poletí klávesnice - oprava? náhrada klávesnice?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PetrCi 12. 1. 2017 18:17

Zdravím,
povedlo se mi polít lepkavým nápojem, moji oblíbenou klávesnici Logitech Illuminated Keyboard :((

potom, i když jsem ji vysušil... tak píše zmateně buď nic, nebo úplně něco jiného, než by měla :((

zkusil jsem ji rozebrat, a cely panel kláves jsem ponořil do teplé vody ve vaně, a pohyby do stran jsem se snažil tou klávesnicí šplouchat... vylezlo z toho mnoho několikaletého bordelu do vody - ale po následním vysušení pořád blbne :(( dal jsem ji zatím znovu ponořit, odmočit... zkusím pak zase promáchat a vysušit, ale nevím nevím :((

poradil by mi někdo, prosím, jak jednotlivé klávesy (notebookový styl...) vyčistit, nebo jak nejlépe na vyčištění? jaký přípravek třeba do té vody přidat?

případně prosím, jakou byste poradili náhradu? Bohužel jsem tenhle model už v prodeji nenašel :(( a logitech nemá podobného nástupce:/
- chtěl bych ideálně tichou, s velkým enterem, dobře oddělenými šipkami.. a podsvětlení.

Děkuji moc všem, kdo mohou pomoci :)
PetrCi
Junior

Odeslat příspěvekod Flayer 13. 1. 2017 13:12

Tu klávesnici jsi měl propláchnout vodou (ideálně destilkou) hned po polití. Po vysušení už bylo pozdě. Na čištění elektrických kontaktů se celkem běžně používá Isopropylalkohol.
Flayer
Junior

Odeslat příspěvekod PetrCi 13. 1. 2017 13:25

aha :/ ... takze priste hned po politi... :( diky za radu do budoucna :)
PetrCi
Junior

Odeslat příspěvekod RossiD 15. 1. 2017 14:44

Tato Tě neoslovuje → https://www.alza.cz/logitech-wireless-i ... 467095.htm ? Dostal jsem ji od Logitechu jako náhradu za poškozenou Illuminated Keyboard co máš Ty ....
-= Jestli neumíš udělat chybu, neumíš nic =-
RossiD
Junior

Odeslat příspěvekod PetrCi 15. 1. 2017 23:37

dííky tu jsem nejak nemohl najít :D :)) ale tak zustanu verny, dokud to jde :) - http://www.dashop.cz/product_info.php/products_id/365 ta firma je pry laserem nechava počeštit a prodavaji klasicky s 3letou zarukou... :) tak vemu asi jeste tam :) asi muzem lock :D :-)
PetrCi
Junior