Zvuková karta s optickým výstupem

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gunner1979 23. 12. 2018 20:26

Zdravím,vlastním repro Logitech Z-5500,ktere mam pripojene pres optiku do zakladni desky.
Kdyz si koupim zvukovou kartu s dig.vystupem,zmeni se neco...muze byt zvuk kvalitnejsi nez z MB,nebo se nic nezmeni?
Jeste mam jednu otazku,z jakeho duvodu mi nejdou hry, ktere mi sli drive v dts,nebo dolby digital (repro vzdy pripojeno pres optiku do MB) a to jsem mel XP na starsi MB,ted na 7 a 10win mi nejdou dts ani DD?
Je to problem v MB,mam jiz druhou..nebo je problem v operacnim sys.?
Diky.
Gunner1979
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 24. 12. 2018 22:06

Pokud to máš zapojený přes optiku, pak si myslím, že rozdíl s dedikovanou zvukovou k. nepoznáš.

DTS a DD je záležitost ovladačů.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Gunner1979 26. 12. 2018 00:40

Myslis ovladace ve win,nebo na MB?
Gunner1979
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 1. 1. 2019 12:42

Obojí. Zvuková karta (v tvém případě integrovaná) musí mít HW podporu a samozřejmě ve Win to pak musí umět využít i ovladače. A hlavně je nutnost nainstalovat orig. ovladače od výrobce, nikoliv nechávat jen to, co si případně sám dohledá systém skrze WU.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Gunner1979 5. 1. 2019 23:21

Diky za odpoved.Na logitech z 5500 ovladace nejsou,jeste mi napadlo flesnout bios,pc jsem odkupoval z firmy a je tam urcite stary z r.2011 .Tak nevim,jestli to k necemu bude.Kdyz jsem mel repro pripojene k tv tak mi to slo na hd programech vse v DD :-|
Gunner1979
Kolemjdoucí