Dvě hdmi z grafické karty

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mdeejay 19. 2. 2017 14:09

Zdravím, mám jeden výstup na gk hdmi propojen s tv. Druhý výstup (přechodka dvi-hdmi) hdmi kabelem do av receiveru. Normálně to fungovalo bez problémů až do výpadku el. proudu.
Po zapnutí pc a tv se mi to přeplo do jiného režimu obrazu a to jako přes hdmi v avr (pracovní plocha jako normálně,ale po např. klik na prohlížeč se neotevřel). Zobrazovalo se to jako druhý monitor. Nikdy předtím to ale nedělalo. Propojení pomocí hdmi do avr jsem používal pouze na zvuk, ne obraz. Teď se to přepne automaticky přes avr (když je hdmi zapojen v avr). Když vypojím hdmi z avr, tak se mi vrátí normální režim - spojení s pc-tv. Když zapojím zpět hdmi kabel do avr, tak se to přepne do druhého monitoru což nechci. Nevíte jak to nastavit, aby to bylo jako dříve?
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC(+repro na 6.1),CA 640C V2,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi+LoRad,Monster HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i...TV Sony KDL-65XE9305,Sony UBP-X700...PC:i5 9440F, GTX 1060 6GB,16GB RAM(3000),MSI H310M PRO-VDH PLUS
mdeejay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 19. 2. 2017 17:13

Klik na plochu pravým tlačítkem, "Nastavení zobrazení".
Pokud se ti nabídka neotevře, pravděpodobně pomůže prohodit ty HDMI kabely a znova pravoklik do plochy / Nastavení zobrazení.
Předpokládám, že tam teď máš v kolonce "Víc monitorů" nastaveno "Rozšířit tato zobrazení", tak tam nastav "Duplikovat tato zobrazení". (Platí pro W10, u jiných verzí Windows se ty volby můžou jmenovat trochu jinak). Následně můžeš kabely prohodit zpátky.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod mdeejay 19. 2. 2017 22:55

Musím vytáhnout hdmi z avr, abych měl "normální režim". Když ho dám zpět, tak se to na stejném vstupu u tv přepne do toho "jiného" režimu (plocha stejně s ikonama,ale když na ně kliknu, tak se neotevřou).
U nabídky "nastavení zobrazení" není možnost "více monitorů". Jen přizpůsobení displeje pod mabídkou displej. Mám W10.
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC(+repro na 6.1),CA 640C V2,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi+LoRad,Monster HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i...TV Sony KDL-65XE9305,Sony UBP-X700...PC:i5 9440F, GTX 1060 6GB,16GB RAM(3000),MSI H310M PRO-VDH PLUS
mdeejay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lolofon 20. 2. 2017 01:02

Druhý výstup (přechodka dvi-hdmi) hdmi kabelem do av receiveru.

Ako cez to DVI prenasas zvuk do receivra??
Lolofon
Junior

Odeslat příspěvekod Radmen 20. 2. 2017 10:01

Zvuk přes DVI může jít, jednou jsem to zkoušel s AMD deskou, zkusil jsem o tom něco pohledat a že je to prý "specialita" AMD. Respektive v tomto případě šel zvuk přímo z DVI výstupu, ne z HDMI přes redukci...
Radmen
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 2. 2017 15:16

Zkus:
DisplaySwitch.exe /clone
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod mdeejay 20. 2. 2017 15:50

Lolofon píše:Ako cez to DVI prenasas zvuk do receivra??

Redukce DVI-HDMI do avr jsem normálně přenášel zvuk bez problémů až do doby výpadku proudu, kdy se mi na vstupu u tv začal přepínat i obraz přes avr, což předtím nedělalo.
Ve finále to vyřeším tak, že použiju koax optiku ze zvukovky do avr. Hdmi jsem tam dal proto, že jsem měl předtím propojeno optikou, ale ta nepřenášela nové formáty Dolby a DTS.
mdeejay
Kolemjdoucí