Kvalitní myš

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod suk 31. 10. 2016 13:51

Zdar,

sháním náhradu za odcházející Logitech G500, což byla silně geniální myš. Nemám to na gamesení, ale kvalitní, extrémně citlivé hi-dpi myši mi holt vyhovujou. Jinak mám relativně jednoduché požadavky:

- Bezdrát
- Hi-DPI (aktuálně 5700dpi), takže něco kolem toho.
- Scroll se závažím
- Scroll do stran
- 2 buttony forward/back
- Žádný futuristický designový nesmysle, spíš střízlivej design, co padne do ruky (logitech g500, mx1000, g5 ap. )
- Ideálně na vyměňovatelné standardizované akumulátory/baterie (není podmínkou, pokud myš bude rozšroubovatelná - což asi bude :) )
- G500 mě stála 7 let 1500czk. Cena kolem tohoto bude velmi potěšující, snesu i víc
- Dostupná jinde, než u zelenýho *****.

PS: Snažil jsem se čumět na ešop, jenže mi připadá, že mé požadavky se pohybují v jakémsi vakuu. Jako by neexistoval nějaký rozumný průnik mezi kancl a games myšma (tedy něco jako ta G500).
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DarkMortyr 31. 10. 2016 17:42

Logitech G900 Chaos Spectrum je nejlépe hodnocená bezdrátová myš poslední doby, ale pro tvé potřeby je možná příliš. :)
DarkMortyr
Junior

Odeslat příspěvekod suk 31. 10. 2016 17:56

Logitech G900 Chaos Spectrum nesplnuje minimalne bod "Žádný futuristický designový nesmysle" ;) V tomhle ohledu je asi posledni, co zvladnu snest G700s.

No a trojnasobnou cenou jde taky mimo. I kdyz zase, 12kdpi by uz mohla byt vcelku sranda :) Libi se mi, kdyz takovou vec vezme do ruky nekdo nic netusici :D
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
suk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod davkol 4. 11. 2016 12:30

Je absolutní nesmysl hledět na tak vysoké rozlišení.

Při použití „jen tak“ je výsledná citlivost zbytečně vysoká. S 4000 dpi vychází přejetí _4k_ plochy na ~2,5 cm; u té horní hranice (8000+ dpi) je to kolem centimetru. Dostatečně dobrou motoriku na trefení objektu na několika desítkách bodů bez zbytečného stresu lidi prostě nemají.

Je to ještě horší o to, že většina senzorů (s výjimkou těch v G502/G900 atp.) je _velmi_ nepřesná už od těch asi 4000 dpi. Výsledkem je roztřesení kurzoru, ignorování rychlejších pohybů atd.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod suk 7. 11. 2016 14:57

davkol: No, doted prave jedu na G500 s nejvyssim rozlisenim (5600dpi) a prave ta miniaturni plocha nutna k pohybu na dvou (planuju treti) monitorech je to, co mi vyhovuje. Uvedomuju si ovsem, ze s timhle pozadavkem patrim mezi dost divny lidi, kdyz to nemam na (pro)gaming, ale co uz.
----
suk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Shitman 11. 11. 2016 14:01

G700s. Sice starší, ale pokud trváš na bezdrátu tak kvalitní a léty prověřená. Jen výdrž teda nic moc, ale řeší to kvalitní baterie a možnost dobíjet "za jízdy".

Jinak na co umřela G500? Možná bych měl o ni zájem na náhradní díly. Je kolečko OK?
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Roumenek 11. 11. 2016 14:37

vysoke dpi = vyssi snimaci error rate, proto pouzivame nejcasteji dpi od 400-800 a zvysujeme sensitivitu

ale samozrejme proti gustu... :)
Roumenek
Junior

Odeslat příspěvekod motley 11. 11. 2016 15:26

The Shitman píše:Jen výdrž teda nic moc, ale řeší to kvalitní baterie a možnost dobíjet "za jízdy".

Ten kabel kterej Logitech k G700s dodava je teda za mne nepouzitelnej, mys se s tim skoro neda pouzivat jak je tuhej. Mozna by to slo resit jinym kabelem, ale otazkou je, jak by tam drzel.
motley
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 11. 11. 2016 15:45

Tak ono ho většinou nepotřebuješ. Přes den pracuješ/hraješ, přes noc nabíjíš. A neřešíš nic dalšího.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod motley 11. 11. 2016 22:56

Jo, jenže já to třeba kolikrát zapomněl na noc zapojit, pak mně stejně vadil "zbytečnej" drát na stole... Nakonec jsem to vyřešil tímhle https://www.czc.cz/panasonic-eneloop-pr ... 91/produkt a dalo by se říct, že jsem s tou myší spokojenej :-)

Mimochodem, trochu mi vadí, že horní boční tlačítka nejdou namapovat ve hrách, alespoň v těch co jsem zkoušel (Witcher 3, Diablo 3)
motley
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 11. 2016 07:23

Ono kvalitní myš je dost relativní pojem... Já před X lety koupil A4 Tech, bezdrát, nejlevnější myš co mi padla do ruky a funguje bez problémů do dnes, cca 8let. Oproti tomu mnohonásobně dražší Razer DeathAdder musel projít výměnou spínačů. Jen podotknu že A4 Tech dostávala větší záhul, měl jsem ji ještě na gymplu a pár nocí jsem sní propařil.

Dnes už na značku, kolikrát ani na technické parametry nehledím. Beru myš jen podle toho jak mi sedí do ruky, zbytek se dá vždycky nějak donastavit poladit.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod suk 13. 11. 2016 23:49

The Shitman píše:Jinak na co umřela G500? Možná bych měl o ni zájem na náhradní díly. Je kolečko OK?
Ona jeste zije, ale spis uz tak napul. Za ty leta se mnou uz nekolikrat mela nekolikrat rozlamany kabel (to jsem ale jeste v pohode opravil), ted uz tomu blbne levy tlacitko (obcas provede sama od sebe n-klik (n > 1)), kolecko ma rozbity button - vetsinu casu tam je takovy "polokontakt", staci lehky dotyk a uk to klika samovolne, nekdy se ani netreba dotykat. Proste takova ta starecka demence a jelikoz jsem taky dement, tak se mi to uz nechce opravovat a vzit novou :)

Na dily klidne daruju, ale snimac uz je zamluveny :)

G700s je pro me snesitelna, je uz trosku se mi ponekud krouti penezenka a kazdodennimu nabijeni bych se taky rad vyhl. Jo a pokud jde o znacky - uz mam logitech klavesnicu a tak bych mohl vyuzit jiz existujiciho prijimace a usetrit tak jeden USB port (mam jen 4 + 7 hub a dokazu to zaplnit:D )
----
suk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 11. 2016 01:03

Jde mi čistě jen o kolečko jako takové. G700 mi spadla ze stolu a kolečko se rozlomilo, tak snad by to šlo dát do kupy. Vím, že s G500 je ten díl zaměnitelný, stejně jako s dalšími typy.

Teď tu mám G403 a oproti G700 je to jak noname za pár korun. Fakt divná, relativně malá, nepohodlná, nic moc materiál a zpracování, na druhou stranu lepší senzor jsem neviděl.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Oggi09 9. 12. 2016 13:26

motley píše:Ten kabel kterej Logitech k G700s dodava je teda za mne nepouzitelnej, mys se s tim skoro neda pouzivat jak je tuhej. Mozna by to slo resit jinym kabelem, ale otazkou je, jak by tam drzel.

Funguje jakýkoli kabel s microUSB konektorem :) Já myš používám 24/7 jako drátovou s bílým kabelem od Kindle.
Oggi09
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 19. 12. 2016 00:16

Já mám doma stále G500, také ji bude 7 let. V práci jsem měl dosud RX250 (také moji kolejovku) a poslední dobou mi začal skubat palec, tak jsem zkusil v práci G500 a dost to polevilo. No takže nejvhodnější ergonomickou alternativu jsem našel G700s, málem jsem ji objednal z Amazonu, pac jsem myslel, že se tady už neprodává. Každopádně jsem věděl do čeho jdu, otec ji má k ntb, takže již spokojeně 3 týdny používám.
Ta výdrž mne opravdu nemile překvapila, pokud ji na noc nevypnu, tak je ráno prakticky vybita, ale tak zvyknu si ji přes noc nabíjet. Kabel je opravdu tuhý a oproti G500 komfort dratove velmi klesá, to je pravda (řeší nabíjení přes noc).
Ovšem dosud jsem nepochopil souvislost mezi dpi a citlivosti - v kontextu toho, jakých obřích dpi myši dosahují, myslel jsem že jsou přesnější, jenže to tak vůbec není, kdy zkouším posouvat myši po pixelech.
Vždy mám nastaveno mnohem nižší než co mívají ostatní lidé, ptz jinak mám veliké problémy se trefovat. Často dělám s grafikou např v Corelu a tam hodně využívám snižování dpi tlačítkem.
mmmjack
Mírně pokročilý