Sluchatka pro hry - 1500,-

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Petr Z. 21. 11. 2016 15:01

Zdravim panove,

bracha by chtel koupit k vanocum slutchatka k pocitaci. Budou slouzit jen k hrani pocitacovych, hlavne tedka Rainbow Six Siege. Nechce, abych za ne daval nejak moc, predstavoval si tak 1500,-

Jde mu prakticky jen o ten prostorovy zvuk, aby vedel odkud k nemu nekdo bezi. Nepotrebuje zadny svetylka, vibrace, uzasny loga apod. Jestli budou mit mikrofon nebo ne, to je celkem jedno.

Procital jsem si topic na pctuningu, kde z hernich headsetu "vyhral" nejaky a4 bloody g501. Ja sel logikou, ze poslechovy sluchatka za 1500 budou ale podavat lepsi zvuk nez herni headsety (mozna se pletu).

Da se v teto cenove relaci vubec neco rozumneho sehnat? Teoreticky (?) bude v ekvalizeru stacit zapnout koupelnu nebo halu, necekam, ze do 1500 se da sehnat kvalitni 5.1/7.1 zvuk

Prozatim u me vedou: KOSS SB 45
Dalsi adepti: Razer Kraken USB, HyperX Cloud Stinger, Logitech G231 Prodigy, A4 Bloody G501
Neco jineho: ???

Diky

PS: Facepalm, prisaham, ze jsem klikal na kategorii "Ostatni Hardware" a ne "Tablety" :D
Naposledy upravil Petr Z. dne 21. 11. 2016 15:23, celkově upraveno 2
Petr Z.
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 11. 2016 15:22

Ja s temihle x-y-tecka-jedna sluchatky nemam dobrou zkusenost. Nehraje to (zoufalost), jen to vibruje, duca, duni a huhla. (Testovano Logitech G930, coz nejsou uplne Cinska plastova chrchlatka podle ceny - podle kvality to ale bohuzel jsou bumbumhuhly.)

Pokud chces dobra levna sluchatka, pak z krabicky od SuperLux HD330 by mozna mohlo vyjit prijemne prekvapeni. Ja bych nesel pod AKG K550 ... ta mam naposlouchana a vyhovuji mi i na delsi "pobyt" na hlave.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Petr Z. 21. 11. 2016 15:36

Diky, podivam se na ty SuperLux HD330. Kvuli jedne hre (nejsou ani na muziku) nebudu 17 letymu brachovi kupovat sluchatka za 4000 :-)

Nekdo dalsi typy/rady?
Petr Z.
Junior

Odeslat příspěvekod krysta 21. 11. 2016 16:41

Superlux HD330 nejsou moc herní, někdo by řekl, že mají až moc neutrální projev, ale za tu cenu doporučuju všemi deseti. Mám je doma asi 3/4 roku a nemůžu sibje vynachválit. Jediné věci, co by někomu mohly vadit - jsou taková robustnější což v dnešním trendu thin&cool moc nesedí, ale pro mě spíš výhoda. Druhá věc se týká náušníků, mají větší přítlak a některým recenzentům moc nevyhovují, nevím já jsem s nimi naprosto OK. Využití hudba, lehká editace videa, hraní.
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 11. 2016 16:54

Tak az tedka jsem si vsimnul kategorie. :D Tak jsem Ti to z tech tabletu presunul do ost. HW, abys nerekl. :D
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Petr Z. 22. 11. 2016 12:29

Bracha si na zadny trendy veci nehraje, takze jestli jsou robustni nebo ne je celkem jedno.

Jeste jsem tam videl jedny audio-technica za asi 1490, tak ty by taky mohly podat (za tu cenu) solidni vykon. A do limitu se vlezou.

Jeste nekdo ma zkusenosti s dobrejma sluchatkama v teto cenove hladine?
Petr Z.
Junior

Odeslat příspěvekod gemo604 22. 11. 2016 12:49

mozem sa pripojit ku Kineczekovemu odporucaniu. mam doma Superluch HD681EVO za nejakych 30€ a Roccat Kave boli proti nim slabota. v CSGO sa da krasne urcit kde sa jednotlivy hraci nachadzaju. je mizne k nim dokupit aj mikrofon na kabli za 10€
gemo604
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 22. 11. 2016 13:08

Co se týče Superluxů jako herních sluchátek, doporučuji mrknout na modely HMD660E a HMC681EVO.

HDM660E jsou v podstatě HD660 (konstrukce identická s HD330, ale na rozdíl od nich jsou uzavřená, což většina hráčů preferuje kvůli lepší izolaci od okolního ruchu) doplněná o špičkový mikrofon PRA20 (při koupi samostatně stojí jako celý headset). HMC681EVO ekvivalentně vychází z HD681 EVO (na ně najdeš netu spoustu odborných recenzí).

Pokud by preferoval jen samostatná sluchátka (lze úspěšně kombinovat s mikrofonem ve webkameře), stojí mimo HD330/HD660 za úvahu i HD440. Nehrající sice tak dobře, ale mají jinak řešenou konstrukci hlavového mostu, takže jsou výrazně příjemnější na nošení. Přítlak HD330/HD660 je z počátku (než se roztáhnou) opravdu enormní. Mimo výtek, co zmínil krysta, bych ještě dodal otravný vinutý kabel. Při použití s PC je nezbytně nutné dokoupit prodloužení.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Z. 22. 11. 2016 13:50

Super, diky moc...zatim teda vedou teda HMC681EVO.

Okolo vidim jeste s pozitivnim hodnocenim Superlux HMC631 o cca 200Kc drazsi. Mne ty parametry nic moc nerikaji, ma smysl nad nimi uvazovat? Pripadne Audio-Technica ATH-M20 X. Ty ale nemaji mikrofon
Petr Z.
Junior

Odeslat příspěvekod worrapS 22. 11. 2016 14:00

Kvalita přenosu hlasu z mikrofonu na tyčince na sluchátkách bývá o dost lepší než z webky na monitoru, protože nechytá okolní zvuky a je blíž. Na hraní stříleček v mulťáku bych sluchátka bez mikrofonu rozhodně nebral. Představ si, že na teamspeaku od několika spoluhráčů zároveň slyšíš, jak buší do klávesnice, štěká jim pes atd. To je na zabití.
Pracovat s počítači je docela otrava. Vůbec, pracovat je otrava. Možná to nakonec s těmi počítači nebude až tak zlé.
worrapS
Junior

Odeslat příspěvekod josa 22. 11. 2016 14:33

Petr dik za zalozenie tejto temy. Povodne som chcel kupit HyperX cloudy, ale tu vidim dost velku chvalu aj na sluchatka o polovicu lacnejsie. :)
A kedze sa mi za rok uz dvoje sluchatka (plastove) rozpadli tak chcem len kovove s dobrym mikrakom :D
josa
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Z. 22. 11. 2016 14:58

On ma bracha samostatny mikrofon koupeny, neni nikde na webce pridelany. Na sum si pry nikdo nestezoval, tak je asi docela solidni. Proto pripadaji v uvahu i samostatny sluchatka.

Zatim teda vedou ty HMC681EVO a hledam nejaky info o Superlux HMC631 a Audio-Technica ATH-M20 X
Petr Z.
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 22. 11. 2016 15:14

Superlux HMC631 jsou pro mě osobně nepoužitelné z důvodu konstrukce hlavového mostu. Mám ve sbírce jeden takto řešený model od Superluxu a ani ne po hodině nošení mě z nich nesnesitelně bolí hlava (jde to z míst, kde na ni z vrchu sedí dva polyuretanové bloky). Jsou sice odpružené, ale bohužel to nepomáhá. Po této zkušenosti jsem začal ignorovat všechny takto řešené modely.

Pokud máš blízko do Prahy, navštivte nějaké zvukové studio a vybrané modely na živo odzkoušejte. Dojem ze sluchátek totiž jejich pohodné nošení významně ovlivňuje.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 1stein 22. 11. 2016 15:16

taktiez superlux, za tie prachy super vyber
1stein
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Z. 24. 11. 2016 09:53

Ma nekdo zkusenosti s HyperX Cloud?
Na alfe za 1590,- a podle recenzi je to jeden z nejlepsich gaming headsetu do 2000,- pry dokonce pri porovnani s Superlux HMC681EVO / Audio-Technica ATH-M20 X. :hm
Petr Z.
Junior

Další stránka