při průzkumu diskuzí jsem nenarazil na o nic větší stížnost, než na jakýkoli jiný produkt. Ba dokonce byla překvapivě malá. Největší hate schytalo kolečko myši.

To je ode mě asi vše. Pokud máte tu chuť a náladu se tu mezi sebou celkem útočně dohadovat, co je lepší, tak pokud vám to místní správci nezatrhnou, tak mě osobně je to vcelku jedno.
Všem přeji příjemné hraní, ať už je to s čímkoli a ať vám slouží.

Na závěr uvedu pár zdrojů, co mi tu ještě visí v záložkách:
DarkMortyr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hamik 5. 10. 2016 15:53

Ja bych jenom dodal k tem drive zminenym "garantovanym 30M clickum" a naslednem rozcarovani, kdyz mys po nejake dobe pouzivani dela doubleclicky.... prosim vas, nepodlehejte reklamni masazi. 30M kliknuti vam z principu toho jak ty mikrospinace funguji nikdo garantovat NEMUZE. Tim nerikam ze nejaky spinac 30 milionu realne nevydrzi, ano, treba vydrzi, nicmene tohle se proste neda nijak garantovat a i znackovy OMRON ktery ma tenhle rating muze uz po par mesicich zacit blbnout. Velmi zalezi na tom v jakych podminkach clovek tu mys provozuje (prach, vlhkost...), jak se k ni chova a taky dost na stesti na konkretni kus spinace. Nehlede na to ze oprava neni zadna jaderna veda, OMRONy na e-bayi stoji $1-2 a clovek ktery to aspon trochu umi s pajkou to ma vymenene za 10 minut (doma jsem takto resil problem s doubleclickama na LMB u DeathAdderu). V 90% mysi jsou stejně ty spinace pod hlavnimi LMB/RMB tlacitky rozmerove i vyvodama do pcb totozne, pokud vam nevyhovuji tak si tam klidne muzete dat jine (mekci, tvrdsi, s jinym prubehem stisknuti atd.)
hamik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 5. 10. 2016 16:16

Teďka bude fungl nágl DeathAdder Elite, s novými omrony a vylepšeným senzorem. A konečně bude mít on fly měnění rozlišení... ještě by mohli vrátit starej dobrej soft touch povrch a hotovo dvacet.
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hamik 5. 10. 2016 19:41

PoliceCollector píše:Teďka bude fungl nágl DeathAdder Elite, s novými omrony a vylepšeným senzorem. A konečně bude mít on fly měnění rozlišení... ještě by mohli vrátit starej dobrej soft touch povrch a hotovo dvacet.


Soft touch povrchy na hernich periferiich jsou nejvetsi zlo a blbost jakou kdy kdo vymyslel. Po 2-3 letech pouzivani to oslizne a zmeni se v lepivou nechutnost, ktera ani nejde poradne vycistit pac se na to vsechno prilepi, jedina moznost to seskrabat. Been there, done that - DeathAdder + letecky joystick od Saiteku (ten byl obzvlaste vyzivny, jakoby ho nekdo popatlal tuhou zvejkackou, a to jsem ho skoro vubec nepouzival... soft touch hmota se po letech stani ve skrini zmenila na zvejku jenom pusobenim vzdusne oxidace).

Osobne bych u noveho DeathAddderu vic nez cokoliv jineho privital odlehceni aspon o 25 gramu aby se s nim dalo hbiteji hejbat v rychlych fps, kolecko se snimanim pohybu pres optiku a ne pres ten pitomy encoder ktery u vetsiny Razeru zacne po par letech blbnout, povrch z obycejneho hladkeho plastu kvuli snadnemu cisteni (zadne gumove gripy na bocich, soft touch povrchy a podobne fancy ptakoviny), a taky kdyby dali tenci a hlavne NEOPLETENY(!) kabel. Pak bych byl uplne happy.
hamik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 5. 10. 2016 19:55

Na DeathAdderu je ale velikou výhodou ten tvar. Jednoduchý, bez kudrlinek, bez snahy vymýšlet vymyšlené a hrát kdovíjak na efekt. Proto o té myši uvažuju, i když beru produkty té firmy jako pozérské a předražené. Ta nová verze má navíc krokování DPI + a -, což se u moc myší nevidí a osobně je to pro mě věc bez které se neobejdu.

Pokud by ale někdo ale uměl doporučit klasicky tvarovanou myš s tlačítky na + a - DPI v dosahu ukazováku, dvěma, lépe třema bočními tlačítky a vzhledem bez zbytečných blikátek nebo alespoň s možností to povypínat, případně vytrhat, sem s tím. Aktuálně mám G700 a ne že by byla špatná, ale nejsem z ní tak nadšenej abych ji kupoval znovu. Nehledě na cenu té 700s verze. Navíc se říká, že nevstoupíš dvakrát do stejné Řekyně, takže bych rád vyzkoušel zas něco nového. Nemám ale čas ani chuť testovat deset myší. Rád bych se dobral dvou, maximálně třech a z nich pak vyzkoušel.

Mít Rival nebo Zowie + a - na DPI na těle myši, neměl bych důvod váhat...
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DarkMortyr 5. 10. 2016 21:05

Jediná slušná myš s +/-, o které mám něco zjištěno, tak je Roccat kone pure military. Ale jedná se o celkem dost malou myš a asi by nebyla dobrou alternativou pro DA. Jinak ale Roccat myši mají (alespoň pro mě) dobrou ergonomii a vážně pohodlně se drží. Právě moje předchozí myš kone XTD +/- měla a velmi dobře zabudovaný / přístupný. Jednalo se o větší myš, na kterou jsem přecházel právě z DA a z držení jsem měl velice dobrý pocit. Každopádně senzor není úplně top a ten přechod z ní na Zowie jsem opravdu pocítil. Já naštěstí změnu dpi nevyužívám, takže tato problematika jde mimo mě.

Pro inspiraci doporučuji tento odkaz, kde je výčet skoro všech kvalitních myší (můj názor) a ke každé nějaký bližší popis ve formě videa. Mám pocit, že kromě pure military, tam má ještě +/- Gigabyte XM300, Logitech G402(?), Cooler Master Alcor a možná ještě pár dalších.
http://www.rocketjumpninja.com/top-20/
DarkMortyr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 5. 10. 2016 21:23

Teď jsou venku nové Logitechy: Pro a G403 ta v drátové i bezdrátové verzi. Ta G403 vypadala vzdáleně jako DeathAdder, ale co jsem zjistil na dotaz u Američanů, tak je to podoba jen vzdálená, drží se stejně.

Odlehčit ? Nechápu proč, ta myš je lehká víc než dost (ale možná že ta nová je o fous lehčí) a opletený káblík když ho dobře vedeš (já ho mám v hubu na monitoru) tak s ním není sebemenší problém.

Starý D.A měl dole místo "rejnočí kůže" takový lesklý plochy, ono se to špiní všechno, mně ten rejnok nevadí. Chtěl jsem si jít tu novou verzi koupit, ale v ČR teda nikde není...
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 5. 10. 2016 21:31

Jo, tma jsem koukal už když jsi to linkoval předtím. Díky za to, býval bych toho Gigabyta vyřadil hned, takhle ho možná i vyzkouším. Vypadá dobře rozměrově - mám poměrně velkou dlaň.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 7. 10. 2016 14:28

Roumenek píše:cituju pro uchovani pamatky na nesmysly :mrgreen:

Argumenty došly, nebo nikdy žádné nebyly?

powlcz píše:CM Storm je kvalita, ale nechají si to zaplatit

První generace byla před lety noční můra (stejně jako Roccat, který ovšem v posledních letech používá v některých ohledech velmi nadprůměrné díly/materiály), ale dnes je CM Storm průměr… a co ušetří na kvalitě, to se taky promítne na ceně, takže jejich myši jsou zhruba o třetinu levnější než od jiných značek – třeba Zowie, že…

Zowie je zhruba to samé co Final Mouse apod. Prostě lepiči generických dílů od subdodavatelů.
  • Původní AM/EC byly tvarově 1:1 kopie WMO/IME, od té doby to jenom minimálně modifikovali.
  • Spínače Huano, lol. Celkem analogická pohádka jako spínače „Razer“ pro klávesnice.
  • Sedí na levných senzorech o generaci zpět.
  • Vývoj softwaru skoro žádný (možná i naštěstí).
Vtipné jsou i ty problémy… tohle jaro stáhnutí všeho s omrony, předtím jim několik generací kolečka na EC neregistrovala točení, předtím stahovali všechny modely prodané z několik měsíců, protože se skoro okamžitě loupaly…

Tím netvrdím, že v tomhle nějak vybočují. Vůbec ne. Dneska skutečně dělá a inovuje špičkové myši ve velkém v podstatě jenom Logitech.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod powlcz 11. 10. 2016 08:14

Jasně. Ohledně CM Stormu - jejich myši zas tak moc neznám, porovnávám podle jiného HW - sluchátka (CM Storm Sirius 5.1), case, zdroje.

Logitech má tak nějak svojí fanouškovskou základnu, ale pravdou je, že od Logitechu mě poslední léta vůbec nic nezaujalo. Nelíbilo se mi to ergonomicky ani vzhledově. Možná to šlo k lepšímu :hm
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků