Elektronika či informatika?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod martin_2018 25. 1. 2018 19:48

Ahoj, tento rok maturuji z elektroniky, a sám nevím, zda pokračovat na VŠ spíše směrem IT, anebo směrem ELEKTRONIKA.

Co byste doporučili? Jsem povahou spíše nespolečenský, více mi sedne výzkum a vývoj, než interakce s jinými lidmi.

Co je více perspektivní?
martin_2018
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 1. 2018 19:59

IT
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 1. 2018 08:29

martin_2018 píše: Jsem povahou spíše nespolečenský
Co je více perspektivní?

Sítě.
http://www.fel.cvut.cz/cz/education/bk/ ... 08404.html
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jaroh 26. 1. 2018 08:46

Podľa aj IT aj elektronika sú rovnako perspektívne, ide o to, čo ťa viac baví.
jaroh
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 26. 1. 2018 09:49

záleží na tom, co v tom IT ... protože leckde je to hodně o interakci s ostatními lidmi. A IT, co nechápe ostatní lidi, je na přesdržku. Ať je to programátor, ať je to admin, nebo ať je to třeba manažer projektů. Ve všech případech stojí řešení od takového člověka za prdlajs, a i já jako IT se za takového "kolegu" stydím (pro případ nepochopení obecného konstatování doplňuji, že nyní mám skvělého kolegu ... ).

IT není od toho, aby se mu lidé-uživatelé přizpůsobovali, IT je od toho, aby lidem pomáhalo. Samozřejmě vocamcaď pocamcaď
Naposledy upravil eLzyx dne 26. 1. 2018 11:46, celkově upraveno 1
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 1. 2018 10:11

eLzyx:
To je dobrý postřeh:
eLzyx píše:IT není od toho, aby se mu lidé-uživatelé přizpůsobovali, IT je od toho, aby lidem pomáhalo.

To by si měl každý ajťák napsat velkým písmem na monitor! ;-)
Proto velká síťařina. Tam se setká občas nanejvýš se šéfem. ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Shitman 26. 1. 2018 10:29

IT, ideálně ve smyslu programátor, protože tak budeš mít téměř jistotu uplatnění a slušné ohodnocení, nebo pokud elektroniku, tak se zaměřením na automatizaci, robotiku.

A k tomu se naučit komunikovat s lidmi. Nebudeš tomu věřit, ale ono se to člověku občas hodí.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod davkol 26. 1. 2018 21:05

Nedostatek informací.

Jediné, co jsme se dozvěděli, je, že asi nechceš řídit lidi (typ managementu), ani komunikovat se zákazníky. Jenom varuju, že seriózní vývoj/správa/věda je _kolektivní_ činnost a vyžaduje spolupráci s lidmi, někdy bezprostřední (typu párové programování).

Fajn, co teda dělat chceš? Bušit kód? Dělat něco jiného ve vývoji (od analýzy po QA)? Vyvíjet embedded věci? Tahat dráty? Spravovat systémy? Dělat vědu? …? Kde a za jakých podmínek to chceš dělat? (Velikost a typ instituce. Organizace práce. Prachy.) V jaké doméně se chceš pohybovat? Když nejde o dělničinu, je žádoucí znát více různých oborů (např. právo, zdravotnictví, biologie, sociologie). Takže, co chceš dělat?
davkol
Junior