Baterie k PC na 12 hodin provozu

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod eici 4. 3. 2019 14:01

https://convert-formula.com/ah-wh :-) meraj a prepočítavaj
eici
Junior

Odeslat příspěvekod warkis 4. 3. 2019 14:18

Super, díky :).

Takže zadávám 140Ah a 12V, že ano? Což je v převodu pouze 1680 Wh.
V ideálních podmínkách, kdy vyždímu 180 Ah to je 2160 Wh a pokud bych pak ještě popojel, tak trošičku víc.

A pokud platí výpočty KineCzek, tak by potřeboval cca 5000 Wh. Což znamená, že by mi zařízení podle návodu toho sympatického páru vystačilo cca na 4-6 hodin práce maximálně.

Taky je tu možnost, že bych změnil způsob své práce a místo nárazového stříhání 12 hodin v kuse jeden den bych si to rozprostřel do více dnů a střihal 4-6 hodin více dnů po sobě (přičemž by mezi pracovními dny muselo být často den volna pro nabití). Přičemž bych mohl ještě zainvestovat a místo 210 Ah baterie vzít 255, což mi něco málo přidá.

No každopádně se to začíná vybarvovat. Myslím, že naději stále mám a cíl je stále blíž :).

Dobré na tom všem je, že se to hodí nejenom pro ten počítač ale i pro normální žití mimo pracovní dny.

-- 4. 3. 2019 14:44 --

Pokud bych se snažil, tak to mám investici 100 000,-, abych měl dva solární panely, veškeré propojení a ochranné serepetičky, nabíjení z motoru, měřiče a tak dále a tak dále.

Za investici 100 000 (podle toho návodu) by se mi povedlo v ideálních podmínkách vytěžit 2400 Wh denně.

Pro porovnání toto stojí stejnou cenu - https://www.goalzero.cz/produkty/power- ... 0-lithium/
Má to 3000 Wh, ale je to bez solarních panelů a bez nabíjení přes motor, s čímž bychom se nakonec vyšplhali na cca 150k, ale zároveň bych z toho i se solárními panely vyždímal 3900 Wh v ideálních podmínkách (těch 900 Wh navíc by měly denně přivést solární panely). Navíc je to lépe přenosné a je to lithiová baterie.

Tak nevím, no...
Druhá možnost by tedy byla cca o 47% výkonnější, ale přitom jen o 33% dražší, což by se vyplatilo. Navíc MPPT controler už to má zabudované, takže by se nemusel kupovat externí za 8000, což z toho dělá ještě výhodnější nabídku. Nehldě na to, že se to prostě dá odvézt do blízkého lesa, takže je to lépe využitelné na dětské tábory, nebo na plac pro nabíjení baterek do kamery a zvuku (na filmařská světla sice bude furt potřeba velký agregát, ale i tak furt dobrý), což obojí využiju. Ačkoliv se mi hrozně líbí ten návod a strašně rád bych si to udělal takhle celé sám, to goal zero mi furt vychází lépe a lépe.

Ještě to prozkoumám a dám vědět.
warkis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod warkis 4. 3. 2019 22:24

Tak jo, je to levnější skrze ten návod :). Mám přečteno a už teď jsem z elektřiny nadšený.

Když si pořídím:

1- Dvě AGM baterie - dohromady 400Ah
(využitelné 200 Ah, aby se nabití nedostalo pod 50% a zvýšila se životnost baterie)
18000,-

2- 3x 175W solární panely - dohromady 525W
(akorát pro nabíjení 400 Ah baterií, mohl bych denně vyždímat 135Ah)
12000,-

3- Příslušenství k solárním panelům (kabely, MPPT apod)
11000,-

4- B2B systém, aby se baterie nabíjely při jízdě
11000,-

5- Nabíječka 80A pro nabíjení baterie doma
11000,-

6- Inverter pro změnu 12V na 120
(Bezpečný, dražší- 2000W a pure sine)
17000,-

7- Ostatní věci potřebné ke zprovoznění celého systému (monitoring, pojistky apod.)
9000,-

Dohromady 89000,- sakumprásk za všechno
Přičemž z toho ovšem za dobrého počasí vyždímu 3-4kWh, což by na tu mou potvoru mohlo stačit. A pokud bude krize, můžu výjimečně baterie vyždímat víc, než jen na 50% (tzn až 6kWh)

V případě GoalZero by to samozřejmě bylo o desítky tisíc dražší (a nebyla by to taková sranda).

Navíc v tomto případě můžu systém dokupovat postupně. Nejdříve investovat jen něco okolo 50 000 do baterií bez solárních panelů a bez B2B nabíjení, jen s nabíječkou, invertorem a pojistkama (tzn. musel bych vždy dobít v kempech apod.) a až později si připlatit zbylých 39000 na absolutní soběstačnost za pomoci solární energie a aenergie z motoru mikrobusu.

Ten návod ještě jednou doporučuju, je to fakt super. I já, kterej jsem rád, že si dokážu jakžtakž složit počítač, nebo zapojit prodlužku do zásuvky, jsem to pochopil a fakt mě to bavilo. Už teď se těším na podrobnější studium - mají v textu i odkazy pro podrobnější rozebírání různých problematik.
https://faroutride.com/electrical-system/

Ještě jednou díky za všechny rady, doufám, že tento topix bude někomu nápomocný :)
warkis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Behemot2077 2. 4. 2019 16:31

Takovejdle výkon je za rozumný prachy a v rozumné velikosti realizovatelnej jednou věcí, jmenuje se to generátor a leje se do toho benzín (nebo nafta).

Energii kovalentních vazeb uhlovodíkových paliv ještě nějaký to století nic nedotáhne. Taková menší škatule a kýbl a pojedeš třeba tři dny. A natankovat další kýbl je otázka pár minut autem k nejbližší pumpě.

Ale jestli seš nadšenej z toho, že budeš mít šílenej bastl za 90k, kde se bude furt něco srát…no škoda že já nemám splachovací svědomí, abych tydle krámy prodával, už bych byl konečně mylyjonár a ne taková socka :lol:
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 2. 4. 2019 17:54

jenže generátor ti generuje hluk. A hluk ti může zamezit generovat finance. Jak? Nesoustředíš se na práci, tvůrčí nápady jsou ty tam, a někde tě třeba kvůli tomu vyženou.

Bateriové/solární systémy jsou v obytných vozech již standardem, netřeba se vracet k archaičnostem. Ano, není to levné ...
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Behemot2077 2. 4. 2019 18:53

Bude to stát strašnej ranec a použitelný se štěstím půl roku maximálně, v dobrým počasí. Solár dává fakt malý výkony vzhledem k ploše.

Ten generátor se dá dát třeba kus za auto a natáhnout prodlužovačku. A za tydle prachy se už dá dost vybírat i nějakej tišší. Hodí se to kdykoli a kdekoli, není to vázaný na todle jedno použití a je to jedna věc, která se může podělat - ne šílenej systém, kde bude pravidelně odcházet něco (regulátory, invertory, akumulátory).
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků