Tichá myš a klávesnice

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 17. 11. 2017 19:08

Zdravím všechny, kdo se vyzná v PC. :)

Chtěl bych zde požádat o rady s výběrem nové myši a klávesnice, ale nechci se přilíš unáhlit a vybrat špatně, jako se mi to stalo poprvé s výběrem nového počítače. Současná myš (nějaká levná drátová Genius) a klávesnice (chiclet za pár korun) už dosluhují, tak jsem se rozhodl investovat do nových trošku víc peněz. Požadavky jsou hlavně nízká hlučnost, bezdrátová myš a jednoduchý design (podsvícení může i nemusí být, ale nutnost je modré) a né přiiš mnoho zbytečných funkcí.

Mám zde tipy, co bych si tak asi představoval:

Klávesnice: https://www.czc.cz/connect-it-ci-636-ev ... 34/produkt
Myš: https://www.czc.cz/connect-it-mb2000-my ... 09/produkt, https://www.czc.cz/connect-it-cmo-1500- ... 88/produkt

Myš mb2000 jsem si zkoušel i v jedné kamenné prodejně a ve všem mi vyhovuje. Je pohodlná a klikání není slyšet, ale nejsem si jistý tím, že připojení je přes Bluetooth. Na stolním počítači Bluetooth nejspíš nemám, tak se chci zeptat zda je nějak možné ho tam dodatečně doinstalovat, zapojit atd? A nebo poradit i jinou podobnou myš, klidně i ve vyšší cenové kategorii.

Klávesnici jsem nezkoušel, ale příjde mi vzhledově celkem decentní narozdíl od těch kýčovitých herních designů. Mám ale trochu strach z mechanických spínačů. Jsou hlučnější při běžném psaní, ale zase u her při používání aswd-shift méně hlučné (nějakou mechanickou klávesnici jsem už také zkoušel) Ale zase u membránové by se mi určitě začaly po roce zadrhávat klávesy a praskla by membrána u nějaké často používané klávesy, jako se mi to stalo teď. :) Takže se ptám, co je lepší volba.

Děkuju za jakékoliv přínosné odpovědi. :)
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 18. 11. 2017 01:25

Tak mechanická klávesnice tichá nebude určitě a Connect-it je pěknej poruchovej klump ,u myši koukej po něčem Logitechu ten má dlouhou výdrž baterky a dobrej dosah na jiný značky raději ani nekoukej u bezdrátu.
Mám dva roky tuhle a spokojenost ovšem bez bočních tlačítek ta je dražší.

https://www.czc.cz/logitech-wireless-mo ... 67/produkt


https://www.czc.cz/logitech-marathon-mo ... 28/produkt


Klávesnici v tom rozpočtu bych volil tuhle Membránovou...

https://www.czc.cz/logitech-g213-prodig ... 12/produkt
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 11. 2017 06:18

Proč by nemohl být mechanika ticha?


Scissor, romero-g, cherry Red silent...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 18. 11. 2017 11:11

Stiletos: Tak jednu myš od Logitechu jsem si už nedávno pořidil. Bezdrátovou Logitech SIlent, ale že by byla nějak extra tichá, to se říct nedá. Klikání má pouze "hlubší" barvu zvuku. Ale hlavně je tato myš nepoužitelná, protiože optický, nebo laserový snímač není umístěn uprostřed. To je absolutně nepoužitelné pro hraní her a jakýkoliv plynulý delší pohyb po vodorovné ose. Kurzor začne skákat nahoru a dolů. Takže tu myš nepoužívám a vidím, že i tyto zmíněné mají také snímač na straně. Klávesnice prodigy vypadá celkem zajímavě. O té bych klidně uvažoval. :)

Python.p: To vypadá zajímavě. ;) Co je tak asi nejlepší mezi těmito typy? Na českých obchodech jsem nenašel třeba vůbec Cherry Red Silent.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 18. 11. 2017 11:43

_TiGeR_ píše:Na českých obchodech jsem nenašel třeba vůbec Cherry Red Silent.

U nás se s těmito spínači dá pořídit např. Fnatic RUSH Pro, nebo Corsair Gaming STRAFE.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 18. 11. 2017 12:08

Proč by nemohl být mechanika ticha?


Tak pod pojmem tichá si představuje každej něco jinýho,jinak koment patřil hlavně k tý postlí která tichá není určitě.


TiGeR" tak tichá to nevím jestli najdeš to pak projíždět komenty uživatelů a jiný než Logitech bych nebral u bezdrátu pokud to má fungovat jak má.Pokud to chceš na hraní a snímač uprostřed tak si budeš muset připlatit.

https://www.czc.cz/logitech-g603-lights ... 27/produkt

https://mysi.heureka.cz/logitech-g403-p ... wireless/#
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 18. 11. 2017 12:51

Nevím teda, už asi 5-7 let mám obyčejnou drátovou genius myš za 150 Kč max. a má snímač uprostřed a přesnost je skvělá. Bohužel už po letech začíná vynechávat pravé tlačítko, jinak bych ji neměnil. :) To je ještě starý dobrý poctivý výrobek. Ten Logitech to je fakt směšné, že dají do myši za 500 Kč snimač na stranu.

Ale rád bych teda věděl, jak to funguje u těch Bluetooth myší, když nemám nejspíš v počítači Bluetooh? (nebo jak zjistím, zda ho tam mám?)
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 18. 11. 2017 13:07

Tak Bluetooth adaptér do USB si můžeš vždycky dokoupit, například tenhle za 40 Kč:
https://www.aliexpress.com/item/Mini-US ... 07474.html
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 18. 11. 2017 14:01

Franklin: Děkuju. :) Takže to stačí zapichnout do USB a něco se nejspíš nainstaluje a to je vše?
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 18. 11. 2017 14:28

Co jsem četl diskuzi na AliExpresu, tak ve Windows 10 není potřeba instalovat žádný ovladač k tomu adaptéru ručně, protože Windows 10 použijou ten svůj a funguje to. Podpora bluetooth je Windows už taky zahrnutá. Takže ty provedeš jenom spárování zařízení a hotovo.
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 11. 2017 17:11

To záleží na chuti každého soudruha... Scisors třeba sedí mě, cherry red silent ženě. Ty jsou takové neslaný nemastný, mechanika co se tváří jako membrána. To už radši ty romera, ty jsou v logitechu a jsou více cvakaci, ale furt tiché.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 18. 11. 2017 20:49

Dival jsem se na nějaké porovnávací video a to scisors je nejtišší.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 19. 11. 2017 11:16

Jaké zase „scisors“? O_o

Scissor switch je v 99 % případů akorát stabilizační mechanismus kolem gumového tlačítka, který vypadá jako nůžky (kříží se tam packy) a umožňuje, aby klávesnice měla nižší profil. Mechanismus tlačítka samotného je pořád principiálně ta guma promáčknutá při stisku. Ani to není žádný konkrétní produkt, prostě jenom způsob konstrukce.

Hluk při stisku klávesy fakticky způsobuje:
  1. Náraz posuvné části tlačítka na tvrdý povrch (typicky plast--plast): při stisku klávesy nadoraz nebo naopak po uvolnění.
  2. Rezonance krytu klávesnice nebo stolu, když do toho někdo moc mlátí.
  3. Různé vrzání, dření aj. mechanismu tlačítka nebo stabilizátorů, pokud jsou mizerně udělané nebo špatně lubrikované.
  4. Pokud má spínač/klávesnice cvakací mechanismus, tak tenhle mechanismus.

První bod (interní nárazy) řeší tlumící hmota na správném místě v tlačítku: interně to mají Matias Quiet Click/Linear, Cherry MX Silent nebo Topre Type-S; externě např. QMX Clips na spínačích Cherry MX a některých klonech; různé tlumící podložky, např. Hypersphere rings, v Topre.

Druhý bod (externí nárazy/ozvěna) řeší tlumící hmota v klávesnici a/nebo pod ní: neoprén, nějaká pěna apod. jednak třeba pod plošňákem v klávesnici, jednak na stole (viz také XXL podložky pod myš).

Třetí bod (interní tření nebo ozvěna) řeší lubrikace po rozebrání, typicky něčím jako mix Krytoxu GPL.

Poslední bod (cílené cvakání)… prostě si takovou klávesnici nepořizujte.

=============================================================================

Pořizovat si levnou Bluetooth myš na hry a přitom bazírovat na poloze senzoru je bizarní a zmatené.

Mimochodem ano, Bluetooth je standard a zařízení, která ho podporují, by mělo být možno spárovat s libovolným Bluetooth přijímačem, ale musí být kompatibilní verze (takže např. pozor na starší přijímače, pokud máte novější zařízení se specifikací Bluetooth 4.0 LE).
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 11. 2017 11:24

Já vědel, že se ozveš a uvedeš věci na pravou míru :) Díky

Popisoval jsem jen 3 klávesnice co jsem teď měl pod rukou.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 19. 11. 2017 11:28

Provokuj dál. ]:-< Třeba mě to přiměje napsat ještě nějakou zeď textu.

Je dobré vycházet z toho, jak věci principiálně fungují. Pak se člověk vyhne pitomiostem jako „analogová versus digitální anténa“. 8-)
davkol
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků