Mrtvý Asus Xonar DX/XD - výběr zvukové karty

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pepa006 11. 3. 2017 19:09

Ahoj,

do teď jsem používal Asus Xonar DX/XD a byl jsem s ním fakt spokojený. Kvůli nové grafice jsem ho však musel ve skříni posunout. Dal jsem ho krajního slotu před grafiku. Evidentně se na něm něco vyzkratovalo, protože z PC něco začalo být cítit. Karta se tváří, že funguje, tj. v systému nehlásí žádné chyby a nechá se nainstalovat. Dokonce i grafický equalizer ukazuje, že se něco přehrává, ale zvuk z karty nejde žádný zvuk. Jelikož to dělá i po přehození do jiného PC, mám za to, že je po ní. Ale kdyby někoho něco napadlo...

Jinak tedy sháním náhradu. Uvažuji o té stejné, ale mám strach, aby nedopadla stejně. Navíc teď budu kupovat novou dvouslotovou GF 1050, takže zvukovka bude moct být zase na kraji, kde umřela ta předchozí, takže uvažuji o tom, jestli by nebyla lepším a bezpečnějším řešení nějaká externí zvukovka.

Kartu chci hlavně na přehrávání hudby ve stereu. 5.1 není potřeba. Občas nějaká hra. Jako reproduktory používám starou HIFI věž od SONY. Ve spojení s tím Xonarem to bylo pro mě naprosto OK. Když poslouchám tu integrovanou zvukovku, tak se mi po tom Xonaru už teď stýská. Jako náhrada mě zatím zaujalo tady toto: http://www.profi-dj.cz/studio-technika/ ... ice%5D=asc

Díky za každou radu.
pepa006
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 3. 2017 21:23

Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepa006 12. 3. 2017 00:03

Já si myslel, že ta vážka je hlavně sluchátkový zesilovač. Může tedy plnohodnotně zastoupit zvukovku v PC? Koukal jsem na recenze a lidi si ji dost chválili. Předpokládám, že na domácí poslech bude stačit ta black verze?

Jinak s tou zvukovou od Novation z úvodu nemá někdo zkušenost, nebo s Optoma uDAC3? Docela bych ocenil, kdybych mohl mít na přímo spojený PC s HIFI a bez šibování s kabely bych tam mohl jednoduše připojit i sluchátka.
pepa006
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xmarek 12. 3. 2017 00:22

Doporučuji přesunout Váš dotaz na forum Avmanie do sekce "Další zařízení a komponenty". Přece jen tam mají větší zkušenosti s DACy na které se zde dotazujete.
Note: Účet je totožný.
xmarek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepa006 12. 3. 2017 00:45

Díky, zkusím to nadhodit ještě tam.
pepa006
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků