Microsoft IE3.0 - výběr levnější myši

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod R4YNE8 27. 12. 2016 11:22

Ahoj,

sháním novou, levnější myš ke svému druhému počítači, kde mi pomalu odchází letitá Genius Navigator 535. Levé tlačítko hůře spíná, pletený kabel už má něco za sebou, deformuje se guma na boku a na kolečku a při scrollování zadrhává, má špatné krokování.

Náhradní guma (samotné kolečko) se sehnat nedá a tak jsem si říkal, že by to už chtělo změnu. Mám ji už taky skoro 9 let. :-]

Jako náhrada mě hodně zaujala klasika v podání Microsoft Intellimouse Explorer 3.0. Nepotrpím si na různá barevná podsvícení a různé jiné ergonomické patvary novodobých myší, kterých je plný trh. Kopie myši se dá sehnat na Aliexpress do 20 €, což by byl +- asi i takový můj strop, do čeho bych se rád při výběru vešel.

Četl jsem i nějaké recenze přímo u nabízených produktů a lidé si ji víceméně chválí. Nabízí se tam třeba i kopie Razer DeathAdder a ty tak chválené nejsou. Bohužel bližší specifikace se tam dočíst nedají.

Chci se zeptat na váš názor a případné zkušenosti. Kvalita součástek, senzoru (odezva myši), zpracování oproti originálu u těchto kopií. Má to vůbec smysl kupovat? Nehrozí finanční postih za padělek?

Předem díky za postřehy, rady. ;-)
R4YNE8
Junior

Odeslat příspěvekod davkol 29. 12. 2016 11:53

Doporučuji pohledat vlákna na OCN nebo ESR.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod R4YNE8 1. 1. 2017 19:05

davkol: Díky za doporučení, ale co ty zkratky konkrétně znamenají? Když to zadám na Google, tak se nemohu ničeho chytnout. Kde mám tyto vlákna hledat? Díky.

Přece jenom dle reakcí soudím, že asi moc lidí mít s těmito zařízeními zkušenost nebude. Nejspíše asi nebudu riskovat pokus, omyl a objednám něco z našeho trhu. Ale upřímně moc na výběr není. Nedávno jsem měl A4tech Bloody a ta mi nesedla ergonomií (výřezy na boku jsou pro zlo a to je víceméně u všech jejich modelů) a ostatních low end značek se trošku bojím po dřívějších zkušenostech. Genius už také jako logická náhrada nenabízí zrovna levné herní periférie jako dříve. Potom až okolo 700,- a více začíná být výběr zajímavější.
R4YNE8
Junior

Odeslat příspěvekod davkol 2. 1. 2017 14:31

Totální selhání google-fu. :roll:

První výsledek pro „esr ms ime 3.0“.
První výsledek pro „ocn ms ime 3.0“.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod R4YNE8 2. 1. 2017 23:12

Zadával jsem totiž jen ty názvy OCN, ESR a vyhledalo to úplně jiné stránky. Ona to totiž není úplně tak "ms ime 3.0" a tak jsem to do google nezadal. Ale děkuji za objasnění. ;-)

Co jsem se díval, tak ta první stránka je na originál (specifikace originálu jsou mi jasné), ale v druhém odkazu jsem si přečetl nějaký postřeh k té čínské verzi. Takže děkuji za odkaz. ;-)
R4YNE8
Junior

Odeslat příspěvekod Azi0 3. 1. 2017 07:48

Doporučuji ti zajít do krámu a podívat se a osahat třeba Trust gxt 31 https://www.electroworld.cz/trust-gxt-3 ... pticka-mys
- po dlouhé době myš, která je pohodlná pro větší dlaně.
Azi0
Junior

Odeslat příspěvekod davkol 3. 1. 2017 12:55

Azi0 píše:Trust gxt 31

OMG

Jestli OP kouká po [klonech] IME 3.0, nedává žádný smysl ztrácet čas křápy typu Trust.
davkol
Junior