Nová herní myška do 2k

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod The Shitman 22. 11. 2016 16:40

Po nějaké době otevřu téma velkých myší. Mám tu teď na stole vedle sebe G403 a Deathadder Elite.

Popravdě, jak jsem na Elite čekal, jsem teď trochu zklamaný. Na prvotní osahání je daleko příjemnější než Logitech, ale čím déle ho člověk provozuje, tím víc vylézají nedokonalosti. Je víc tvarovaný, rádoby ergonomicky, ale když mám s myší fungovat delší dobu, mám tendence chytat ji různě abych ulevil ruce, protáhnul ji... To skoro nejde, Razer je dělaný na ten jeden správný úchop, který je mi pohodlný maximálně pár desítek minut. Hlavně mi ale nevyhovuje výška myši, kdy palec a malíček občas tahám po podložce, protože si je prostě nemám kam pohodlně odložit. U G403 ten problém nemám, je sice podle parametrů podobně vysoká, ale Razer má jeden vyvýšený bod a od něj se zplošťuje, kdežto Logitech na mě díky vyšší zadní části působí daleko příjemněji. Výhodou Razeru je líp rozložená váha a tlačítka + a - DPI. Lepší je i design, když má někdo potřebu tohle řešit. Naopak vysloveně hrozné je kolečko, které svoje vzorování převzalo snad z traktorové pneumatiky a subjektivně taky výška myši, která mi nevyhovuje. Udělejte tu věc o 5mm vyšší celoplošně a řeknu, že je Razer to nejlepší na co jsem narazil.

Logitech jsem v jiném threadu dost hejtoval za nekvalitní materiály a zpracování. Ano, mám kus z první série a tak se občas najde nějaká nedokonalost ve formě špatného lícování kolem kolečka, ale co se materiálů týče tak myš ani po hodinách používání díky matnému povrchu neklouže v ruce, ruka se na rozdíl od Razeru nepotí a myš po použití nevypadá jak kdybych si ji vytáhl kdo ví odkud. Trochu se v případě G403 bojím o výdrž té povrchové úpravy na bocích, nepůsobí úplně důvěryhodně, ale za nějakých 14 dnů provozu to nejde zhodnotit. Co se ergonomie týče, tak ruka zvyklá na G700 se musela chvíli učit nový způsob úchopu, ale teď už nemám problém a navíc oceňuju, že úchopy můžu střídat. Není to myš pro jednu typizovanou ruku, což byl problém většiny, co jsem za poslední dobu vyzkoušel. V podstatě jsem mimo Rivala měl v rukou většinu známějších myší v téhle cenové relaci. Kolečko je příjemnější na dotyk, jde lehčeji stisknout, chybí mi u něj snad jen možnost ho "odjistit" a scrollovat navolno, tak jako to uměly G500 a G700. Chápu ale, že výdrž toho systému nebyla moc velká, samotnému mi kolečko odešlo během čtyř let hned dvakrát. U Logitechu tedy chválím hlavně výšku myši, univerzálnost danou jednoduchým tvarem který nenutí žádný styl úchopu a kolečko které sice ničím nevyniká, ale aspoň není tak otravné. Vadí mi především zpracování a strach z ošoupání povrchu bočnic dohladka.

Senzory záměrně nehodnotím, myslím, že v téhle ceně už na špatný snad ani narazit nejde a já přiznávám že jemné detaily odhalit nedokážu. Stejně tak tlačítka mi vyhovují na obou myších.

V tuhle chvíli přemýšlím, jestli mám zkoušet štěstí dál, nezkoušel jsem ten výše zmiňovaný Gigabyte a SS Rival, nebo se spokojím s G403, která sice není dokonalá, ale mým potřebám více méně vyhovuje. To je otázka i na vás, podle toho, co jsem tu teď vyplodil, by někdo mohl říct, jestli to má smysl, nebo ne.
The Shitman
Ex-moderátor

Předchozí stránka